Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lark 70.6 nie reaguje na rysik, ale reaguje na "palec"

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Tablety Czytniki Hardware -> Lark 70.6 nie reaguje na rysik, ale reaguje na "palec"
Autor
Wiadomość
marex32
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: żagań

Post#1 Post autora tematu 19 Gru 2012 13:35   

Lark 70.6 nie reaguje na rysik, ale reaguje na "palec"

Witam,
szukałem informacji na ten temat na forach, niestety nic konkretnego nie znalazłem, chodzi o tablet firmy Lark model: 70.6, ciekawy tani model tabletu, wszystko niby działa prawidłowo, jednak jest jeden szczegół, mianowicie tablet pięknie działa na dotyk palcem, ale nie reaguje na żaden z rysików które posiadam, a posiadam ich kilkanaście różnych modeli, dzwoniłem do sklepu gdzie go zakupiłem, sprzedawca oczywiście był bardzo zdziwiony, jednak sprawdził na tabletach, które były w sklepie, taka sama reakcja na każdym, czyli działają na dotyk palcem, nie działają na dotyk rysikiem, proszę o informacje oraz pomoc jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, nie wiem czy to wada ze strony urządzenia, konfiguracji, czy oprogramowania,
pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2012 13:35   

Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#2 19 Gru 2012 13:52   

Re: Lark 70.6 nie reaguje na rysik, ale reaguje na "palec"

Ekran pojemnościowy. Nie zareaguje na patyk. Cytat z internetu:

(...)Pojemnościowe reagują na dotyk palca, obsługa wyświetlacza pojemnościowego to przyjemność, nie trzeba katować wyświetlacza, żeby zareagował. Taki wyświetlacz ułatwia pracę, przeglądanie internetu to przyjemność. Wady to nie obsługiwanie rysika, ponieważ pojemnościowy reaguje tylko na wytworzony między wyświetlaczem a palcem ładunki elektrycznego.

Oporowy, musisz mocniej naciskać na wyświetlacz czasami za mocno, pierwsza technologia która była używana nawet w PDA, jest to już technologia zacofana z prostego wniosku, wyświetlacz nie reaguje jak trzeba, często można za mocno nacisnąć i uszkodzić wyświetlacz. Zaleta to przede wszystkim rysik, jak ktoś ma za grube palce to dobre udogodnienie. (...)

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2012 13:52   

Powrót do góry

koala106
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zielona Góra

Post#3 19 Gru 2012 13:55   

Są rysiki do ekranów pojemnościowych - są też specjalne rękawice do obsługi ekranów pojemnościowych zimą.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2012 13:55   

Powrót do góry

marex32
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: żagań

Post#4 Post autora tematu 19 Gru 2012 14:50   

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, konkretnie i na temat, poszukam rysik pojemnościowy, zakupię i napiszę czy się sprawdza, polecam ten model tabletu, 200 zł kosztuje, a naprawdę obsługa ekranu co się tyczy dalej aplikacji wspaniała, potrzebny jest mi jednak rysik, do pracy na tablecie bardziej precyzyjnie.

Jeszcze raz dziękuję i już lecą "pomógł" dla kolegów.

Niestety nie ma w tym temacie opcji "pomógł".

Jak obiecałem, zakupiłem rysik pojemnościowy, jednak praca nim to nie to co "palcem", rysik który zakupiłem posiada miękką końcówkę o dość dużej powierzchni, nie wiem czy wszystkie tak są skonstruowane, jak znajdę lepszy rysik też zamieszczę takową informację, na pewno się to przyda innym osobom przy wyborze tabletu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Tablety Czytniki Hardware -> Lark 70.6 nie reaguje na rysik, ale reaguje na "palec"
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.041 seconds

elektroda.pl temat RSS