Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikro słuchawka - pętla indukcyjna

Michał 911 20 Gru 2012 19:02 2208 2
  • #1 20 Gru 2012 19:02
    Michał 911
    Poziom 18  

Witam,

Chciałbym zbudować, mikro słuchawkę. Dokładnie to pętlę indukcyjną do niej. Ponieważ jako mikro słuchawki chcę używać zwykłego magnesu (chodzi o to by było to jak najmniej widoczne), to muszę uzyskać jak największą indukcyjność na pętli.

Jak na razie wykonałem prototyp takiego elementu. Działa ale słabo(kilkadziesiąt zwojów nawiniętych jak na rys. 5).
    Teraz chcę zrobić to tak porządnie, używając do tego kilkuset metrów drutu nawojowego.

Jak byście radzili to nawinąć:

Mikro słuchawka - pętla indukcyjna

rys.1 nawinięte na czymś płaskim (jak cewka)
    rys.2 nawinięte jak nić na szpulę
    rys.3 nawinięte jak na czymś okrągłym, (też jak cewka)
    rys.4 nawinięte na płasko,
    rys.5 nawinięte tak chaotycznie

Na czym to nawinąć; na kawałku tektury, czy na jakimś rdzeniu ferromagnetycznym?

p.s. Pętla ma być takiej średnicy, aby można było ją przełożyć przez głowę, czyli ok. 30cm śr.

• #2 29 Sty 2013 01:30
    mileszek
    Poziom 8  

Samo nawijanie zwojów nie wiele da. Do tego niezbędny jest wzmacniacz. Do zasilania wzmacniacza niezbędna będzie bateria. Cała ta konstrukcja pochłonie trochę czasu a i tak będzie to dość niewygodne. Dlatego Polecam profesjonalną pętlę indukcyjną ze wzmacniaczem i wbudowanym akumulatorem:
    Wersja bluetooth:
    http://mikrosluchawka.pl/petla-indukcyjna-blu...tt-mikofon-na-kablu-przelaczanie-utworow.html
    I kablowa
    http://mikrosluchawka.pl/uniwersalna-petla-indukcyjna-ze-wzmacniaczem-2w.html
    obie świetnie nadają się do użycia ze słuchawkami magnetycznymi.

• #3 29 Sty 2013 20:52
    Michał 911
    Poziom 18  

No nie wiem czy takie coś wystarczy do zwykłej magnetycznej słuchawki (pewnie chodziło o taką zasilaną z bateryjki), ale takie są za duże-widoczne, nie to co zwykły magnes, który, można wsunąć na kilka cm w głąb ucha, a potem bez problemu drugim wyciągnąć. Dlatego tak mi zależy na tej pętli dużej mocy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme