Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Zdalne odpalanie/ogrzewanie auta

Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Kosz -> Kosz Archiwum ->Zdalne odpalanie/ogrzewanie auta Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
Eloop
Poziom 12
Poziom 12
Ocena postów: 1
Eloop
Poziom 12
Post#1 21 Gru 2012 20:06  Autor tematu   

Zdalne odpalanie/ogrzewanie auta

Witam

Takie 2 tematy znalazłem na forum: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Pomyślałem sobie, że niezły to wynalazek w zimę, gdzie rano przed wyjściem można by tak nagrzać samochód, odmrozić szyby. Nie chodzi mi bynajmniej o szpan, czy lans, ale praktyczne udogodnienie.

Możecie coś szerzej na temat tego typu urządzeń opowiedzieć? Czy opłaca się je montować, jakie koszty itd.?

Poruszano też w tych tematach problem, że np. ktoś może przechwycić sygnał i odjechać takim autem. Myślę, że i na to jest sposób, można przecież zrobić wyłącznik zdalnego sterowania w sobie tylko znanym miejscu i póki jest on włączony to auto ma prawo chodzić tylko na biegu jałowym, w momencie włączenia biegu odetnie się zasilanie.

Jest tez jeden problem, co jeśli auto ma immobilizer?

Ogrzewanie postojowe Webasto ze zdalnym sterowaniem nie wchodzi w grę, koszt może przewyższyć wartość autka Very Happy

Oceń post: + 0 -
Powrót do góry
Ad

Ad
Ad

Powrót do góry
Plumpi
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze
Ocena postów: 10
Plumpi
Post#2 21 Gru 2012 20:36    

Re: Zdalne odpalanie/ogrzewanie auta

Eloop napisał:
Witam

Takie 2 tematy znalazłem na forum: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Pomyślałem sobie, że niezły to wynalazek w zimę, gdzie rano przed wyjściem można by tak nagrzać samochód, odmrozić szyby. Nie chodzi mi bynajmniej o szpan, czy lans, ale praktyczne udogodnienie.

Możecie coś szerzej na temat tego typu urządzeń opowiedzieć? Czy opłaca się je montować, jakie koszty itd.?

Poruszano też w tych tematach problem, że np. ktoś może przechwycić sygnał i odjechać takim autem. Myślę, że i na to jest sposób, można przecież zrobić wyłącznik zdalnego sterowania w sobie tylko znanym miejscu i póki jest on włączony to auto ma prawo chodzić tylko na biegu jałowym, w momencie włączenia biegu odetnie się zasilanie.

Pytasz o to, na co można naleźć odpowiedzi w wielu wątkach na tym i innych forach.

Nie zadajesz jednak najważniejszych pytań:
1. Czy jest to zgodne z prawem?
Niestety nie jest i za takie coś policja może odebrać dowód rejestracyjny, a jak auto na skutek złego funkcjonowania takiego układu rozruchowego wyrządzi szkodę to sprawa powędruje do sądu. W takim przypadku na OC z Twojej polisy nawet nie licz, bo każde TU zakwestionuje zasadność wypłacenia odszkodowania.
2. Czy jest to bezpieczne?
Niestety nie jest. Auta, które posiadają takie systemy fabrycznie, posiadają wiele czujników i zabezpieczeń, które uniemożliwiają bezmyślne lub nieuprawnione odpalenie auta, czy też samoczynne odpalenie na skutek awarii takiego systemu

Powrót do góry
Ad

Ad
Ad

Powrót do góry
Błażej
Moderator Samochody
Moderator Samochody
Miasto: Oława
Ocena postów: 88
Błażej
Moderator Samochody
Post#3 21 Gru 2012 20:38    

Zalety:
- odpalone auto.
Wady:
- zazwyczaj chiński wytwór, czyli pierdylion dodatkowych kanałów i funkcji, a pewności w działaniu brak,
- układ zapewni bezpieczeństwo w zasadzie tylko w aucie z automatyczną skrzynią biegów, chyba że dorobisz czujnik położenia neutralnego przy manualnej skrzyni biegów, sam hamulec ręczny to może być mało,
- jeśli auto posiada immobilizer fabryczny, to trzeba go zdeaktywować,
- zdalne odpalanie auta jest nielegalne - nie można pozostawić auta z pracującym silnikiem bez nadzoru.
I pewnie jeszcze coś się znajdzie... Generalnie jestem na "nie" montażom tego typu wynalazków.

Powrót do góry
Ad

Ad
Ad

Powrót do góry
Eloop
Poziom 12
Poziom 12
Eloop
Poziom 12
Post#4 21 Gru 2012 20:39  Autor tematu   

Kurcze, nawet nie pomyślałem, ze to może być nielegalne, skoro są zabezpieczenia itd Crying or Very sad

Ehh, nie pozostaje więc nic innego jak wychodzić wcześniej i skrobać, skrobać, skrobać ...

Powrót do góry
Ad

Ad
Ad

Powrót do góry
Plumpi
Specjalista -  systemy grzewcze
Ocena postów: 10
Plumpi
Post#5 21 Gru 2012 21:02    

Eloop napisał:
Kurcze, nawet nie pomyślałem, ze to może być nielegalne, skoro są zabezpieczenia itd Crying or Very sad

Ehh, nie pozostaje więc nic innego jak wychodzić wcześniej i skrobać, skrobać, skrobać ...

Posiadasz garaż lub własne podwórko, gdzie nie mają dostępu osoby niepowołane?
Jeżeli tak to najprostszym rozwiązaniem będzie wbudowanie grzałki elektrycznej w miskę olejową czy tzw. brok silnika. Tego typu grzałki można kupić na portalach aukcyjnych, a ich stosowanie jest dość bezpieczne. Nie ma też możliwości, aby na skutek awarii takiej grzałki można było wyrządzić komuś krzywdę lub szkodę w miejscach publicznych.
Zasadniczo tego typu przeróbki także wymagają atestów i certyfikatów, ale prawdopodobieństwo, że ktoś się za to doczepi, praktycznie jest równe zeru.

Nagrzany taką grzałką silnik, odpala na największych mrozach bez najmniejszego problemu, a przy tym silnik bardzo szybko robi się ciepły, zapewniając ciepłe powietrze do ogrzewania wnętrza i szyb.

Jeżeli auto stoi pod blokiem to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zastosowanie mat osłaniających szyby, które kupisz w prawie każdym markecie.
Są naprawdę skuteczne.

Można też się pokusić o zamontowanie oryginalnego webasta, posiadającego homologację oraz certyfikat montażu. Takie wabasta mogą być uruchamiane zegarem lub zdalnie przy pomocy pilota i nie stwarzają przy tym prawie żadnego zagrożenia. Niestety koszt montażu to kilka tys. zł.

Powrót do góry
Ad

Ad
Ad

Powrót do góry
Eloop
Poziom 12
Poziom 12
Eloop
Poziom 12
Post#6 22 Gru 2012 11:15  Autor tematu   

Jak bym posiadał własne podwórko to bym nie zadawał takich pytań. Odpalił bym sam auto wcześniej i po sprawie.

Mata na szybę owszem dobra rzecz, ale to przednią raczej tylko, a i tak skubana potrafi zamarznąć od wewnątrz czasem.

Webasto nie wchodzi w grę, koszt za duży. Może sobie farelkę na 12V pierdyknę albo dwie Very Happy

Powrót do góry
kwantor
Poziom 24
Poziom 24
Miasto: Małopolska
Ocena postów: 62
kwantor
Poziom 24
Post#7 22 Gru 2012 11:28    

Eloop napisał:
Może sobie farelkę na 12V pierdyknę albo dwie
Z czego ją zasilisz, skoro trzymasz auto na ulicy- bo pisałeś, że nie pod domem.
Takie instalację są droższe niż webasto, ponieważ jest znaczna ingerencja w elektrykę i układ musi przewidzieć i rozróżnić kilka/ kilkanascie przenajróżniejszych wariantów które mogą się zdarzyć przy starcie.
Ja bym chciał takie urządzenie i na swoim podwórku, nikt mi nie jest w stanie tego zabronić.
Po południu gdy kończę pracę, odpalam (ręcznie)10 minut wcześniej i idę się myć i przebierać- wsiadam do ciepłego auta, mam widoczność przez wszystkie szyby i nie marznę bezsensownie na mrozie ze skrobaczką.

Powrót do góry
Eloop
Poziom 12
Poziom 12
Eloop
Poziom 12
Post#8 22 Gru 2012 11:32  Autor tematu   

kwantor napisał:
Eloop napisał:
Może sobie farelkę na 12V pierdyknę albo dwie
Z czego ją zasilisz, skoro trzymasz auto na ulicy- bo pisałeś, że nie pod domem.

Myślałem o takiej pod gniazdo zapalniczki, ale to bym dopiero odpalił po włączeniu silnika. Myślę, że by to szybciej nagrzało wnętrze i rozmroziło szyby niż ciepły nawiew od silnika.

Kiedyś polewałem szyby letnią wodą i to odmrażało szyby błyskawicznie, ale z kolei lodowe gluty się robiły poniżej szyb Very Happy Co gorsza woda wlatywała pod uszczelki bocznych szyb i mi zamki zamarzały, więc porzuciłem tę metodę.

Powrót do góry
kwantor
Poziom 24
Poziom 24
kwantor
Poziom 24
Post#9 22 Gru 2012 11:38    

Eloop napisał:
Myślę, że by to szybciej nagrzało wnętrze i rozmroziło szyby niż ciepły nawiew

W życiu Warszawy! i nie z gniazda zapalniczki- śą auta które mają świece żarowe np 4 wkręcone w magistralę zasilającą nagrzewnicę i myśle, że biorą z 60A prądu, to przyspiesza odtajanie szyby po starcie.
Używane webasto jest najlepszym pomysłem i można go zaprogramować na czas, lub te lepsze odpalić telefonicznie, najlepsze są "mokre" bo grzeją wodę w układzie.
Ale to takie fantazje i wiemy, że zostanie ci skrobaczka Very Happy

Powrót do góry
Eloop
Poziom 12
Poziom 12
Eloop
Poziom 12
Post#10 22 Gru 2012 11:41  Autor tematu   

kwantor napisał:

Ale to takie fantazje i wiemy, że zostanie ci skrobaczka Very Happy

Albo rozpalić ognisko lub jakiś mały agregacik 230V i nagrzewnica/suszarka Very Happy

Tak na serio, nie ma jakichś webastopodobnych skutecznych tańszych rozwiązań?

Powrót do góry
Ad

Ad
Ad

Powrót do góry
kwantor
Poziom 24
Poziom 24
kwantor
Poziom 24
Post#11 22 Gru 2012 11:47    

Ognisko to paliłem pod maluchem jak było poniżej 20st. mrozu.
Zapalałem w rondelku olej napędowy i grzałem misę.
Trzeba jeździć z włączoną klimatyzacją, to wygonisz wilgoć i zostanie skrobanie tylko z zewnątrz.
Najgorsze jest zamrożenie od środka, bo producenci skrobaczek nie przewidzieli tego w wyprofilowaniu, a może są skrobaczki szyby wewnętrznej przedniej?

Powrót do góry
Eloop
Poziom 12
Poziom 12
Eloop
Poziom 12
Post#12 22 Gru 2012 11:56  Autor tematu   

Podobno czołgi też tak odpalali zimą Very Happy

Skrobanie od wewnątrz tak, fajne zajęcie. Nie dość, że ciężko się wychylić, skrobaczka nie pasuje to jeszcze ten cały syf zostaje na desce.

EDIT
Poszukałem trochę w necie i fakt ogrzewanie postojowe w stylu Webasto to może być wydatek rzędu 5k, więc odpada.
Wpadła mi taka myśl do głowy (może głupia ale nie krzyczcie na mnie Smile ) - mały agregat odpalany czasowo lub zdalnie + jakaś farelka czy suszarka. Znalazłem nawet taki nieduży agregacik, cena też nie odstrasza zbytnioAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Można by taki na zimę np. wsadzić do bagażnika. Odprowadzenie spalin od biedy też by dało radę zrobić, jedyny problem to zapłon -niestety ręczny za pomocą linki!

Powrót do góry
miernik998
Poziom 18
Poziom 18
Miasto: Piastów
Ocena postów: 4
miernik998
Poziom 18
Post#13 22 Gru 2012 13:47    

Kolego, webasto używane założysz za około 2 tyś ce wszystkim, oczywiście wodne, a powietrzne też w podobnej cenie...
Po co kombinować...

Powrót do góry
Eloop
Poziom 12
Poziom 12
Eloop
Poziom 12
Post#14 23 Gru 2012 16:12  Autor tematu   

Używane nie wiadomo w jakim to stanie to raz, no i po drugie 2k to za dużo do auta wartego mniej niż 10k Very Happy

Powrót do góry
Błażej
Moderator Samochody
Moderator Samochody
Miasto: Oława
Ocena postów: 88
Błażej
Moderator Samochody
Post#15 23 Gru 2012 16:19    

No to tylko usiąść i płakać.
Kosz.

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Kosz -> Kosz Archiwum -> Zdalne odpalanie/ogrzewanie auta
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.067 seconds

elektroda.pl temat RSS