Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samoczynna regeneracja silnika spalinowego

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Samoczynna regeneracja silnika spalinowego
Autor
Wiadomość
mikser78
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 08 Lut 2005 13:25   

Witam
Chciałbym dowiedzieć się od osób, które używały bądź używają preparatów ceramizujących powierzchnie tarcia metali np. Auto-Repair, Motor-Life czy Xado, jakie mają zdanie na ten temat. Na stronach producentów można przeczytać opinie ale tylko te pozytwyne oczywiście. Ja chciałbym się dowiedzieć prawdziwych informacji czy ma jakiś sens stosowanie tych preparatów i czy faktycznie silnik staje się "odmłodzony".
Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2005 13:25   

Powrót do góry

tarnowski
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Piastów

Post#2 08 Lut 2005 13:54   

To wszystko rozcieńczone środki z demobilu US Army. Ich przeznaczenie to bezpieczne opuszczenie przez uszkodzony pojazd strefy zagrożenia. A więc działają szybko i krótko....

Pozdrawiam D
Powrót do góry

urkotrebor
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Jastzębie-Zdrój

Post#3 08 Lut 2005 13:58   

Jeśli to motor po przejściach to mu nie zaszkodzi , ale jeśli ma raczej mały przebieg to lepiej się napić jak eksperymentować .
A tak serio to te dziwolągi stosuje się gdy chcemy się pozbyć naszej maszynki .
Kiedyś słyszałem wypowiedź kogoś chyba z WAT-u że już po 30 minutach około 40% specyfiku i tak ląduje w filtrze .
Powrót do góry

Pfemek
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Częstochowa

Post#4 08 Lut 2005 14:11   

Re: Samoczynna regeneracja silnika spalinowego

Zgadzam się ze te środki używają ludzie przy sprzedaży samochodu :) Sam kiedyś lałem MotoDoktora do silnika mitsubishi galanta 1.8 TD żeby go uszczelnić przed giełdą bo miał straszne przedmuchy. Szczerze mówiąć to nie bardzo pomogło, praktycznie wcale, każdy się czepiał tych przedmuchów i ostatecznie przed sprzedażą musiałem zrobić mały remont (pierścienie, panewki itp)...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2005 14:11   

Powrót do góry

wodniksp
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Radom

Post#5 08 Lut 2005 16:25   

"Doktorki" w płynie polecam przed giełdą samochodową. Chociaż w odniesieniu do nieszczelności układu chłodniczego sam stosowałem jakiś specyfik( nieszczelności były niewielkie) - i pomogło.
Powrót do góry

citron_bx
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Mielec

Post#6 08 Lut 2005 17:28   

używam tych wynalazków które się sprawdziły nie używam specyfiku do dobrego jak również do całkiem zużytego silnika bo to jest bezsens kiedy dobry niepotrzeuje a mocno zużytemu nic nie daje żeby wydać opinie trzeba te preparaty przetestować a jestem świecie przekonanyże żaden z tych środków remontu silnika nam nie zrobi natomiast młym kosztem można podleczyć ich sprawność nieznam tych nowszych to sięnie wypowiadam ale jak kolega wcześniej wspomniał że osadzał się na filtrze olejowym to wiem o któryśrodek chodzi był pod nazwą NULON zamiast pomagać zacierały się silniki
Powrót do góry

Zwierzak81
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Piekary Śląskie

Post#7 12 Lut 2005 00:59   

...i wlewanie oleju z diesli do zajechanego benzyniaka, zeby mial wieksza szczelnosc (przy sprzedazy) i inne sztuczki.

Remont to remont, a wszelkie "Super" specyfiki to raczej doskonaly sposob dla sprzedawcow chcacych zarobic na kolejnej nowosci.
Powrót do góry

maciejwin
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kobyłka

Post#8 24 Mar 2005 12:53   

witm stosowanie ceramicznych polepszaczy moze w skrajnych przypadkach doprowadzic do zatkania kanalików olejowych a wrezultacie do zniszczenia wałka rozrzadu itp
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2005 12:53   

Powrót do góry

mikser78
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 Post autora tematu 14 Lis 2005 09:29   

Zastosowałem AutoRepair do skrzyni i silnika. Testuję na swoim samochodzie. Dzięki wszystkim za info.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Samoczynna regeneracja silnika spalinowego
Strona 1 z 1