X
  • #1 08 Feb 2005 12:28
    recox
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam mam pytanko:

Chce podłączyć dodatkowe kolumny do wieży lub do zestawu głośników 5.1 Creativa. Jeszcze niewiem jak to zrobie ale .... oto parametry

Wieża SONY RX-33 ma parametry:

-Wyjście mocy DIN (normalnej) 30W+30W
    -Wyjście mocy ciągłej RMS (odniesienia) 35W+35W (6 omów przy 1 kHz, 10% THD)
    -Wydawana moc muzyczna (odniesienia) 60W+60W (6 omów przy 1 kHz 10% THD)
    -Posiada AUX i niemam do niej głośników (wiec ma wolne 2 wyjścia na głośniki i 2 aux)

Do komputera mam podłączony zestaw głosników 5.1 (T 5400) i też posiadają one wejscie AUX w subuferze. Głosniki są podłączone do karty dzwiekowej SB LIVE! 5.1 do której tez można podłączyć urządzenie zewnętrzne.

I teraz tak - wieże mam podłączoną do wejścia Aux w subuferze - dzieki temu mam radio na głośnikach 5.1 (co prawda wtedy dzialają tylko 2 no ale to zawsze coś...) No i w jaki sposób mozna by podłączyć te dodatkowe kolumny? czy do wieży czy do subufera? i czy moc wiezy niejest za mała jak na te dodatkowe kolumny. Zeby mnie było mozna łatwiej zrozumiec to dodaje rysunek. a i czy da sie zrobić zeby dzwiek z radia(z wieży) szedł na 5 głosników a nie na 2 (z winampa idzie na 5).

Podrawiam i czekam na odpowiedz... czy te kolumny pasuja pod wzgledem mocy do mojego zestawu i w jaki sposób najlepiej je podłączyć
  • #2 08 Feb 2005 12:50
    cjjack
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Po primo: Odepnij ten kabel co łączysz wierze z wyjść głośnikowych do Subwofera. Te wejście jest liniowe, a wieć przy dużej mocy z wieży spalisz subwoofer.
    Po durgie: Jak chcesz podłączyć dźwięk z wieży do Subwoof'ra to weź przylutuj kable w wierzy do Jacka od słuchawek (jak tak robiłem) i wiałem wyjście liniowe z wierzy.
    Po trzecie: jak chcesz mieć dźwięk z karty dźw. do wierzy to kup sobie dwa dwójniki chinch i kabel z dwóch stron chinch i np. włącz to na kanały przednie i AUX wierzy, w tedy włączysz sobie AUX i masz dźwięk na wierzy z kompa....
    Na bank bedize działać, ja też tak mam w domu zrobione: na wierzy AIWy, i zestawie Creativ'a Inspire 5800......
    Pozdro
    Jak jakieś problemy bedą to napisz: cjjack(malpa)op.pl
  • #3 08 Feb 2005 14:45
    recox
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    OK
    a i małe sprostowanie
    Tobie chodzi o to żeby połączyć kable z =wyjść na głosniki od wieży= do =mini jacka= i włozyc to do =wejscia AUX w subuferze= ?. Ja juz takie coś mam (nierobione własnorecznie tylko kupione - przejscie z chinche na minijacka)

A no i pozostaje kwestia podłączenia tych dodatkowych kolumn gdzie je podłączyć? może zastosować też takie dwójniki a później jeszcze to do mini-jacka i na koncu do aux w subuferze ?
  • #4 08 Feb 2005 14:59
    Wojtek(KeFir)
    Level 40  
    Helpful post? (0)
    nie oto tu chodziło
    masz nie podawać wielkiego sygnału z końcówek mozy wieży (czyli wyjsć głośnikowych), wogule je olej!

wetknij kabelek w gbiazdko wyjscia na słuchawki (z 2 strony wieży) i drugi tego kabelka koniec wepnij w Line IN dźwiękówki...kabel musi być tereo w ekranie i miec z odydwóch swoich stron małe wtyczki JACK -czyli takie jak mają słucgawki....:)
    to rozwiązanie jest dobra o tyle ze moszesz przekierować sygnałz wieżna na Inspire a przyokazjii go sobie nagrać
    minusem jest to ze musisz miec kompa włączonego, jak niechesz to wyciągasz wtyczke z dźwięówki i wkładasz w Inspire pod wejscie (ale tam jest na chinchah więc trza jakoś przejsciówkę :) ) i masz muze na inspire z radia i wyłączonego kompa:)
  • #5 08 Feb 2005 23:40
    recox
    Level 9  
    ok dzieki

a czy można by podłączyć na stałe do karty i do subufera naraz (używając rozgałęznika)?

w ten sposób .... schemat

czy nie?
  • #6 09 Feb 2005 04:52
    Tremolo
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Czy ta wieża czasem nie ma lepszych parametrów od tych głośników??

czy wieża ma line OUT? jesli tak to prawdopodobnie nie musisz uzywac wyjścia Phones o innej impedancji niż wymaga zestaw... Będzie lepiej.

Co do tego zwykłego rozdzielenia to nie bedzie źle z tym że wydłużasz wielkosć przewodu i robisz pętle masy. moze Ci zacząć buczeć. Dlatego w miejsce rozdziałki dałbym na Twoim miejscu przełącznik podwojny w małej metalowej lub metalozowanej obudowie.
  • #7 09 Feb 2005 09:21
    recox
    Level 9  
    Tak wieża ma lepsze parametry od głośników ale niestety niema wyjścia LINE-OUT ;/ wiec pozostaje wyjscie na słuchawki. A jestem jeszcze ciekaw czy jak podłącze wieże do karty dzwiekowej to powinien być dzwiek na wszystkich 5 głosnikach (chyba) a jeśli podłącze do aux w subuferze to chyba bedzie tylko na 2. Niedługo to sprawdze..
  • #8 09 Feb 2005 13:41
    Tremolo
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Chyba ?? najpierw sprawdź potem gadaj.
  • #9 10 Feb 2005 17:31
    recox
    Level 9  
    Niestety działaja tylko 2 głośniki ;/

Czy jest jakis sposób na podłączenie =subufera z wejściem aux= z wieżą bez wyjścia line-out. (wyjscie phones odpada bo mizerna jakosc dzwieku - głosniki charczą jeśli podgłosze). Podłączenie typu - koncówki mocy -> cos -> aux w subie. jakiś transformator czy cos takiego. a może jakiś wzmacniacz (raczej "zmniejszacz" ale czegoś takiego niema chyba!?) .
  Search 4 million + Products
Browse Products