Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co się dzieje z plazmami?

max40 28 Gru 2012 20:37 2244 12
  • #1 28 Gru 2012 20:37
    max40
    Poziom 9  

Chcąc zakupić tv plazmowy panasonic tx-p42ut50 byłem dzisiaj w jednym z dużych sklepów RTV w nazwie euro itd. :) i obsługujący na moje zapytanie o telewizor plazmowy odparł ku mojemu zdziwieniu iż już ich nie dostarczają do sprzedaży.
    Czyżby plazmy straciły rynek sprzedaży? Czy skazani będziemy tylko i wyłącznie na TV led ?
    Czyżby plazmy np. panasonica nie wytrzymały konkurencji ledów samsunga, lg, sharpa itd. oraz samego panasonica który też robi ledy?
    Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

• #2 28 Gru 2012 21:12
    AxelNext
    Poziom 38  

max40 napisał:
    obsługujący na moje zapytanie o telewizor plazmowy odparł ku mojemu zdziwieniu iż już ich nie dostarczają do sprzedaży.
    Nie dostarczają jeśli sprzedawca nie zamówi u dystrybutora.

Po nowym roku Panasonic wypuści nowe modele także poczekaj bo stare już się sprzedały i ciężko z dostępnością.
    EURO 2012, olimpiada w Londynie, wprowadzenie DVB-T i święta miały duży wpływ na duży popyt.
    Samsung, LG i Panasonic miały w ofercie PDP na 2012 rok także zaczekalmy na ofertę 2013.

• #3 28 Gru 2012 21:40
    max40
    Poziom 9  

Nie ma aż tak źle żeby nie było można znaleźć wogóle upatrzonego modelu gdzie indziej.
    Ja wybrałem sobie tx-p42ut50 i go kupie w innym sklepie jak poszukam ( właściwie to już namierzyłem:)).
    Ale że nie sprzedają plazm w tak dużej sieci handlowej to mnie dziwi.

• #4 28 Gru 2012 21:49
    Józef Pluta
    Poziom 9  

Witam! Zawsze można spróbować zamówić w internecie (czasami wychodzi taniej o stokilkadziesiąt złotych i nie trzeba ruszać się z domu ;-) ). Sam tak zrobiłem, sprzęt dotarł już na drugi dzień... A przy okazji- przeczytałem kilka forów nt. TV Panasonica- od opisów pełnych zachwytu do zupełnego rozczarowania, ale nikt nie wspomniał o wg. mnie poważnej wadzie ( w moim przypadku tx-p42st50)- kanały DVB-T, DVB-C i analogowe są rozdzielone na osobne "katalogi" tj. nie mogę zmieniać pilotem dowolnie wybranych numerów programów, tylko najpierw trzeba wybrać czy chcę odbiór cyfrowy lub analogowy, a dopiero później przełączać kanały ( chyba że przeoczyłem coś w instrukcji i źle to robię...)

• #5 28 Gru 2012 21:52
    max40
    Poziom 9  

A na innych TV można mieszać kanały cyfrowe z analogowymi?
    Chyba nie.

• #6 28 Gru 2012 21:55
    AxelNext
    Poziom 38  

max40 napisał:
    A na innych TV można mieszać kanały cyfrowe z analogowymi?
    Chyba nie.

Zgadza się, nie.
    Ta wada dotyczy wszystkich TV.
    Jeszcze większą wadą jest zrobienie listy na DVB-S i po ponownym skanowaniu satelit lista idzie w kosmos i czeka nas ponowne kilkugodzinne układanie listy od początku.

• #7 28 Gru 2012 22:05
    Józef Pluta
    Poziom 9  

Wydaje mi się, że na Samsungu ( LED LCD) naciskając na pilocie P+ i zmieniając kanały, telewizor sam zmienia zakresy tzn. kończy się zaprogramowany pakiet z jednego, automatycznie przechodzi do drugiego itd...

• #8 28 Gru 2012 22:13
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

W Philipsie który stoi u dziadków są DVB-T wszystkie jakie znalazł a za nimi analogowe wszystkie jakie znalazł, na jednej liście. Skacze się albo cyframi albo P+/-

• #9 28 Gru 2012 22:21
    beatom
    Poziom 31  

W USA, gdzie mieszkam telewizory plasmowe zniknely wlasciwie z rynku przed kilkoma latami. Jest na to wiele powodow. To samo stanie sie na calym swiecie.

• #10 28 Gru 2012 23:05
    codek315
    Poziom 12  

beatom napisał:
    W USA, gdzie mieszkam telewizory plasmowe zniknely wlasciwie z rynku przed kilkoma latami.

Nie wiesz to nie pisz bzdur, TV plazmowe były są i jeszcze będą w USA też.

• #12 30 Gru 2012 15:46
    beatom
    Poziom 31  

Nie pisze bzdur, a kolege prosze o troche wiecej pokory i nie porownywanie swiat Wielkanocnych ze swietami Bozego Narodzenia.
    Autor tematu prosil o wyrazenie swoich opinii co tez robie. Oczywiscie nikt nie musi sie zgodzic z nia, ale powinien podeprzec swoje zdanie konkretami.
    Plazma to duze koszty produkcji i serwisu, duze koszty transportu i magazynowania, duza waga, wyzsza cena zakupu i spora awaryjnosc.
    Jesli wymarzona jakosc niweluje te wady, to prosze bardzo -kazdy plazme moze kupic. Tylko gdzie?
    Wieksze sieci praktycznie nie maja ich na polce - trzeba zamowic. Zreszta sprzedawcy staraja sie uplynnic towar z polek a nie bawic sie zamawianiem czegos dodatkowo.

• #13 03 Sty 2013 00:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme