Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Silnik pulsacyjny: budowa i działanie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Silnik pulsacyjny: budowa i działanie
Autor
Wiadomość
Flynk
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 28 Gru 2012 22:25   

Silnik pulsacyjny: budowa i działanie

Chciałem zbudować od podstaw mały silnik pulsacyjny (code:SP). Znam jego zasadę działania lecz nie wiem jakiego rodzaju paliwa użyć i w jaki sposób je podawać. Myślałem o gazie-propan lub alkohol 95% lub benzyna 95oktanów. Podawać go miałem zamiar jako już samą mieszankę paliwo+powietrze. Wszystko może być tłoczone przez kompresor lodówkowy małej wydajności. O puszkę mieszającą już się nie martwię bo mam z tego typu rzeczami doświadczenie.

Wymiary PS

1. długość komory spalania= 13,5cm średnica= 3,5cm
  2. długość rury wylotowej= 5,5cm

3. [długość rury wlotowej= 0cm średnica= 0,5cm dla powietrza i 0,2cm paliwo
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Ale to dla koncepcji mieszania z propanem]
    ^
    {Dla wlotu z mieszanką cieczy nie ma to znaczenia.}

Jeśli ktoś nie może sobie tego wyobrazić to piszcie mogę dorzucić obrazki poglądowe.

Temat do rozwinięcia i jestem skłonny zmienić nawet samą konstrukcję komory spalania. :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2012 22:25   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Silnik pulsacyjny: budowa i działanie
Strona 1 z 1