Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici
Autor
Wiadomość
t24
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 28 Gru 2012 03:45   

Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici

Witam!

Mam podobny problem. Igła jest założona jak należy i wydaje mi sie, że wszystko jest założone zgodnie z instrukcjami. Igła nie wyciąga mi za to nad płytkę dolnej nitki (tej z bębenka). Co mam zrobić? Pomocy :

(
Moderowano przez Dzimi:
Wydzielony. Proszę nie dopisywać postów do tematów archiwalnych.

Powrót do góry

wiesław67
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: cała polska

Post#2 28 Gru 2012 20:54   

Re: Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici

Przeszukać forum,na pewno gdzies jest opis .
Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#3 04 Sty 2013 16:32   

[quote="t24"]Witam!

Mam podobny problem. Igła jest założona jak należy i wydaje mi sie, że wszystko jest założone zgodnie z instrukcjami. Igła nie wyciąga mi za to nad płytkę dolnej nitki (tej z bębenka). Co mam zrobić? Pomocy :

Zaraz nagram filmik, jak powinna igielnica prawidłowo pracować z chwytacz i jak piwnna łapać nitkę :)

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

No więc podsyłałam 4 zdjęcia, jak powiniene wyglądać wyregulowany dobrze względem igły chwytacz, oraz filmik jak to chodzi :
Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici
http://www.youtube.com/watch?v=Bn9K_oFFOJ8&feature=youtu.be
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2013 16:32   

Powrót do góry

wiesław67
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 04 Sty 2013 20:40   

Przed nakreceniem filmu wymontuj pierscien dociskajacy podkowę oraz zdejmij podkowę .Pozostaw tylko chwytacz ,następnie kręć bardzo powoli kołem pasowym i nagrywaj pracę czwytacza z igłą (bardzo powoli).Bo natym filmie nic nie widać i dzieje się za szybko.
Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#5 04 Sty 2013 21:03   

wiesław67 napisał:
Przed nakreceniem filmu wymontuj pierscien dociskajacy podkowę oraz zdejmij podkowę .Pozostaw tylko chwytacz ,następnie kręć bardzo powoli kołem pasowym i nagrywaj pracę czwytacza z igłą (bardzo powoli).Bo natym filmie nic nie widać i dzieje się za szybko.

Przepraszam chciałem pomóc tej osobie, ale nie skapłem się, że za szybko i żeby to zdemontować :D jutro nagram nowy :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2013 21:03   

Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#6 05 Sty 2013 22:35   

wiesław67 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=YZG3fRc8jII&feature=youtu.be <- proszę bardzo o to nowy film, mam nadzieję, że lepszy i bardziej się przyda :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2013 22:35   

Powrót do góry

wiesław67
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 05 Sty 2013 22:42   

Nie bardzo rozumiem. Czy twoja maszyna też źle szyje ,czy chciałeś tylko pokazać jak powinien być ustawiony prawidłowo chwytacz?
Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#8 05 Sty 2013 22:46   

wiesław67 napisał:
Nie bardzo rozumiem. Czy twoja maszyna też źle szyje ,czy chciałeś tylko pokazać jak powinien być ustawiony prawidłowo chwytacz?

Nie no no moja maszyna szyje bardzo dobrze, tylko chciałem pokazać prawidłowo ustawiony chwytacz tej osobie z pytaniem, skoro jej nici nie łapie :)
Powrót do góry

wiesław67
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 05 Sty 2013 22:53   

To dobrze że działa,chociaż wg mnie chwytacz jest trochę przyśpieszony względem igły. chodzi mi o to że zanim czubek chwytacza zrówna sie z osią igły to igła powinna unieść się z dolnego martwego punktu 2mm.Na filmie widać że igła unosi się mniej niż 2mm. a ostrze chwytacza jest w osi igły.Ale jak szyje dobrze to może nie ruszać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2013 22:53   

Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#10 05 Sty 2013 22:55   

wiesław67 napisał:
To dobrze że działa,chociaż wg mnie chwytacz jest trochę przyśpieszony względem igły. chodzi mi o to że zanim czubek chwytacza zrówna sie z osią igły to igła powinna unieść się z dolnego martwego punktu 2mm.Na filmie widać że igła unosi się mniej niż 2mm. a ostrze chwytacza jest w osi igły.Ale jak szyje dobrze to może nie ruszać.

Bo obniżyłem igłę trochę dlatego :)
Powrót do góry

wiesław67
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 05 Sty 2013 23:04   

Oj chyba jednak jest za mały skok pętlowy. Doprowadź igielnice do dolnego martwego punktu,następnie zaznacz na igielnicy punkt np cienkim markerem,potem kręcąc kołem zgraj ostrze chwytacz ze środkiem osi igły. W tym momencie znowu zrób znak na igielnicy,potem cofnij igielnice do dolnego martwego punktu i wtedy zobaczysz jak jest odległosc miedzy znakami.
Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#12 05 Sty 2013 23:06   

wiesław67 napisał:
Oj chyba jednak jest za mały skok pętlowy. Doprowadź igielnice do dolnego martwego punktu,następnie zaznacz na igielnicy punkt np cienkim markerem,potem kręcąc kołem zgraj ostrze chwytacz ze środkiem osi igły. W tym momencie znowu zrób znak na igielnicy,potem cofnij igielnice do dolnego martwego punktu i wtedy zobaczysz jak jest odległosc miedzy znakami.

Ale ja igielnicy nie ruszałem, tylko samą igłę obniżyłem, nie mechanizm igielnicy tylko igłę :d
Powrót do góry

wiesław67
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 05 Sty 2013 23:13   

Nie rozumiemy się. Skoku pętlowego nie ustawia się igielnicą, tylko w tym przypadku reguluje sie wałkiem dolnym ,któty napędza chwytacz. Po wyregulowaniu skoku igielnica regulujemy tylko wysokość ostrza chwytacza nad oczkiem igły w momencie zbierania nici przez chwytacz z igły.
Powrót do góry

1167387
Usunięty

Post#14 05 Sty 2013 23:35   

wiesław67 napisał:
Nie rozumiemy się. Skoku pętlowego nie ustawia się igielnicą, tylko w tym przypadku reguluje sie wałkiem dolnym ,któty napędza chwytacz. Po wyregulowaniu skoku igielnica regulujemy tylko wysokość ostrza chwytacza nad oczkiem igły w momencie zbierania nici przez chwytacz z igły.

Maszyna była u Pana, który naprawia maszyny od lat, ma doświadczenie w tej dziedzinie, teraz jest na emeryturze i naprawiał mi tą maszynę i jest wszystko okej :) Więc nie rozumiem w czym polega problem :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici
Strona 1 z 1