X

Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici

t24 28 Dec 2012 02:45
  • #1 28 Dec 2012 02:45
    t24
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam!

Mam podobny problem. Igła jest założona jak należy i wydaje mi sie, że wszystko jest założone zgodnie z instrukcjami. Igła nie wyciąga mi za to nad płytkę dolnej nitki (tej z bębenka). Co mam zrobić? Pomocy :

(
    Moderated By Dzimi:

Wydzielony. Proszę nie dopisywać postów do tematów archiwalnych.

• #2 28 Dec 2012 19:54
    wiesław67
    Level 20  
    Helpful post? (+1)
    Przeszukać forum,na pewno gdzies jest opis .
  • #3 04 Jan 2013 15:32
    1167387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    [quote="t24"]Witam!

Mam podobny problem. Igła jest założona jak należy i wydaje mi sie, że wszystko jest założone zgodnie z instrukcjami. Igła nie wyciąga mi za to nad płytkę dolnej nitki (tej z bębenka). Co mam zrobić? Pomocy :

Zaraz nagram filmik, jak powinna igielnica prawidłowo pracować z chwytacz i jak piwnna łapać nitkę :)

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

No więc podsyłałam 4 zdjęcia, jak powiniene wyglądać wyregulowany dobrze względem igły chwytacz, oraz filmik jak to chodzi :
    Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici Predom Łucznik 466 - problem z łapaniem dolnej nici
    http://www.youtube.com/watch?v=Bn9K_oFFOJ8&feature=youtu.be
  • #4 04 Jan 2013 19:40
    wiesław67
    Level 20  
    Helpful post? (+1)
    Przed nakreceniem filmu wymontuj pierscien dociskajacy podkowę oraz zdejmij podkowę .Pozostaw tylko chwytacz ,następnie kręć bardzo powoli kołem pasowym i nagrywaj pracę czwytacza z igłą (bardzo powoli).Bo natym filmie nic nie widać i dzieje się za szybko.
  • #5 04 Jan 2013 20:03
    1167387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    wiesław67 wrote:
    Przed nakreceniem filmu wymontuj pierscien dociskajacy podkowę oraz zdejmij podkowę .Pozostaw tylko chwytacz ,następnie kręć bardzo powoli kołem pasowym i nagrywaj pracę czwytacza z igłą (bardzo powoli).Bo natym filmie nic nie widać i dzieje się za szybko.

Przepraszam chciałem pomóc tej osobie, ale nie skapłem się, że za szybko i żeby to zdemontować :D jutro nagram nowy :D
  • #6 05 Jan 2013 21:35
    1167387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    wiesław67 wrote:

http://www.youtube.com/watch?v=YZG3fRc8jII&feature=youtu.be <- proszę bardzo o to nowy film, mam nadzieję, że lepszy i bardziej się przyda :)
  • #7 05 Jan 2013 21:42
    wiesław67
    Level 20  
    Helpful post? (+1)
    Nie bardzo rozumiem. Czy twoja maszyna też źle szyje ,czy chciałeś tylko pokazać jak powinien być ustawiony prawidłowo chwytacz?
  • #8 05 Jan 2013 21:46
    1167387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    wiesław67 wrote:
    Nie bardzo rozumiem. Czy twoja maszyna też źle szyje ,czy chciałeś tylko pokazać jak powinien być ustawiony prawidłowo chwytacz?

Nie no no moja maszyna szyje bardzo dobrze, tylko chciałem pokazać prawidłowo ustawiony chwytacz tej osobie z pytaniem, skoro jej nici nie łapie :)
  • #9 05 Jan 2013 21:53
    wiesław67
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    To dobrze że działa,chociaż wg mnie chwytacz jest trochę przyśpieszony względem igły. chodzi mi o to że zanim czubek chwytacza zrówna sie z osią igły to igła powinna unieść się z dolnego martwego punktu 2mm.Na filmie widać że igła unosi się mniej niż 2mm. a ostrze chwytacza jest w osi igły.Ale jak szyje dobrze to może nie ruszać.
  • #10 05 Jan 2013 21:55
    1167387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    wiesław67 wrote:
    To dobrze że działa,chociaż wg mnie chwytacz jest trochę przyśpieszony względem igły. chodzi mi o to że zanim czubek chwytacza zrówna sie z osią igły to igła powinna unieść się z dolnego martwego punktu 2mm.Na filmie widać że igła unosi się mniej niż 2mm. a ostrze chwytacza jest w osi igły.Ale jak szyje dobrze to może nie ruszać.

Bo obniżyłem igłę trochę dlatego :)
  • #11 05 Jan 2013 22:04
    wiesław67
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Oj chyba jednak jest za mały skok pętlowy. Doprowadź igielnice do dolnego martwego punktu,następnie zaznacz na igielnicy punkt np cienkim markerem,potem kręcąc kołem zgraj ostrze chwytacz ze środkiem osi igły. W tym momencie znowu zrób znak na igielnicy,potem cofnij igielnice do dolnego martwego punktu i wtedy zobaczysz jak jest odległosc miedzy znakami.
  • #12 05 Jan 2013 22:06
    1167387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    wiesław67 wrote:
    Oj chyba jednak jest za mały skok pętlowy. Doprowadź igielnice do dolnego martwego punktu,następnie zaznacz na igielnicy punkt np cienkim markerem,potem kręcąc kołem zgraj ostrze chwytacz ze środkiem osi igły. W tym momencie znowu zrób znak na igielnicy,potem cofnij igielnice do dolnego martwego punktu i wtedy zobaczysz jak jest odległosc miedzy znakami.

Ale ja igielnicy nie ruszałem, tylko samą igłę obniżyłem, nie mechanizm igielnicy tylko igłę :d
  • #13 05 Jan 2013 22:13
    wiesław67
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Nie rozumiemy się. Skoku pętlowego nie ustawia się igielnicą, tylko w tym przypadku reguluje sie wałkiem dolnym ,któty napędza chwytacz. Po wyregulowaniu skoku igielnica regulujemy tylko wysokość ostrza chwytacza nad oczkiem igły w momencie zbierania nici przez chwytacz z igły.
  • #14 05 Jan 2013 22:35
    1167387
    Removed  
    Helpful post? (0)
    wiesław67 wrote:
    Nie rozumiemy się. Skoku pętlowego nie ustawia się igielnicą, tylko w tym przypadku reguluje sie wałkiem dolnym ,któty napędza chwytacz. Po wyregulowaniu skoku igielnica regulujemy tylko wysokość ostrza chwytacza nad oczkiem igły w momencie zbierania nici przez chwytacz z igły.

Maszyna była u Pana, który naprawia maszyny od lat, ma doświadczenie w tej dziedzinie, teraz jest na emeryturze i naprawiał mi tą maszynę i jest wszystko okej :) Więc nie rozumiem w czym polega problem :)
  Search 4 million + Products
Browse Products