Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 29 Gru 2012 14:15
    DamianWKK
    Poziom 1  

Witam,

Posiadam Citroena Saxo 1.5D 96 r. Od niedawna nurtują mnie dwa pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedź.

1. Bezpieczniki pod maską. Nie wiem dlaczego nie są wszystkie, dziwnie powkładane i przede wszystkim jeżeli ktoś posiada wykaz z opisem, byłbym wdzięczny, ponieważ na załączonej fotografii wygląda to dziwnie. Szukałem wszędzie, nawet po grafikach w google i efekt był zerowy.

Citroen SAXO 1.5D - Układ bezpieczników, panel kontrolny i spryskiwacz

2. Panel kontrolny ? Nad skrzynią biegów jest panel z cyframi i C S - dodatkowo przy zgaszonym silniku miga na czerwono, a po przekręceniu kluczyka dochodzi przed zapłonem zielona dioda. Legendy głoszą, że był sprawny i jest zablokowany, ale co to jest ?

Citroen SAXO 1.5D - Układ bezpieczników, panel kontrolny i spryskiwacz

Ostatnie pytanie dotyczy spryskiwacza. Działał normalnie i przez ostatnie 2 tygodnie odechciało mu się. Nie wiem, czy nie dopływa prąd, czy co, ponieważ reakcja na uruchomienie jest zerowa, a wycieraczki działają, tylko brak głosu pompki.

• Pomocny post
    #2 29 Gru 2012 15:03
    kybernetes
    Poziom 39  

3. Spryskiwacz zapewne zamarzł, przepalił się bezpiecznik (F9, w kabinie) i/lub uszkodziła się pompka - sprawdź.

2. Ten panel to immobiliser, lepiej tego sam nie dotykaj, jak ktoś to sobie zablokował to pewnie był powód. Ruszysz, coś pójdzie nie tak i zablokujesz silnik na amen. Tylko fachowy warsztat.

1.

DamianWKK napisał:
    Bezpieczniki pod maską. Nie wiem dlaczego nie są wszystkie, dziwnie powkładane i przede wszystkim jeżeli ktoś posiada wykaz z opisem, byłbym wdzięczny, ponieważ na załączonej fotografii wygląda to dziwnie. Szukałem wszędzie, nawet po grafikach w google i efekt był zerowy.

Ee... tam, austryjackie gadanie, jakbyś dobrze poszukał to byś znalazł, np. tutaj:

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/articles/article.php?id=34

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty