X
 • #1 29 Dec 2012 14:15
  DamianWKK
  Level 1  
  Helpful post? (0)
  Witam,

  Posiadam Citroena Saxo 1.5D 96 r. Od niedawna nurtują mnie dwa pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedź.

  1. Bezpieczniki pod maską. Nie wiem dlaczego nie są wszystkie, dziwnie powkładane i przede wszystkim jeżeli ktoś posiada wykaz z opisem, byłbym wdzięczny, ponieważ na załączonej fotografii wygląda to dziwnie. Szukałem wszędzie, nawet po grafikach w google i efekt był zerowy.

  Citroen SAXO 1.5D - Układ bezpieczników, panel kontrolny i spryskiwacz

  2. Panel kontrolny ? Nad skrzynią biegów jest panel z cyframi i C S - dodatkowo przy zgaszonym silniku miga na czerwono, a po przekręceniu kluczyka dochodzi przed zapłonem zielona dioda. Legendy głoszą, że był sprawny i jest zablokowany, ale co to jest ?

  Citroen SAXO 1.5D - Układ bezpieczników, panel kontrolny i spryskiwacz

  Ostatnie pytanie dotyczy spryskiwacza. Działał normalnie i przez ostatnie 2 tygodnie odechciało mu się. Nie wiem, czy nie dopływa prąd, czy co, ponieważ reakcja na uruchomienie jest zerowa, a wycieraczki działają, tylko brak głosu pompki.
 • Helpful post
  #2 29 Dec 2012 15:03
  kybernetes
  Level 39  
  Helpful post? (-1)
  3. Spryskiwacz zapewne zamarzł, przepalił się bezpiecznik (F9, w kabinie) i/lub uszkodziła się pompka - sprawdź.

  2. Ten panel to immobiliser, lepiej tego sam nie dotykaj, jak ktoś to sobie zablokował to pewnie był powód. Ruszysz, coś pójdzie nie tak i zablokujesz silnik na amen. Tylko fachowy warsztat.

  1.
  DamianWKK wrote:
  Bezpieczniki pod maską. Nie wiem dlaczego nie są wszystkie, dziwnie powkładane i przede wszystkim jeżeli ktoś posiada wykaz z opisem, byłbym wdzięczny, ponieważ na załączonej fotografii wygląda to dziwnie. Szukałem wszędzie, nawet po grafikach w google i efekt był zerowy.


  Ee... tam, austryjackie gadanie, jakbyś dobrze poszukał to byś znalazł, np. tutaj:
  http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/articles/article.php?id=34
  Search 4 million + Products
Browse Products