Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1.6 16V - Klepanie i cykanie po remoncie kapitalnym

cFiet 29 Gru 2012 18:45 5172 8
  • #1 29 Gru 2012 18:45
    cFiet
    Poziom 9  

Witam, szukam pomocy w temacie mojego samochodu tj opla vectry z silnikiem 1.6 16V z16xe. Szukałem na różnych forach, i u kilku mechaników ale nie mam cały czas odpowiedzi. Problem ? Cykanie przed i po remoncie kapitalnym. Wymieniłem podczas remontu : pierścionki, panewki na korbach(zapobiegawczo), remont głowicy w zakładzie tj : prowadnice, gumki, szlif zaworów i planowanie, uszczelki olej i płyn. Po remoncie silnik pracuje jak należy, pali na dotyk, nie bierze oleju. Po jakimś czasie wymieniłem popychacze bo cykanie zrobiło się irytujące. Założyłem popychacze używane które popracowały cicho przed dzień i znowu zaczęły klepać, zaraz po tym kupiłem komplet nowych INA i cykanie występuje nadal. Cykanie nie występuje na zimnym silniku zaraz po jego odpaleniu, ale po ok minucie słychać już ten dźwięk.Sprawdzałem ciśnienie na pompie olejowej na wolnych ok 2bar i rośnie ładnie wraz z obrotami. Proszę o pomoc w diagnozie bo już ręce opadają :cry:

• #2 29 Gru 2012 18:59
    przemek1982-25
    Poziom 18  

zastosuj olej jaki powinien byc do tego silnika 16stki oplowskie i fordowskie sa na to czule sam sie na tym przekonalem na wlasnych autach pozdrawiam

• #3 29 Gru 2012 19:09
    cFiet
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedz. W tej chwili mam zalazy olej liqui moly 10w40 z dwusiarczkiem molibdenu, a na wcześniejszych/starych popychaczach miałem zalanego Valvoline, castrola i Gm- wszystko półsyntetyki i nie przechodziło. Wydaje mi się że zaraz po kupnie nie było tego dźwięku a pojawił się zaraz po zalaniu oleju GM. Auto wg wcześniejszego właściciela jeździło na pełnym syntetyku orlena.

• #4 29 Gru 2012 19:48
    wopor
    Poziom 32  

Tylko kolego do diagnozy nie gazuj bo nie słychać podzespołow , idokładnie co było zrobione z dołem silnika bo głowice opisałeś.

• #5 29 Gru 2012 20:05
    cFiet
    Poziom 9  

Specjalnie wkręcałem silnik na obroty ponieważ na ciepłym silniku słychać to najbardziej przy opadaniu oraz w okolicach 1800 obrotów.Na zimnym jak odpalam to przez minutę jest cisza a później przechodzi w stukanie również wolnych do momentu nagrzania silnika.Wydaje mi się że przy nagrzaniu silnika do temp ok 90 stopni dźwięk ustępuje delikatnie tzn jest trochę ciszej. W dole silnika wymieniłem panewki na korbach ale nie potrzebnie wg fachowca który je oglądał już po całym remoncie. Były delikatnie matowe na końcach i to by było wszystko co zrobiłem.Ciekawi mnie fakt czemu ten dźwięk nie wystąpił na komplecie popychaczy używanych i wrócił po 60-100km?

• #6 29 Gru 2012 20:30
    wopor
    Poziom 32  

A czy on wystepuje jak obroty spadają? bo ja tak to usłyszałem?

• #7 29 Gru 2012 20:43
    cFiet
    Poziom 9  

Dokładnie, ten dźwięk słychać przy opadaniu obrotów, wtedy to najlepiej słychać.

• #8 29 Gru 2012 20:45
    wopor
    Poziom 32  

no to kolego stawiam na sworznie tłokowe ale bez stetoskopu na żywo to tylko sugestia.

• #9 29 Gru 2012 20:52
    cFiet
    Poziom 9  

Każdy z tłoków sprawdzałem podczas czyszczenia z nagaru i nie miał luzu. Dodam pewną informację, na pierwszym komplecie popychaczy ten dźwięk ustąpił podczas płukanki dolanej do oleju. Zlałem olej z płukanką zalałem valvoline i grzechotanie wróciło.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme