Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat Panda 1.1 - Tartarini - nie przełącza na gaz. TEC 99

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Fiat Panda 1.1 - Tartarini - nie przełącza na gaz. TEC 99
Autor
Wiadomość
Exploboy
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bydgoszcz

Post#1 Post autora tematu 29 Gru 2012 21:29   

Fiat Panda 1.1 - Tartarini - nie przełącza na gaz. TEC 99

Witam!

Problem pojawił się parę dni temu. Jadę po wertepach na wsi, nagle pedał gazu zrobił się 'miękki' i maluch zdechł. Nie dało się powtórnie odpalić na gazie. Dojechałem gdzie miałem na benzynie i postój, ze 3 godziny. Wsiadam, odpalam na benzynie, rozgrzewam, przełączam i gazuje. Kontrolka przy przełączniku pokazuje że działa zasilanie gazowe. Wyłączam pompę paliwa (mam przełącznik w obwodzie cewki przekaźnika od pompy) i samochód zaczyna szarpać i gaśnie. Ewidentnie jedzie dalej na benzynie, mimo że wskazania są inne. Dzisiaj pod maską zacząłem szukać 'problemów' - końcówka bagnetu wypchnęła jedną wsuwkę na silnik krokowy. Wyczyściłem styki, poprawiłem, ale nadal nie przełącza. Wyciągnąłem komputerek, poprawiłem jeden lut na przekaźniku, wymieniłem spuchnięty kondensator i dalej to samo. Przy gazowaniu przy przełączaniu na gaz nie słychać 'kliknięcia' Sam elektrozawór na reduktorze działa - sprawdziłem go na krótko. Gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny?

Pozdrawiam
Powrót do góry

zed71
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: bialystok

Post#2 29 Gru 2012 22:30   

Re: Fiat Panda 1.1 - Tartarini - nie przełącza na gaz. TEC 99

sprawdz parownik i ustawienie instalacji - a swoją drogą, lepiej wyrzuć ten szajs- tartarini jest najgorszą instalacją na rynku
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Gru 2012 22:30   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#3 30 Gru 2012 00:16   

To "salonowy" gaz, zapewne siedzi tam też "inteligentny" emulator lambdy OBDII-uFix (AEB-426), nawet jakoś to jeździło. Wyrzuć za to ręczne odcięcie pompy, jest niebezpieczne (np. jak przy wyprzedzaniu przerzuci Ci awaryjnie na benzynę, a będziesz miał wyłączoną pompę) jak już chcesz ją odcinać to podepnij dodatkowy przekaźnik równolegle z zasilaniem elektrozaworu LPG a pompę benzyny podłącz do jego styków n.c.

Jeśli przełącznik sygnalizuje pracę na LPG, a mimo tego wtryski benzyny nie są odcięte ani nie ma zasilania na zawory LPG to coś jest bardzo nie tak ze sterownikiem LPG. Zdobądź interfejs i zobacz czy jest z nim w ogóle komunikacja.
Powrót do góry

Exploboy
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 Post autora tematu 30 Gru 2012 01:12   

Dokładnie, jest tam emulator 426 ;) Dla mnie to trochę dziwne, bo jeździł cały czas normalnie, po prostu w drodze 'wysiadł'. Najpewniej czeka mnie wycieczka do ciecia, który sprawdzi i powie jak zwykle 'parownik jest przedmuchany, wymienić można' :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Gru 2012 01:12   

Powrót do góry

kacper082
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 30 Gru 2012 02:03   

a sprawdzałeś przełącznik gazu? Może nie przełącza i dlatego cały czas chodzi na paliwie. Spróbuj podłączyć (jak masz) inny przełącznik i zobaczysz czy wtedy przełączy na gaz.
Powrót do góry

Exploboy
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 30 Gru 2012 23:34   

Nie za bardzo da się go rozebrać - jest zalewany w plastik :<
Powrót do góry

kacper082
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 31 Gru 2012 00:13   

ja mam u siebie przełącznik STAG i idzie go rozebrac, ale po co. Jest tam układ scalony itp. Tego sie nie naprawia. Za nowy dasz 50 - 70 złotych, a za używany jakieś 20 - 30 zł. Najlepiej pożycz od kogoś i sprawdź. U mnie też nie przełączał na gaz w VW i wymieniłem przełącznik i jest OK.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2012 00:13   

Powrót do góry

slav5
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 03 Lut 2013 20:45   

Miałem też podobny problem. Instalacja fabrycznie montowana od nowego. Wskaźnik pokazywał że przełączył na gaz a jechał na benzynie. Udało mi się usterkę usunąć w ten sposób że wyjołem z obudowy modół elektroniczny Tartarini i znalazłem tzw. zimny lut. Przelutowałem "podejrzane" punkty, złożyłem, podłączyłem i działa jak przedtem. Mam przejechane 216000km i nadal ładnie pali ;)
Powrót do góry

czibura
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wrocław

Post#9 16 Kwi 2013 09:45   

Panowie mam pytanie dotyczące wspomnianego emulatora OBDIIFix (AEB-426), czy przy wyłączonym silniku powinna świecić się dioda na w/w emulatorze?. Mam taki przypadek (zauważyłem wczoraj w nocy) i wydaje mi się, że coś jest nie tak. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Fiat Panda 1.1 - Tartarini - nie przełącza na gaz. TEC 99
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.064 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony