Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie aktywnego subwoofera do kina domowego

grzybart 30 Gru 2012 13:44 3156 6
  • #1 30 Gru 2012 13:44
    grzybart
    Poziom 2  

Witam,

Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu podłączenia aktywnego subwoofera do amplitunera kina domowego. Kolega który wykończa mieszkanie ma puszczony w zabudowie kabel do subwoofera. Kabel został zainstalowany przez "fachowców" i jest to kabel głosnikowy dwóżyłowy długości ok 10m. Czy mogę przylutować na nim wtyki typu Cinch i czy to rozwiazanie ma sens? Czy subwoofer nie bedzie "buczeć" na takim kablu? Czy ktoś z Was robił kiedyś taką rzeźbę i zdało to egzamin? Czy jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest jakiś bezprzewodowy transmiter audio?
    Nie ma niestety możliwości zastosowania normalnego kabla Cinch-Cinch.

• Pomocny post
    #2 30 Gru 2012 16:43
    398216
    Usunięty  
  • Pomocny post
    #4 30 Gru 2012 18:24
    398216
    Usunięty  
  • #5 30 Gru 2012 19:03
    grzybart
    Poziom 2  

Boję się takich rozwiązań. Nie chcę uszkodzić nie swojego sprzętu samorobkami. Do wyjść glosnikowych w amplitunerze - "fronty" podłączone są kolumny podłogowe. Czy podawanie dodatkowego sygnału tylko z jednego kanału nie uszkodzi amplitunera i nie wpłynie na degradację dźwięku?

• Pomocny post
    #6 05 Sty 2013 23:17
    Luklukowaty
    Poziom 18  

Jak kolega nie zna się na elektronice to lepiej niech nie próbuje samoróbek z dzielnikami napięcia. Źle dobierze rezystancje, coś się zewrze przez przypadek i będzie nieciekawie. Co do degradacji sygnału - ma to znaczenie marginalne, ponieważ rezystancja takiego dzielnika w porównaniu z kolumnami będzie tysiąckrotnie większa.

Co do kabla - zrób test. Dolutuj chincha i podłącz pod wejście LFE - z tego co widziałem jest to wejście niskonapięciowe subwoofera ze wzmacniacza głównego. Może akurat obejdzie się bez zakłóceń (co jest jednak wątpliwe). A jak nie to może poprowadzisz przewód listwami przypodłogowymi albo jak masz panele to pod panelami w ociepleniu?

• #7 10 Sty 2013 17:08
    grzybart
    Poziom 2  

Przylutowałem wtyki i bez niespodzianek, buczy. Kolegę czeka kucie ścian i instalacja normalnego kabla.

Dziękuje za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME