Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konwerter do CB na pasma KF

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Początkujący -> Konwerter do CB na pasma KF
Autor
Wiadomość
katowice
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: KATOWICE

Post#1 Post autora tematu 31 Gru 2012 17:00   

Konwerter do CB na pasma KF

Witam

Chciałbym zasięgnąć porady fachowców odnośnie konwertera do CB (President Lincoln) na pasma KF (160m, 80m, 40m, 20m, 15m, 6m, 2m) oczywiście nie koniecznie wszystkie gdyż chciałbym posłuchać pracy na KF bo planuję zdać egzamin aby pracować kiedyś na w/w. pasmach.
Znalazłem w necie schemat kitu AVT-2167 ale po przeczytaniu opisu i obejrzeniu płytki nie zgadzały się połączenia i oznaczenia niektórych elementów...co skłoniło mnie do podejrzeń że nie będzie to do końca działać jak trzeba.
Prosiłbym kolegów o podsyłanie sprawdzonych schematów (działających) konwerterów żeby się na końcu nie denerwować przy uruchamianiu.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2012 17:00   

Powrót do góry

Olek II
Moderator CB Radio
Moderator CB Radio

Miasto: gdzieś na podkarpaciu

Post#2 31 Gru 2012 18:10   

Re: Konwerter do CB na pasma KF

Dawno temu robiłem taki układ. Nawet fajnie to działało.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2012 18:10   

Powrót do góry

andy014
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Zduńska Wola

Post#3 03 Sty 2013 18:10   

Witam, zobacz ten, http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic226107-0.html , do tego jakiś prosty preselektor i słyszysz cały kf(oczywiście przelączane generatory), pozdrawiam Andrzej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2013 18:10   

Powrót do góry

katowice
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: KATOWICE

Post#4 Post autora tematu 18 Maj 2014 13:26   

Po przeanalizowaniu schematów i przeliczeniu kosztów kupiłem używany konwerter w cenie 50zł na 3 pasma, jestem zadowolony bo w takiej cenie jest gotowiec z fajną obudową.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Początkujący -> Konwerter do CB na pasma KF
Strona 1 z 1