Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wezwanie do urzędu skarbowego - tytoń

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Wezwanie do urzędu skarbowego - tytoń
Autor
Wiadomość
szachu1991
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 01 Sty 2013 16:35   

Wezwanie do urzędu skarbowego - tytoń

Jeśli to zły dział to bardzo przepraszam. Nie mogłem znaleźć nic odpowiedniego.

Dostałem wezwanie (jako oskarżony) do urzędu skarbowego w sprawie zatrzymanej paczki z 1 kg tytoniu.

Jakie mam możliwości żeby się obronić.

Tytoń zamawiany za pobraniem przez wysłanie sms'a.
Czy mogę w urzędzie po prostu się wyprzeć i powiedzieć że nic nie zamawiałem?

Proszę o szybko odpowiedz.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Sty 2013 16:35   

Powrót do góry

Aleksander_01
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kielce

Post#2 01 Sty 2013 17:43   

Re: Wezwanie do urzędu skarbowego - tytoń

Znając życie - masz prze...ane.
Potulnie przyjmij karę, a zaczniesz cwaniakować to dadzą Ci z górnej półki.
Powrót do góry

michal19885
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Zabudów

Post#3 01 Sty 2013 17:45   

Jeśli tytoń był bez akcyzy to prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić grzywnę, zwykle kilka stów, jednak górna granica jest znacznie wyższa.

To, że złożyłeś zamówienie za pomocą wiadomości sms nie ma wielkiego znaczenia, przecież musiałeś podać dane do dostarczenia paczki.

Proponuje dobrowolnie poddać się karze, ewentualnie zasięgnąć opinii prawnika.

Pamiętaj, że na forum nie jesteś anonimowy i możesz pogorszyć sprawę.

Ten tytoń to liście?
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: radom

Post#4 01 Sty 2013 17:48   

Powiedz że niczego nie zamawiałeś bo teoretycznie każdemu można zamówić taką paczkę na dowolny adres i nazwisko.
Powrót do góry

Aleksander_01
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 01 Sty 2013 18:02   

marek-zarzycki napisał:
Powiedz że niczego nie zamawiałeś bo teoretycznie każdemu można zamówić taką paczkę na dowolny adres i nazwisko.

Tak, tak i zapłacić przy odbiorze nie wiedząc za co.
Chłopok idźno do lekcji, łodrób lepi matematyke.
A nawet gdyby był niewinny i odebrał tą paczkę - to zawsze taki "urzednik" powie Ci że nieznajomość prawa szkodzi.

Po prostu, przyjmij to po męsku na twarz.
Powrót do góry

Christophorus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lubcza

Post#6 01 Sty 2013 18:02   

marek-zarzycki napisał:
Jeśli dokonał przedpłaty, to takie tłumaczenie nie przejdzie.

Lepiej tłumaczyć się, że nie wiedziałeś o tym, że tytoń jest bez akcyzy bo gdybyś wiedział to byś go nie zakupił. Skąd niby na odległość mogłeś wiedzieć, że tytoń nie ma znaków skarbowych akcyzy. Możesz dodać, że po otrzymaniu przesyłki gdybyś się zorientował, że zakupiony tytoń nie ma znaków skarbowych akcyzy to byś wspaniałomyślnie powiadomił o tym US. Czy w to uwierzą nie wiem, ale jak się tłumaczyć to z głową. Tylko, że to nic nie zmienia i zapewne pracownicy US wymierzą Ci karę grzywny.

Zobacz tutaj o przepisach dotyczących handlem tytoniu.
Powrót do góry

Aleksander_01
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 01 Sty 2013 18:04   

Christophorus napisał:

Zobacz tutaj o przepisach dotyczących handlem tytoniu.

Czyli - nieznajomość prawa szkodzi i nie możesz się tym tłumaczyć.
Powrót do góry

Sylwek3108
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Karczew

Post#8 01 Sty 2013 18:25   

Potulnie, bo tam cwaniaków lubią leczyć i to natychmiast. Przepraszać, przepraszać i jeszcze raz przepraszać, że nic niewiedziałem o tym, że jest bez akcyzy.
Powrót do góry

szachu1991
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 01 Sty 2013 18:35   

szachu1991 napisał:
Jeśli to zły dział to bardzo przepraszam. Nie mogłem znaleźć nic odpowiedniego.
Tytoń zamawiany za pobraniem przez wysłanie sms'a.
Czy mogę w urzędzie po prostu się wyprzeć i powiedzieć że nic nie zamawiałem?
Proszę o szybko odpowiedz.

Tytoń za pobraniem przesyłka do mnie nie dotarła. Przyszło tylko że została przejęta a teraz wezwanie do UC

michal19885 napisał:
To, że złożyłeś zamówienie za pomocą wiadomości sms nie ma wielkiego znaczenia, przecież musiałeś podać dane do dostarczenia paczki.

Każdy może podać dane. Ja przesyłki nie dostałem i nie odebrałem:)

michal19885 napisał:

Ten tytoń to liście?

Nie cięty miał być:)

michal19885 napisał:
Pamiętaj, że na forum nie jesteś anonimowy i możesz pogorszyć sprawę.

Anonimowym nigdy się nie jest ale to zawsze da się obejść:)
Powrót do góry

michal19885
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Zabudów

Post#10 01 Sty 2013 20:06   

szachu1991 napisał:

Tytoń za pobraniem przesyłka do mnie nie dotarła. Przyszło tylko że została przejęta a teraz wezwanie do UC

Nie ma znaczenia czy paczka fizycznie do Ciebie dotarła.

szachu1991 napisał:

Każdy może podać dane. Ja przesyłki nie dostałem i nie odebrałem:)

Możesz spróbować zastosować taką linię obrony, ale jeśli Ci się nie uda poniesiesz większe konsekwencje (finansowe). Być może istnieje możliwość sprawdzenia zapisu wiadomości sms lub sprzedawca będzie współpracować.
Powrót do góry

Sylwek3108
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Karczew

Post#11 01 Sty 2013 20:11   

Ja też bym nie ryzykował. Wolałbym być pokornym. Szczególnie kiedy to Oni mają za sobą paragrafy, którymi będą Cię uszczęśliwiać.
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kołobrzeg

Post#12 01 Sty 2013 20:44   

Chyba najlepiej będzie przepraszać i tłumaczyć się że nic nie wiedziałeś o braku akcyzy bo gdybyś wiedział to że nie ma to byś nie kupił.
Powrót do góry

szachu1991
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 Post autora tematu 02 Sty 2013 00:39   

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Ciekawy jestem jaka może to być kara jak bym się przyznał.
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 02 Sty 2013 01:12   

Aleksander_01 napisał:
Tak, tak i zapłacić przy odbiorze nie wiedząc za co.
Chłopok idźno do lekcji, łodrób lepi matematyke.
A nawet gdyby był niewinny i odebrał tą paczkę - to zawsze taki "urzednik" powie Ci że nieznajomość prawa szkodzi.

Proszę łaskawie nie szydzić. Ktoś złośliwy może zamówić paczkę na twoje dane z zawartością czegokolwiek, nawet narkotyków bo jest to dzisiaj jak najbardziej osiągalne przez internet. Zapłaci za to kradzionymi pieniędzmi (nie będę wchodził w szczegóły) i jako "życzliwy" zgłosi na policję, że kupujesz to i owo.

Z postu autora wątku można wnioskować, że zatrzymali mu paczkę przez urząd celny lub w podobny sposób. Była po prostu do niego adresowana i tyle wystarczyło.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 02 Sty 2013 01:12   

Powrót do góry

edekk
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kwidzyn

Post#15 02 Sty 2013 11:55   

Mój brat się przyznał i dostał 700zł w tym koszty sądowe.Paczka też została przejęta i tylko dostał wezwanie .
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 02 Sty 2013 11:55   

Powrót do góry

BartekWB
Poziom 21
Poziom 21

Post#16 02 Sty 2013 12:01   

Czegoś nie rozumiem, teoretycznie mogę pójść siedzieć za coś co ktoś zamówił złośliwie na mnie za pobraniem a ja tego nie odebrałem a co za tym idzie nie zapłaciłem?
Powrót do góry

edekk
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kwidzyn

Post#17 02 Sty 2013 12:09   

Cytat:
Czegoś nie rozumiem, teoretycznie mogę pójść siedzieć za coś co ktoś zamówił złośliwie na mnie

Kolego jeżeli nigdy nie zamawiałeś w sieci tytoniu to nie masz się o co martwić.Mój brat zamawiał na allegro i sklepach internetowych tytoń ze swojego komputera i na pewno ślady po sobie tam pozostawił.
Powrót do góry

wichurewicz
Poziom 19
Poziom 19

Post#18 02 Sty 2013 12:36   

BartekWB napisał:
Czegoś nie rozumiem, teoretycznie mogę pójść siedzieć za coś co ktoś zamówił złośliwie na mnie za pobraniem a ja tego nie odebrałem a co za tym idzie nie zapłaciłem?

No cóż, jakaś kopia sowieckiego artykułu 58 jest kwestią czasu.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#19 02 Sty 2013 12:50   

Takie to trochę dziwne z tym podatkiem akcyzowym. Popatrzcie jak to jest z paliwem - normalny ON obłożony jest podatkiem akcyzowym, jako paliwo napędowe, tzw. "oranżada" już nie - ale nie wolno używać do napędzania silników spalinowych - za używanie grożą określone sankcje. Tytoń, jako towar przeznaczony do konsumpcji przez spalenie również obłożony jest podatkiem akcyzowym. Czy paląc zamiast tytoniu herbatę popełniam czyn zabroniony przez przepisy karno-skarbowe?
Powrót do góry

wichurewicz
Poziom 19
Poziom 19

Post#20 02 Sty 2013 12:54   

Dopóki na herbatę nie ma akcyzy, to chyba nie. Ale może lepiej nie podpowiadajmy nikomu takich pomysłów, saszetki Earl Grey'a z banderolą będą się kiepsko parzyć.
Powrót do góry

2134684
Usunięty

Post#21 02 Sty 2013 15:07   

Załóżmy, że masz psa o imieniu Ramona, zamawiasz na personalia Psa i jesteś kryty :lol: a śledztwo może zostać umorzone jak to już raz się odbyło w tym kraju... Równie dobrze ten tytoń nie do palenia jak Robokop pisze itd.
Powrót do góry

szachu1991
Poziom 5
Poziom 5

Post#22 Post autora tematu 02 Sty 2013 15:10   

A więc nadal nie wiem co mam zrobić.
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Post#23 02 Sty 2013 15:32   

Wysłałeś sms-a więc jest ślad. Kara będzie na pewno tyle tylko że jak położysz po sobie uszy to może urzędnik da mniejszy wymiar. Z tytoniem nie do palenia raczej nie kombinuj bo polski urzędnik nie lubi jak z niego wariata ktoś robi i może sypnąć ci z górnej półki.
A ogólnie co do takich przesyłek - kurier mi mówił że w punktach przeładunkowych latają pieski, są rentgeny czy tam inna aparatura do prześwietlania paczek, więc najlepiej zapakować się w auto i pojechać osobiście po 20kg tytoniu i być spokojniejszym.
Powrót do góry

2134684
Usunięty

Post#24 02 Sty 2013 15:34   

http://tvp.info/informacje/polska/sprawa-narkotykow-dla-psa-kory-umorzona/9313985
Jak by ktoś nie słyszał...
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Post#25 02 Sty 2013 15:51   

Porównanie celebrytki do zwykłego obywatela to jak porównanie ch....a z okiem. Tą sprawę można potraktować jako nieudolność wymiaru sprawiedliwości a nie precedens który będzie podparciem dla następnych tego typu spraw,z resztą w polsce precedensów nie było,nie ma i nie będzie.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#26 02 Sty 2013 16:17   

Kontakt z prawnikiem.
Sytuacja jest skomplikowana bo nie wiesz co oni wiedzą.
Mogą mieć dość na Ciebie skoro nie czekali aż paczkę odbierzesz.
Do tego nie ma różnicy już czy krojony czy nie.
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#27 02 Sty 2013 19:05   

kwok napisał:
Tą sprawę można potraktować jako nieudolność wymiaru sprawiedliwości

A przepraszam, to co twoim zdaniem powinni zrobić? Przywalić tej lalce 5 lat? Za co? Za zioło? A co następne? Za odśpiewanie bogurodzicy co by Tuska przegoniła - 5 lat kazamatów?

Tommy82 napisał:
Kontakt z prawnikiem.

Jestem podobnego zdania. Kontakt z prawnikiem wskazany; 150 zł załadować w portfel i po profesjonalną poradę prawną. Bo jeśli się przyzna w US to teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby mu "przykładnie" dowalić. Z polskimi urzędami nie ma żartów.

Co do kory i jej psa, to sprawa nagłośniona i oczywiście śmieszna jak diabli. Umorzyli, bo Ramona niczego nie wyszczekała :) Nie no ludzie śmiech na sali, żeby w XXI wieku zamawiać zioło na psa bo za posiadanie grama trawy można sobie narobić na 10 lat w papiery - toż to legislacyjna Białoruś. A zalegalizować to w cholerę, dać wyraźne przepisy ile można posiadać na własny użytek bez obawy o łamanie prawa i tyle. Ale to może jeszcze długo nie przejść, bo jeśli obecnie jest to nielegalne to automatycznie odpada konkurencja. Jak zalegalizują, to każdy będzie mógł sobie trawę kupić w sklepie i ci co teraz mają w garści kilka kanałów dystrybucji, będą musieli ostro konkurować cenowo o ile wytrzymają na otwartym rynku takową konkurencję.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 02 Sty 2013 19:05   

Powrót do góry

Mad Max
Poziom 19
Poziom 19

Post#28 02 Sty 2013 20:52   

robokop napisał:
Takie to trochę dziwne z tym podatkiem akcyzowym. Popatrzcie jak to jest z paliwem - normalny ON obłożony jest podatkiem akcyzowym, jako paliwo napędowe, tzw. "oranżada" już nie - ale nie wolno używać do napędzania silników spalinowych - za używanie grożą określone sankcje. Tytoń, jako towar przeznaczony do konsumpcji przez spalenie również obłożony jest podatkiem akcyzowym. Czy paląc zamiast tytoniu herbatę popełniam czyn zabroniony przez przepisy karno-skarbowe?

Olej roślinny jaki możesz kupić w spożywczym na rogu nie jest obłożony akcyzą. Po wlaniu tego samego oleju do baku należało by akcyzę odprowadzić. Po zrobieniu skręta z herbaty nasz mądre głowy zapewne podeszły by do sprawy, jak do skręta z marychy...
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#29 02 Sty 2013 23:15   

To nie do końca jest dziwne.
Po prostu prowadzi do pewnych paradoksów ale one wynikają raczej z natury ludzkiej niż z samego przepisu.
Z jednej strony jest podatek akcyzowy który po prostu jest ma jakieś uwarunkowania historyczne i opodatkowane nim sa co do zasady dobra luksusowe (choć w przypadku paliwa to nie do końca bo pojazd to dziś praktycznie być albo nie być szczególnie przy obecnym stanie komunikacji publicznej)
No ale jest sobie taki podatek no i pojawia sie pytanie jak opodatkować czy produkt czy wykorzystanie. Niby lepiej wykorzystanie bo to mniej toksyczne dla ludzi no bo jak ktoś korzysta z danego dobra w formie innej jak używka czy paliwo do pojazdu to nierozsądnym wydaje sie karać go akcyzą. I to nawet czasem działa. oczywiście można tez powiedzieć ze nierozsądnym jest zakładanie ze ktoś wała nie zrobi. Ale słowiańska natura jest dostosowana do takich warunków i znajdzie sposób a to jagodziankę przez bułki przecedzi, a to z rozpałki wódke zrobi, a a to opał kwasem odbarwi a to w biedronce zatankuje, a to będzie ćmić papierosy z niepatriotycznego kraju. Dla tego ponieważ produkt do nie akcyzowych celów jest wykorzystywany do akcyzowych to nie pozostaje nic innego jak opodatkować produkt dla wyeliminowana furtki. I to jest schemat który sie notorycznie powtarza.
Niestety najczęściej zamkniecie furtki przycina komuś paluchy.
I to jest dylemat czy przepis od razu powinien walić po wszystkich czy zostawiać furtki (zakładając ze większość ludzi jest uczciwa) i je likwidować mając twarde dowody tego ze byl w błedzie. Tak źle tak niedobrze w sytuacji idealnej było by tak ze olej w biedronki nie lądował by w baku a jego ceny w biedronce nie były by dyktowane przez OPEC.

Herbata jest substancją niezakazaną i nie jest używką nie ma chyba nic o niej w ustawach pod tym kątem wiec drogi robokopie możesz skręcać do woli ale dla bezpieczeństwa skręcaj w srajtaśmie żebyś sie nie musiał z zakupu tutek "spowiadać" bo urzędnik może nie uwierzyć ze te tutki kupiłeś na herbatę "bo wszyscy na tytoń kupują". Palić to już może nie koniecznie bo się może okazać ze jakieś normy emisji byś musiał wykupić albo mieć pozwolenie na spalarnie herbaty.

szachu1991
Jeszcze raz polecam prawnika.
Jak pójdziesz tam bez konsultacji z prawnikiem byle czym Cie nastrasza byle czym zaskoczą.
Ty jesteś zielony a te urzędasy już nie jednego cwaniaka przed poranną kawą połknęły.
Poza tym prawnik dzięki "tajemnicy spowiedzi" może powiedzieć więcej niż ktokolwiek Ci na forum napisze. Najlepiej poszukaj jakiegoś znajomego znajomego.
Powrót do góry

2134684
Usunięty

Post#30 02 Sty 2013 23:59   

Tommy82 napisał:
Z jednej strony jest podatek akcyzowy który po prostu jest ma jakieś uwarunkowania historyczne i opodatkowane nim sa co do zasady dobra luksusowe (choć w przypadku paliwa to nie do końca bo pojazd to dziś praktycznie być albo nie być szczególnie przy obecnym stanie komunikacji publicznej
Papierochy i wóda to luksus ? Włosy dęba stają...
Komunikacja publiczna wygląda jak wygląda. Ludzie wolą jechać golfem II w stanie ruiny niż autobusem... Kiedyś było mniej samochodów, a więcej autobusów. Teraz odwrotnie...

Tommy82 napisał:
Jak pójdziesz tam bez konsultacji z prawnikiem byle czym Cie nastrasza byle czym zaskoczą.
Zgadza się, np. policja potrafi wręczyć mandat za wyprzedzanie na przejściu z ruchem kierowanym, a sąd ten mandat cofnie bo policjant niedouczony był :lol: Ale jak ktoś nie wie o co chodzi to zapłaci nawet niesłusznie...
Prawnik to podstawa w tym przypadku...

W sumie tytoń to nie narkotyki, zapytaj gdzie opłacić akcyzę żeby było zgodnie z prawem :D Z samochodami z zagramanicy nie ma jakoś problemu...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Wezwanie do urzędu skarbowego - tytoń
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.099 seconds

elektroda.pl temat RSS