Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ORANGE HUAWEI MOBILE 3G + Pentagram Cerberus 802.11g Czy da się połączyć

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> ORANGE HUAWEI MOBILE 3G + Pentagram Cerberus 802.11g Czy da się połączyć
Autor
Wiadomość
lukang423
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gliwice

Post#1 Post autora tematu 02 Sty 2013 00:35   

Witam, szukałem wszędzie, zarówno na tym forum jak i innych forach, ale nie doszukałem się. Bardzo bym prosił jeżeli jest ktoś w stanie odpowiedzieć tzn. zna się na tym niech się obiektywnie wypowie:) A mi to może bardzo pomóc otóż. Posiadam Mobilny internet z ORANGE HUAWEI 3G - Orange Business everywhere - internet działa, ale słaby jest sygnał. pingi bardzo duże, w ogole problem jest otworzyć skrzynkę pocztową żeby przeczytać głupiego e-maila. Posiadam również taki sprzęt jak PENTAGRAM CERBERUS 802.11g Czy da się połączyć w jakiś sposób oba te sprzęty w sensie takim, żeby Pentagram pozwolił mi zwiększyć siłę zasięgu modemu orange? Podpiąłem Pentagram kablem Ethernet. diody się swiecą uzyskałem połączenie wysyła/odbiera pakiety. Ale nie ma skąd wziąć źródła internetu tzn.. sąsiedzi mają zabezpieczone. A ja posiadam ten Mobilny Orange, tylko nie wiem jak je połączyć, czy to tylko kwestia ustawień? żeby skonfigurować Pentagram na odbiór sygnału ze źródła mojego komputera? czy żeby bezpośrednio odbierał ze źródła (dostawcy) i przekazywał do mojego? ale w jaki sposób, czy jest to możliwe.Bardzo proszę o odpowiedź. AHA... JESZCZE DODATKOWE INFORMACJE. POSIADAM WINDOWS 7, kartę sieciową BROADCOM 802.11.n., jest to laptop.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2013 00:35   

Powrót do góry

11111olo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: z opolskiego ;)

Post#2 02 Sty 2013 13:40   

Re: ORANGE HUAWEI MOBILE 3G + Pentagram Cerberus 802.11g Czy da się połączyć

Jak byś napisał co chcesz połączyć było by o wiele łatwiej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2013 13:40   

Powrót do góry

lukang423
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 02 Sty 2013 18:24   

No chciałbym w jakiś sposó połączyć ten modem z Orange HUAWEI 3G, z Pentagramem, dlatego iż pentagram posiada antenke i dosyć długi kabel więc, byłbym w stanie nawet wystawić go za okno jeżeli trzeba:) chodzi o złapanie lepszego zasięgu, mieszkam na parterze i prawdopodobnie źródło internetu musi być w dość dużej odległości, na chłopski rozum, myślałem, że jeżeli podłącze Ethernetem PENTAGRAM Z LAPTOPEM, połącze się w windowsie z pentagramem + włącze modem z Orange i połącze się z dostawcą to Pentagram w jakiś sposób dostanie informacje że obecnie komputer jest połączony z internetem tzn. tym z ORANGE HUAWEI. A tutaj psikus.Samo Urządzenie "pentagram" wyłapuje mi w sieciach bezprzewodowych jako sieć która nie ma skąd pobrać źródła internetu tzn. Automatycznie przydzielił IP bo ustawiłem na Auto. DNS też. ale połączenia IPv6 i IPv4 - Brak dostępu do internetu. Mhmm... Może wejść, w panel administracyjny Pentagrama poprzez 192.168.1.1 ręcznie wpisując w przeglądarce i tam skonfigurować go pod ten Internet z Orange da się tak ? Wcześniej myślałem o takiej specjalnej antence do Orange, takie przedłużka jakby USB z antenką i do okna przyklejasz i jest.. Ale Skoro mam Pentagram i tam też jest Antenka to pomyślałem, że dobrze było by go wykorzystać. Mam też jakis modem z TPLINKA, ale z tym jeszcze nie próbowałem nic robić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2013 18:24   

Powrót do góry

DriverMSG
Admin grupy komputery
Admin grupy komputery

Miasto: Prowincja Liege

Post#4 02 Sty 2013 20:19pomocny post - solucja   

lukang423 napisał:
nie wiem jak je połączyć, czy to tylko kwestia ustawień?
Nie. Nie podłączysz tych urządzeń w celu wyżej opisanym.
Powrót do góry

lukang423
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 02 Sty 2013 20:25   

Dziękuje...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> ORANGE HUAWEI MOBILE 3G + Pentagram Cerberus 802.11g Czy da się połączyć
Strona 1 z 1