X

CB radio w radiu samochodowym konwerter CB/MW

comandos21 04 Jan 2013 14:21
  • #1 04 Jan 2013 14:21
    comandos21
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Cześć co mi powiecie o takim gadżecie

http://allegro.pl/cb-radio-w-rad............-hit-i2.....4030.html ?

warto kupić jeśli by się tylko prowadziło nasłuch?
    Macie coś takiego, jeśli tak prosiłbym o opinię, nie chcę cb radia bo mi nie potrzebne, bardziej zależy mi na ogólnym nasłuchu co jakiś czas druga rzecz to koszta rzecz jasna.

[youtube]http://www.youtube.com

Moderated By Olek II:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• #2 04 Jan 2013 14:27
    lukashb
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Korzystałem z czegoś takiego w domu na próbę z radiem Sonego, jakimś jednym z nowszych samochodowych. Chodziło to na kawałku drutu za oknem (ok. 70cm) całkiem przyzwoicie, było słychać normalnie kanał 19 bez żadnych przesłuchów i gwizdów, wyraźnie i czysto, tak więc mogę polecić, tylko zmień bacik w aucie na dłuższy (są takie) i będzie działało dobrze.
  • #3 04 Jan 2013 15:10
    comandos21
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    A mieszkasz w terenie górzystym czy raczej miastowym?
  • #4 04 Jan 2013 15:25
    TM85
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Chodzi to znośnie, największa wadą jest brak squelcha.
  • #5 04 Jan 2013 16:15
    comandos21
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    Czyli szumy i piski słychać? aha to dzięki za odpowiedź, jeszcze interesuje mnie jaką antenę dać zwykła bat czy taką od cb przerobić na antenowe wejście?
  • #6 04 Jan 2013 23:46
    gustaw353
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    W opisie zamieszczonym przez sprzedawcę jest tabela częstotliwości. Są w niej błędy!
    23 kanał CB ma częstotliwość taką, że powinien być pomiędzy 25 a 26 kanałem - i tak jest w owej tabeli, tak jest w rzeczywistości. Natomiast częstotliwości po konwersji nie zachowują tej zależności - są błędne.
    Częstotliwość heterodyny wynosi 28,505 MHz więc powinno być tak:
    k.23 - 1255 kHz
    k.24 - 1275 kHz
    k.25 - 1265 kHz

Na temat podobnych konwerterów już kiedyś była dyskusja. Wyraziłem wówczas swoją opinię i tak jak kolega TM85 zwróciłem uwagę na istotny mankament jakim jest brak układu SQ. Po prostu w takiej kombinacji z zastosowaniem konwertera realizacja wyciszania w pauzach jest trudna w realizacji.
    Poza tym - niby tanim kosztem osiągamy nasłuch w paśmie CB ale angażujemy do tego drogie radio, które w tym czasie nie może dać nam tego do czego jest przeznaczone : do słuchania audycji czy też muzyki.
  Search 4 million + Products
Browse Products