Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 04 Sty 2013 23:46
    polonia66
    Poziom 9  

Witam,

Potrzebuje pomocy, jestem załamany zakupiłem netbooka z mysla wygodnego
    korzystania z Internetu, a tu prosze niespodzianka.
    netbok zamula, i nie da sie na nim pracować...

oto parametry
    Specyfikacja techniczna

Model N102-JA01
    Procesor Intel Atom N435 (2 x 1.33 GHz)
    Pamięć 1024 MB DDR2
    Matryca 10.1" 1024 x 600
    matowa
    Dysk 320 GB SATA 5400 obr./min
    Napęd optyczny brak
    Karta graficzna Zintegrowana grafika
    Karta dźwiękowa High Definition Audio
    Wbudowane głośniki
    Komunikacja WiFi 802.11 b/g/n
    Ethernet 10/100 Mb/s
    Urządzenie wskazujące Klawiatura
    TouchPad
    Porty pozostałe 2 x USB 2.0
    1 x RJ45
    1 x VGA (D-Sub)
    1 x Kensington Lock
    1 x Wejście mikrofonu
    1 x Wyjście słuchawkowe
    Czytnik kart 3-w-1: (SD, SDHC, MMC)
    Kamera video 0.3 M Pixel
    Bateria 2200 mAh
    System operacyjny Windows 7 Starter Edition PL
    Wymiary 262 (S) x 185 (D) x 31 (W) mm
    Waga 1.20 kg

okazuje się, ze brak mikofonu w laptopie
    poszkałem troche na necie i znalazlem przez usb karta dzwiekowa na allegro koszt to 10zł,

co robic dokupic ramu? znalazłem
    http://allegro.pl/pamiec-ram-2gb-ddr3-do-netb...msung-n102s-nc110-i2903805923.html#tabsAnchor

lecz nie wiem, czy pasuje do tego i czy sie oplaca.
    bo mam ochote to sprzedać i mnie swiety spokoj, zeby netbook na necie zacinał to juz jest jakas kpina.

• #2 05 Sty 2013 02:39
    Althair_2012
    Poziom 6  

Netbook jest nowy czy używany ? Zamulał od początku (zaraz po kupnie) czy zaczął dopiero po jakimś czasie ?

• #3 05 Sty 2013 16:19
    polonia66
    Poziom 9  

kupiłem go uzywanego, ale jest nowka... widać, ze nie uzywany...

odrazu zamulał...

• #4 05 Sty 2013 17:21
    Althair_2012
    Poziom 6  

Spróbuj przeczyścić go programem CCleaner, później użyj TuneUp Utilities do optymalizacji komputera, program wybiera najlepsze ustawienia dla komputera i po optymalizacji Twój laptop powinien znacznie przyspieszyć. Jeśli chcesz żeby działał wyraźnie szybciej to licz się ze zmianą grafiki w komputerze (brak tła pulpitu, zwykły wygląd windowsa, taki jak np. w Win 98), ten program zaproponuje Ci to i sam to zmieni.

• #5 25 Sty 2013 16:01
    Muszuu
    Poziom 6  

Witam posiadam model Samsunga N102SP, co prawda jest to trochę słabszy model ale pewne jest to ze Win7 się nie nadaje do tego netbooka, parametry sprzętu ledwo spełniają wymagania siódemki, a aplikacje samsunga zbierają resztę.
    Zainstalowałem na swoim Ubuntu i z tego co czytałem na forach jest to najczęstsze rozwiązane, stabilna praca itp... a skoro tylko do internetu to nawet niezgodność z aplikacjami windy za bardzo nie przeszkadza.
    Obecnie (dzisiaj) wrzuciłem na niego XP SP3 i jest spory problem ze sterownikami...

A co do 1 portu mic/audio podobno sprawdzają się tu słuchawki od Iphona.

• #6 10 Lut 2013 13:38
    Sebolek_R
    Poziom 9  

Ja dołącze sie do tematu bo mam podobny problem a szkoda zakładać nowego tematu :)

od piątku mam też tego lapka i mam problem taki że co jakiś czas zacina się myszka staje w miejscu i nie reaguje na dotyk po chwili zaczyna działać, dzieje się to to jakiś czas w równych odstępach czasu :/ czego to może być wina ??

teraz jak tak czytam tematy o tym lapku to też zaczynam żałować że go kupiłem, niby taki fajny ale słaby jakoś tak, jedyny plus to to że bateria trzyma cały dzień, mogłem kupić acera starszy z mocniejszym prockiem lecz mniejszym dyskiem teraz mysle ze mopgłem jednak tamtego kupić :/

• #7 10 Lut 2013 22:41
    januszs78
    Poziom 9  

Witam
    Czasami w niektórych modelach występuje sytuacja że włożony pusty adapter kart microsd do czytnika powoduje duże spowolnienie całego komputera kilka razy spotkałem się z takim przypadkiem.

• #8 11 Lut 2013 09:06
    Sebolek_R
    Poziom 9  

Ja nie mam nic w czytniku, wczoraj w nocy chciałem sie pobawić i zainstalować system na nowo ale niestety nie umie zrobić botowania z DVD :/ podłączam napęd (zewnętrzna nagrywarka) i nic :/ a najlepsze jest to że do lapka dostałem płyte dvd z windowsem heh po co?

• #9 12 Lut 2013 14:58
    Muszuu
    Poziom 6  

zmiana systemu na tym lapku to troche udręka, przynajmniej mi kiepsko szło, ale dalo rade :)

TU

jest poradnik jak zrobić bootowalne XP
    jakby były problemy z ustawieniem biosu to polecam programik plop.

• #10 09 Kwi 2013 22:53
    AUTOSTAN
    Poziom 14  

I ja się podpinam pod temat. Straszny kłopot ze sterami do tego "malucha" na XP 32. Jakby ktoś podał linki do działających sterów to proszę, bo siedzę na necie, szukam, ściągam i nie można zainstalować!
    -SAMSUNG NP-N102S-B01PL-

• #11 10 Kwi 2013 17:09
    AUTOSTAN
    Poziom 14  

"Muszu" no i jak poradziłeś sobie ze sterami do XP?
    Mi się połowę nie zainstalowało (z tych co ściągam z neta). Brak klawiszy funkcyjnych, brak ustawień grafiki, problem z "USB DEVICE". I wogule "muli" jak ruski czołg! Podeślij jakieś stery coby się wgrały!

• #12 14 Kwi 2013 18:35
    Muszuu
    Poziom 6  

tu masz temat z linkiem do obsługi klawiszy funkcyjnych http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1603615.html

a stery najłatwiej przez Driver Easy program jest darmowy bez rejestracji trochę wolno pobiera

do tego grafikę z tego linku http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2403925.html
    (przez Driver Easy stery pobierają sie dla win7 dlatego lepiej z tego linku )

jeśli będzie ci zamulać na jak odpalisz jakiegoś youtube'a czy gry na fb musisz wyłączyć obsługę 3d w directx nie znalazłem nic na ten problem

• #13 15 Kwi 2013 15:31
    AUTOSTAN
    Poziom 14  

Witam.
    Dzięki "Muszuu" za dobre rady! Bardzo pomogłeś!! Czy rozwiązałeś może problem z wyprowadzeniem lapka ze stanu uśpienia? Ta opcja bardzo by mi się przydała. Lapek nie jest sprinterem i jego włączenie i gotowość do pracy trochę trwa i boję się że oczekiwanie na jego uruchomienie przy piwie za bardzo nadszarpnie mój budżet i zdrowie.

• #14 22 Paź 2013 23:22
    mysterllo
    Poziom 2  

Muszuu napisał:
    zmiana systemu na tym lapku to troche udręka, przynajmniej mi kiepsko szło, ale dalo rade :)

TU

jest poradnik jak zrobić bootowalne XP
    jakby były problemy z ustawieniem biosu to polecam programik plop.

heyka jak dokladnie poradziles sobie z zainstalowaniem xp ?? ja probuje kazxfy opisany na necie sposob i lipa :(

• #15 11 Lis 2013 23:28
    AUTOSTAN
    Poziom 14  

Dokładnie jak w poście #12, wg wskazówek "Muszuu".

• #16 25 Maj 2014 15:08
    piogor
    Poziom 2  

e tam ja zrobilem prosty manewr polegający na zalożeniu partycji systemowej 40G i pozostałej 200G i zrobiłem to z windowsa i śmiga bez zarzutów a mialem taki sam problem z muleniem. tak że jeżeli problem to polecam podział dysku mi pomogło i jestem zadowolony.

• #17 23 Sie 2014 10:25
    Varpunen
    Poziom 4  

może mi ktoś powiedzieć czy da sie na xp na tym sprzęcie podłączyć monitor zewnętrzny ? (jeśli tak to jak to zrobić jaki program zainstalować) i czy ma ktoś w posiadaniu sterownikow do chipsetu ?

• #18 13 Gru 2015 07:51
    lucrum.cesans
    Poziom 11  

Podłączam się do pytania o możliwość podłączenia monitora zewnętrznego na Win XP. To najbardziej mi dokucza...

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty