X
  • #1 04 Jan 2013 23:46
    polonia66
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Potrzebuje pomocy, jestem załamany zakupiłem netbooka z mysla wygodnego
    korzystania z Internetu, a tu prosze niespodzianka.
    netbok zamula, i nie da sie na nim pracować...

oto parametry
    Specyfikacja techniczna

Model N102-JA01
    Procesor Intel Atom N435 (2 x 1.33 GHz)
    Pamięć 1024 MB DDR2
    Matryca 10.1" 1024 x 600
    matowa
    Dysk 320 GB SATA 5400 obr./min
    Napęd optyczny brak
    Karta graficzna Zintegrowana grafika
    Karta dźwiękowa High Definition Audio
    Wbudowane głośniki
    Komunikacja WiFi 802.11 b/g/n
    Ethernet 10/100 Mb/s
    Urządzenie wskazujące Klawiatura
    TouchPad
    Porty pozostałe 2 x USB 2.0
    1 x RJ45
    1 x VGA (D-Sub)
    1 x Kensington Lock
    1 x Wejście mikrofonu
    1 x Wyjście słuchawkowe
    Czytnik kart 3-w-1: (SD, SDHC, MMC)
    Kamera video 0.3 M Pixel
    Bateria 2200 mAh
    System operacyjny Windows 7 Starter Edition PL
    Wymiary 262 (S) x 185 (D) x 31 (W) mm
    Waga 1.20 kg

okazuje się, ze brak mikofonu w laptopie
    poszkałem troche na necie i znalazlem przez usb karta dzwiekowa na allegro koszt to 10zł,

co robic dokupic ramu? znalazłem
    http://allegro.pl/pamiec-ram-2gb-ddr3-do-netbook-samsung-n102s-nc110-i2903805923.html#tabsAnchor

lecz nie wiem, czy pasuje do tego i czy sie oplaca.
    bo mam ochote to sprzedać i mnie swiety spokoj, zeby netbook na necie zacinał to juz jest jakas kpina.
  • #2 05 Jan 2013 02:39
    Althair_2012
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Netbook jest nowy czy używany ? Zamulał od początku (zaraz po kupnie) czy zaczął dopiero po jakimś czasie ?
  • #3 05 Jan 2013 16:19
    polonia66
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    kupiłem go uzywanego, ale jest nowka... widać, ze nie uzywany...

odrazu zamulał...
  • #4 05 Jan 2013 17:21
    Althair_2012
    Level 6  
    Helpful post? (+2)
    Spróbuj przeczyścić go programem CCleaner, później użyj TuneUp Utilities do optymalizacji komputera, program wybiera najlepsze ustawienia dla komputera i po optymalizacji Twój laptop powinien znacznie przyspieszyć. Jeśli chcesz żeby działał wyraźnie szybciej to licz się ze zmianą grafiki w komputerze (brak tła pulpitu, zwykły wygląd windowsa, taki jak np. w Win 98), ten program zaproponuje Ci to i sam to zmieni.
  • #5 25 Jan 2013 16:01
    Muszuu
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam posiadam model Samsunga N102SP, co prawda jest to trochę słabszy model ale pewne jest to ze Win7 się nie nadaje do tego netbooka, parametry sprzętu ledwo spełniają wymagania siódemki, a aplikacje samsunga zbierają resztę.
    Zainstalowałem na swoim Ubuntu i z tego co czytałem na forach jest to najczęstsze rozwiązane, stabilna praca itp... a skoro tylko do internetu to nawet niezgodność z aplikacjami windy za bardzo nie przeszkadza.
    Obecnie (dzisiaj) wrzuciłem na niego XP SP3 i jest spory problem ze sterownikami...

A co do 1 portu mic/audio podobno sprawdzają się tu słuchawki od Iphona.
  • #6 10 Feb 2013 13:38
    Sebolek_R
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ja dołącze sie do tematu bo mam podobny problem a szkoda zakładać nowego tematu :)

od piątku mam też tego lapka i mam problem taki że co jakiś czas zacina się myszka staje w miejscu i nie reaguje na dotyk po chwili zaczyna działać, dzieje się to to jakiś czas w równych odstępach czasu :/ czego to może być wina ??

teraz jak tak czytam tematy o tym lapku to też zaczynam żałować że go kupiłem, niby taki fajny ale słaby jakoś tak, jedyny plus to to że bateria trzyma cały dzień, mogłem kupić acera starszy z mocniejszym prockiem lecz mniejszym dyskiem teraz mysle ze mopgłem jednak tamtego kupić :/
  • #7 10 Feb 2013 22:41
    januszs78
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Czasami w niektórych modelach występuje sytuacja że włożony pusty adapter kart microsd do czytnika powoduje duże spowolnienie całego komputera kilka razy spotkałem się z takim przypadkiem.
  • #8 11 Feb 2013 09:06
    Sebolek_R
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ja nie mam nic w czytniku, wczoraj w nocy chciałem sie pobawić i zainstalować system na nowo ale niestety nie umie zrobić botowania z DVD :/ podłączam napęd (zewnętrzna nagrywarka) i nic :/ a najlepsze jest to że do lapka dostałem płyte dvd z windowsem heh po co?
  • #9 12 Feb 2013 14:58
    Muszuu
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    zmiana systemu na tym lapku to troche udręka, przynajmniej mi kiepsko szło, ale dalo rade :)
    TU jest poradnik jak zrobić bootowalne XP
    jakby były problemy z ustawieniem biosu to polecam programik plop.
  • #10 09 Apr 2013 22:53
    AUTOSTAN
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    I ja się podpinam pod temat. Straszny kłopot ze sterami do tego "malucha" na XP 32. Jakby ktoś podał linki do działających sterów to proszę, bo siedzę na necie, szukam, ściągam i nie można zainstalować!
    -SAMSUNG NP-N102S-B01PL-
  • #11 10 Apr 2013 17:09
    AUTOSTAN
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    "Muszu" no i jak poradziłeś sobie ze sterami do XP?
    Mi się połowę nie zainstalowało (z tych co ściągam z neta). Brak klawiszy funkcyjnych, brak ustawień grafiki, problem z "USB DEVICE". I wogule "muli" jak ruski czołg! Podeślij jakieś stery coby się wgrały!
  • #12 14 Apr 2013 18:35
    Muszuu
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    tu masz temat z linkiem do obsługi klawiszy funkcyjnych http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1603615.html

a stery najłatwiej przez Driver Easy program jest darmowy bez rejestracji trochę wolno pobiera

do tego grafikę z tego linku http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2403925.html
    (przez Driver Easy stery pobierają sie dla win7 dlatego lepiej z tego linku )

jeśli będzie ci zamulać na jak odpalisz jakiegoś youtube'a czy gry na fb musisz wyłączyć obsługę 3d w directx nie znalazłem nic na ten problem
  • #13 15 Apr 2013 15:31
    AUTOSTAN
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Dzięki "Muszuu" za dobre rady! Bardzo pomogłeś!! Czy rozwiązałeś może problem z wyprowadzeniem lapka ze stanu uśpienia? Ta opcja bardzo by mi się przydała. Lapek nie jest sprinterem i jego włączenie i gotowość do pracy trochę trwa i boję się że oczekiwanie na jego uruchomienie przy piwie za bardzo nadszarpnie mój budżet i zdrowie.
  • #14 22 Oct 2013 23:22
    mysterllo
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Muszuu wrote:
    zmiana systemu na tym lapku to troche udręka, przynajmniej mi kiepsko szło, ale dalo rade :)
    TU jest poradnik jak zrobić bootowalne XP
    jakby były problemy z ustawieniem biosu to polecam programik plop.

heyka jak dokladnie poradziles sobie z zainstalowaniem xp ?? ja probuje kazxfy opisany na necie sposob i lipa :(
  • #15 11 Nov 2013 23:28
    AUTOSTAN
    Level 14  
    Helpful post? (-1)
    Dokładnie jak w poście #12, wg wskazówek "Muszuu".
  • #16 25 May 2014 15:08
    piogor
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    e tam ja zrobilem prosty manewr polegający na zalożeniu partycji systemowej 40G i pozostałej 200G i zrobiłem to z windowsa i śmiga bez zarzutów a mialem taki sam problem z muleniem. tak że jeżeli problem to polecam podział dysku mi pomogło i jestem zadowolony.
  • #17 23 Aug 2014 10:25
    Varpunen
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    może mi ktoś powiedzieć czy da sie na xp na tym sprzęcie podłączyć monitor zewnętrzny ? (jeśli tak to jak to zrobić jaki program zainstalować) i czy ma ktoś w posiadaniu sterownikow do chipsetu ?
  • #18 13 Dec 2015 07:51
    lucrum.cesans
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Podłączam się do pytania o możliwość podłączenia monitora zewnętrznego na Win XP. To najbardziej mi dokucza...
  Search 4 million + Products
Browse Products