Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 05 Sty 2013 19:43
    tzok
    Moderator Samochody

Ostatnio szukałem informacji na temat możliwości wyciągnięcia wsadu z Arduino Duemilanove przez jego bootloader, bez użycia ISP lub innego programatora. W wielu miejscach trafiałem na informację "nie da się", ale jednak się da i jest to proste, wystarczy program AVRDude, bootloader Arduino emuluje programator STK500.

Odczyt pamięci FLASH:

Code:
    avrdude -C avrdude.conf -p atmega328p -c stk500v1 -U flash:r:"arduino.bin":r -P\\.\COM2 -b57600

avrdude -C avrdude.conf -p atmega328p -c stk500v1 -U flash:r:"arduino.hex":i -P\\.\COM2 -b57600

Zapis pamięci FLASH:
    Code:
    avrdude -C avrdude.conf -p atmega328p -c stk500v1 -U flash:w:"arduino.bin":r -P\\.\COM2 -b57600

avrdude -C avrdude.conf -p atmega328p -c stk500v1 -U flash:w:"arduino.hex":i -P\\.\COM2 -b57600

Oczywiście nie odczytamy kodu źródłowego szkicu, tylko skompilowany kod. Formatów jest kilka ale w przykładach jest RAW (.bin) oraz Intel HEX (.hex).

• #4 05 Sty 2013 22:32
    blue_17
    Poziom 32  

W sumie to chyba wszystkie od pewnych wersji mają wyprowadzone ISP

A jeśli kolega pisze że cisza o odczycie w taki sposób to zapewne tak jest i faktycznie mogłem się pomylić :)

Warto dodać że musi to być przejściówka na FTDI bo np MCP2200 niełatwo zmusić do takiej pracy lub inne układy

Pozdrawiam

• #5 05 Sty 2013 23:44
    zumek
    Poziom 39  

blue_17 napisał:
    ...Warto dodać że musi to być przejściówka na FTDI bo np MCP2200 niełatwo zmusić do takiej pracy lub inne układy

Pozdrawiam

UNO Rev3 z ATMega16u2 zamiast FDTi, działa bezbłędnie.

Pozdrawiam

• #6 06 Sty 2013 12:50
    blue_17
    Poziom 32  

zumek napisał:
    blue_17 napisał:
    ...Warto dodać że musi to być przejściówka na FTDI bo np MCP2200 niełatwo zmusić do takiej pracy lub inne układy

Pozdrawiam

UNO Rev3 z ATMega16u2 zamiast FDTi, działa bezbłędnie.

Pozdrawiam

Działa pełny odczyt również jak kolega pokazuje :?:

Bo z ładowaniem programu niema problemu :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty