X
  • #1 07 Jan 2013 21:18
    tomko149
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    czytając niektóre posty na forum o podobnym temacie wpędziło mnie w dylematy
    A więc do rzeczy. Niedługo muszę wybrać do jakiej szkoły mam dalej iść i gdzie się kształcić. Myślałem nad Conradinum (technikum mechatroniczne) lub Szkołą Łączności. A moi rodzice mówią ,że na policjanta mam iść xD. jednak jest to nie za bardzo możliwe bo najbliższa mi szkoła policji jest w słupsku a ja jestem z okolic gdańska i do słupska mam 150km . Teraz mam duży dylemat bo nie wiem do jakiej szkoły iść. Mój brat już skończył technikum mechatroniczne (kierunek technik mechatronik). A moim takim marzeniem jest zostanie rusznikarzem bardzo bym chciał mieć taki zawód. Co mam robić?

z góry dziękuję
  • #2 07 Jan 2013 21:48
    cichy50
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Jak chcesz zostać rusznikarzem to będzie bardzo ciężko (sam ostatnio o tym myślałem), i było by to tak: technikum mechaniczne > coś ze zbrojeniem/bronią na polibudzie/wacie > i tu najgorsze - masa załatwiania (pozwolenia, bo przecież UOBiA zabrania wytwarzania istotnych części broni bez pozwoleń > jak uda Ci się załatwić te świstki (w tym badania psychotechniczne) to musisz dostać się do jakiegoś rusznikarza na czeladnika > potem egzamin państwowy i możesz przedstawiać sie jako rusznikarz.
  • #3 07 Jan 2013 22:14
    tomko149
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    No trochę się zdziwiłem... no ale tak jaką byś mi inną szkołę zaproponował ?

Dodano po 8 [minuty]:

i jaki kierunek technikum mechanicznego

Dodano po 0 [sekundy]:
  • #4 08 Jan 2013 00:31
    telecaster1951
    Moderator Akustyka
    Helpful post? (0)
    Co do policji, to możesz po skończeniu szkoły średniej normalnie składać papiery do WSP w Szczytnie.
    Ja mam znajomego, który po doktoracie na polibudzie, złożył dokumenty do komendy wojewódzkiej i najnormalniej w świecie się tam zatrudnił.
    tomko149 wrote:
    najbliższa mi szkoła policji jest w słupsku a ja jestem z okolic gdańska
    Z tego co mnie pamięć nie myli, to są klasy policyjne w liceach na pomorzu.
    Mi się wydaje że Ty milisz ośrodki szkolenia ze szkołą średnią.
  • #5 08 Jan 2013 18:56
    cichy50
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    tomko149 wrote:
    No trochę się zdziwiłem... no ale tak jaką byś mi inną szkołę zaproponował ?

Dodano po 8 [minuty]:

i jaki kierunek technikum mechanicznego

Dodano po 0 [sekundy]:

no ja akurat do "samochodówki" chodzę
    ogólnie co do wyboru szkoły powiem Ci tylko tyle : goo*no z tego będzie jak rodzice wybiorą szkołę za Ciebie - mi tez gadali i to sporo a ja miałem na to coś na w i poszedłem tam gdzie chciałem, tak będzie dla Ciebie najlepiej
  • #6 09 Jan 2013 18:16
    tomko149
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    No w sumie to chciałbym ta tego mechatronika , ale czytałem dosyć i podobno nie jest zbyt potrzebny i mało się zarabia. A co to tej szkoły policji jest ogólniak w Gdańsku o profilu policyjnym, ale nie mam na co liczyć ponieważ nosze okulary mam +6 i jestem dalekowidzem więc nie mam szans.
    http://praca.policja.pl/ftp/rekrutacja/komisje_lekarskie.pdf
    Tu jest napisane
  • #7 09 Jan 2013 18:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka
    Helpful post? (0)
    tomko149 wrote:
    ponieważ nosze okulary mam +6 i jestem dalekowidzem więc nie mam szans.
    Nikt Ci także uprawnień na rusznikarza nie da.
  • #8 10 Jan 2013 22:51
    cubeo
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Siemka!
    Ze swojego ponad 22 letniego doświadczenia zawodowego i ukończonego technikum elektronicznego mogę Ci powiedzieć,że należy wyróżnić dwie drogi
    1 spełniasz swoje pasje i zainteresowania (zwykle mała kasa)
    2 idziesz za głosem zdrowego rozsądku i wybierasz maksimum zysków
    To co proponują Ci rodzice to ta druga droga. Po odbyciu służby czynnej możesz wcześniej iść na emeryturę i dorabiać do "skromnej " emerytury policjanta, masz pozwolenie na broń, kolegów, którzy przymkną oko jak będziesz na podwójnym gazie wracał do domu samochodem, możesz być szefem ochrony w Super Marketach, słowem same plusy. Oczywiście ma się to nijak do Twoich zainteresowań ale wierz mi to cholerne państwo ma głęboko w du..e ludzi którzy cos chcą. Naszych kochanych przywódców interesuje tylko ile da się z Ciebie wydoić w formie podatków, akcyzy etc, etc. Moim zdaniem jak się będziesz opier..ał w Policji to znajdziesz czas na swoje zainteresowania bez szczególnej straty dla w/w instytucji.
    mimo wszystko życzę powodzenia :)
  Search 4 million + Products
Browse Products