Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Naczepy - Kabel ISO 7638 pod Autocoma ?

cielak1989 07 Sty 2013 21:53
  • #1 07 Sty 2013 21:53
    cielak1989
    Poziom 12  

Witam czy ktoś próbował zrobić sobie kabel ISO 7638 pod autocoma ??
    Może jakiś schemat jak podłączyć kable ze sobą ??

• #2 08 Sty 2013 13:42
    diablo23248
    Poziom 25  

Może się mylę, ale ja zrobiłbym tak:
    Krótki przewód zakończony z jednej strony wtykiem z drugiej gniazdem
    Przewody od 1 do 5 połączone, oprócz tego z wtyku i gniazda wyprowadzone dodatkowo
    2. Zasilanie interfejsu
    3. GND
    6. CAN-H
    7. CAN-L

Może to Ci coś pomoże :)

Powodzenia!

• #3 08 Sty 2013 23:45
    cielak1989
    Poziom 12  

A ma ktoś może opis pinów przy kablu wabco 7 pinowym przy zewnętrznym złączu ??
    ??
    Nie wystarczy wyprowadzić kabli tylko tylko przy wtyce tak jak jest na zdjęciu w autocomie ??

Nie powinny kable być połączone między sobotą o 1 do 7 ??

• #4 09 Sty 2013 09:11
    diablo23248
    Poziom 25  

Może źle Ci napisałem...
    Więc po kolei:
    Masz wtyk i gniazdo EBS czyli ISO 7638
    Łączysz ze sobą piny w następujący sposób:
    1-1
    2-2
    3-3
    4-4
    5-5
    Dodatkowo z pinu 2 wyprowadzasz sobie zasilanie z 3 lub 4 masę z 6 i 7 sygnał CAN
    Jeśli takie wyprowadzenia zrobisz po obu stronach (wtyk i gniazdo) będziesz mógł robić i przyczepy i naczepy. Cała filozofia teraz to podłączyć kable z pinów (2,3-4,6,7 z odpowiednimi pinami w gniazdku OBD i już.
    Ja sam wg tego co Ci napisałem robiłem sobie kabel do WABCO i działa bez problemu.

• #5 11 Sty 2013 05:44
    kryś184
    Poziom 14  

Witam
    Czy w taki sposób połącze się z modulatorem naczepy EBS knorr TEBS mam na myśli tester texą
    Pozdrowienia

• #7 11 Sty 2013 06:22
    kryś184
    Poziom 14  

Dzięki za podpowiedz
    Pozdrowienia

• #8 14 Sty 2013 23:16
    osmaster81
    Poziom 12  

Witam
    Może troszkę nie w temacie
    Ale czy kabel autokoma z okrągłą wtyczką scania-daf to zwykle działają od chińczyka czy są problemy(czy może on jest tylko do skani)
    Próbowałem już kilka dafów podłączyc i lipa
    jakie

• #9 26 Sty 2013 10:21
    mig21
    Poziom 11  

witam !
    cielak1989 i jak działa ten kabelek iso7638 na tej rozpisce pod autocom'em

• #10 26 Sty 2013 20:31
    kwantor
    Poziom 38  

diablo23248 napisał:
    Może źle Ci napisałem...
    Więc po kolei:
    Masz wtyk i gniazdo EBS czyli ISO 7638
    Łączysz ze sobą piny w następujący sposób:
    1-1
    2-2
    3-3
    4-4
    5-5
    Dodatkowo z pinu 2 wyprowadzasz sobie zasilanie z 3 lub 4 masę z 6 i 7 sygnał CAN
    Jeśli takie wyprowadzenia zrobisz po obu stronach (wtyk i gniazdo) będziesz mógł robić i przyczepy i naczepy. Cała filozofia teraz to podłączyć kable z pinów (2,3-4,6,7 z odpowiednimi pinami w gniazdku OBD i już.
    Ja sam wg tego co Ci napisałem robiłem sobie kabel do WABCO i działa bez problemu.

Kolego, czy nie możesz podać do jakich pinów wtyku obd doprowadzić to zasilanie, masę i CAN?
    Właśnie cała ta filozofia.. skoro to zrobiłeś to podaj, bo nie chcę uwalić VCI.

• #11 27 Sty 2013 15:38
    diablo23248
    Poziom 25  

Opis OBD proszę bardzo!

Po mojemu powinno być tak:

2-16
    3 lub 4 - 5
    6 - 6
    7 - 14

:)

PS. Czytaj uważnie co piszą inni. Ani słowem nie wspomniałem o tym, że użyłem złącza OBD do diagnostyki WABCO :)

• #12 27 Sty 2013 20:01
    kwantor
    Poziom 38  

Zasilanie idzie ustalić, resztę po co szukać, skoro sprawdziłeś- piwko się należ, sprawdzę czy działa.
    Nie bardzo też rozumię, dlaczego robić wyjścia z dwóch stron-kabel ma być spięty z naczepą i ciągnikiem- trzeba tylka CAN i zasilanie?
    Nieuważne czytanie to mój znak firmowy :D
    Ale:

diablo23248 napisał:
    z odpowiednimi pinami w gniazdku OBD i już.

Pozdrawiam.

• #13 28 Sty 2013 08:14
    diablo23248
    Poziom 25  

Jeśli zrobisz sobie wyprowadzenia z obu stron bedziesz mógł diagnozować i przyczepy i naczepy.

• #14 28 Sty 2013 14:57
    hubert04
    Poziom 17  

Ja próbowałem takiej konfiguracji już wcześniej i musze was zmartwic NIE DZIAŁA

• #15 28 Sty 2013 16:27
    diablo23248
    Poziom 25  

U mnie pod oryginalnym testerem WABCO śmiga bez problemu. Knorr tak samo. Z Autocom'em nie miałem jeszcze do czynienia, ale na chłopski rozum powinno działać. :/

A na czym próbowałeś?

• #16 28 Sty 2013 16:52
    kwantor
    Poziom 38  

Na normanej wtyczce diagnostycznej łączy się, ale nie wszystkie naczepy mają to gniazdko - jeszcze nie sprawdziłem tej doróbki.

• #17 28 Sty 2013 18:25
    hubertedyta
    Poziom 8  

Witam panowie ja dzisiaj próbowałem podłączyć auto coma poprzez kabel iso7638 do naczepy ale nie uzyskałem połączenia. Kabel zrobiłem sam według rozpiski 6 i 7 can i zasilanie. Kontrolki interface świecą ale nie mogę uzyskać połączenia z naczepą. Czy wiecie panowie dlaczego nie można się połączyć?

• #18 28 Sty 2013 18:30
    serwisantscani1
    Moderator Samochody

hubertedyta napisał:
    Kontrolki interface świecą ale nie mogę uzyskać połączenia
    Pytanie podstawowe ...a z jakim systemem w naczepie próbujesz się połączyć ???

• #19 28 Sty 2013 19:37
    hubert04
    Poziom 17  

serwisantscani1 napisał:
    hubertedyta napisał:
    A co to za różnica na jakim systemie Autocom ma przez Kabel ISO 7638 do wyboru z
    WABCO
    ABS VCS VCS II -łączy sie ale po k-line czyli boczne gniazdo w naczepie
    EBS czyli TEBS i TEBS-E(1.5) ma do wyboru boczne gniazdo lub ISO 7638 w tych systemach boczne gniazdo nie wystepuje a jak wystepuje to żadko wiec zostaje gniazdo ISO 7638 przez które sie nie łączy I o te nie lączenie chodzi urzytkownikom Autokom-a
    I jest to analogiczne do obsługiwania reszty systemów z
    KNORR czyli
    TEBS i TEBS G2
    poprzez ISO 7638
    Mysle że wytłumaczyłem
    JA dorobiłem kabelek ze starego sznura ciągnik naczepa wpinając sie pod przewody zasialnia i masy oraz pod
    pin 6 i 7<=>6 i 14 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>14 i 6 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>2 i 10 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>10 i 2 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>12 i 13 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>13 i 12 brak komunikacji
    takich kombinacji urzywałem i klapa ale zauwarzyłem ze gość sprzedający na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=3bSs96APEXI przy kablu do naczep ISO 7638 jest jakaś puszka i myśle że to jest klucz do odpowiedzi i braku połączenia. Tylko pytanie co jest w środku?

• #20 28 Sty 2013 19:58
    serwisantscani1
    Moderator Samochody

hubert04 napisał:
    A co to za różnica na jakim systemie
    A taka że niektórzy próbowali się łączyć właśnie poprzez can-a z ABS VCS VCS II stąd moje pytanie.

Dodano po 12 [minuty]:

hubert04 napisał:
    przy kablu do naczep ISO 7638 jest jakaś puszka i myśle że to jest klucz do odpowiedzi i braku połączenia. Tylko pytanie co jest w środku?
    Być może Autocom w tej puszce umieścił jakiś konwerter......czyli część elektroniki która przetwarza sygnał diagnozy wstępnie do interfejsu lub sam "chiński" nie oryginalny interfejs nie jest wyposażony w możliwość diagnozy tego typu protokołów,lub jest tam przełącznik wyboru strony diagnozy naczepa-ciągnik.

• #21 28 Sty 2013 20:45
    diablo23248
    Poziom 25  

hubert04 napisał:
    serwisantscani1 napisał:
    hubertedyta napisał:
    A co to za różnica na jakim systemie Autocom ma przez Kabel ISO 7638 do wyboru z
    WABCO
    ABS VCS VCS II -łączy sie ale po k-line czyli boczne gniazdo w naczepie
    EBS czyli TEBS i TEBS-E(1.5) ma do wyboru boczne gniazdo lub ISO 7638 w tych systemach boczne gniazdo nie wystepuje a jak wystepuje to żadko wiec zostaje gniazdo ISO 7638 przez które sie nie łączy I o te nie lączenie chodzi urzytkownikom Autokom-a
    I jest to analogiczne do obsługiwania reszty systemów z
    KNORR czyli
    TEBS i TEBS G2
    poprzez ISO 7638
    Mysle że wytłumaczyłem
    JA dorobiłem kabelek ze starego sznura ciągnik naczepa wpinając sie pod przewody zasialnia i masy oraz pod
    pin 6 i 7<=>6 i 14 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>14 i 6 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>2 i 10 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>10 i 2 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>12 i 13 brak komunikacji
    pin 6 i 7<=>13 i 12 brak komunikacji
    takich kombinacji urzywałem i klapa ale zauwarzyłem ze gość sprzedający na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=3bSs96APEXI przy kablu do naczep ISO 7638 jest jakaś puszka i myśle że to jest klucz do odpowiedzi i braku połączenia. Tylko pytanie co jest w środku?

A przewody CAN przeciąłeś tak żeby nie było połączenia ciągnik naczepa?
    Doprowadziłeś obydwa zasilania? Stałe 1 i "po stacyjce" 2?

• #22 28 Sty 2013 20:54
    kwantor
    Poziom 38  

diablo23248 napisał:
    A przewody CAN przeciąłeś tak żeby nie było połączenia ciągnik naczepa?

To raczej nie powinno mieć wpływu.

• #23 28 Sty 2013 20:56
    serwisantscani1
    Moderator Samochody

Oryginalny przewód Wabco ma właśnie taką przerwę.

• #24 28 Sty 2013 21:20
    hubert04
    Poziom 17  

A przewody CAN przeciąłeś tak żeby nie było połączenia ciągnik naczepa? TAK
    Doprowadziłeś obydwa zasilania? Stałe 1 i "po stacyjce" 2? Doprowadziłem tylko jedno na pin 16

• #25 28 Sty 2013 22:00
    diablo23248
    Poziom 25  

hubert04 napisał:
    A przewody CAN przeciąłeś tak żeby nie było połączenia ciągnik naczepa? TAK
    Doprowadziłeś obydwa zasilania? Stałe 1 i "po stacyjce" 2? Doprowadziłem tylko jedno na pin 16

Do interfejsu wystarczy jedno :) Chodziło mi o to czy naczepa dostała obydwa zasilania. Czy modulator EBS się "uzbroił" (charakterystyczne "tyknięcia")

Dodano po 2 [minuty]:

Na który pin w obd podałeś masę? 4 czy 5?

• #26 28 Sty 2013 22:51
    hubertedyta
    Poziom 8  

Witam panowie ponownie, ja podpinałem naczepę z ebs Wabco. Oczywiście podpiąłem obydwa zasilania jak i masy, oczywiście były charakterystyczne tyknięcia elektrozaworów, ale komunikacji brak. podpinałem również samą naczepę bez ciągnika i niestety też nic z tego. Myślę że kolega który napisał że przy tym przejściu jest jakaś puszka ma racje że tam będzie jakiś przetwornik sygnału, bo w przeciwnym razie z naczepą połączylibyśmy się poprzez gniazdo diagnostyczne ciągnika, mnie tylko ciekawi co tam jest i jakiś schemat tego byłby bardzo mile widziany, więc jeśli któryś kolega posiada takie przejście to fajnie by było jak by jo pomierzył i pokazał co i jak.

• #27 29 Sty 2013 07:56
    hubert04
    Poziom 17  

diablo23248 napisał:
    Na który pin w obd podałeś masę? 4 czy 5?
    Dawałem raz na 4 raz na 5 i na 4i5 naraz i też nic z tego.
    Ja juz walcze z tym z 6miesiecy tylko tak dorywczo bo co mi wpadnie pomysł to podpinam.
    hubertedyta napisał:
    Witam panowie ponownie, ja podpinałem naczepę z ebs Wabco. Oczywiście podpiąłem obydwa zasilania jak i masy, oczywiście były charakterystyczne tyknięcia elektrozaworów, ale komunikacji brak. podpinałem również samą naczepę bez ciągnika i niestety też nic z tego. Myślę że kolega który napisał że przy tym przejściu jest jakaś puszka ma racje że tam będzie jakiś przetwornik sygnału, bo w przeciwnym razie z naczepą połączylibyśmy się poprzez gniazdo diagnostyczne ciągnika, mnie tylko ciekawi co tam jest i jakiś schemat tego byłby bardzo mile widziany, więc jeśli któryś kolega posiada takie przejście to fajnie by było jak by jo pomierzył i pokazał co i jak.
    kolego czytaj cały post ze zrozumieniem

Dodano po 51 [sekundy]:

a sam obejrzysz sobie film który umieściłem

• #28 29 Sty 2013 21:38
    hubert04
    Poziom 17  

Widze cisza na forum testowanie teraz połączeń?? i burza mózgów

• #30 01 Lut 2013 09:23
    cielak1989
    Poziom 12  

same kable bedzie miał ?? wiesz po ile moze ??

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty