Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

lodówka SIEMENS KG36NA90 - Lodówka nie chłodzi, zamrażarka mrozi - co nie tak?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> lodówka SIEMENS KG36NA90 - Lodówka nie chłodzi, zamrażarka mrozi - co nie tak?
Autor
Wiadomość
aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 10 Sty 2013 11:12   

Re: lodówka SIEMENS KG36NA90 - Lodówka nie chłodzi, zamrażarka mrozi - co nie ta

Witam, Posiadam lodówkę SIEMENS KG36NA90. Wczoraj zaobserwowałem, że część chłodnicza nie chłodzi, natomiast dolny zamrażalnik pracuje jak najbardziej poprawnie. Co mogło się stać?

Dodano po 55 [minuty]:

Dodam, że lodówka buczy bardzo cicho i jednostajnie bez przerwy i jak się wsłuchać, to bardzo cicho słychać taki dźwięk, jakby próbowała coś pobrać, a nie może (np. jak się włączy pralkę, gdy nie ma wody i pralka próbuje pobrać wodę i się tak zapowietrza jakby - coś w tym stylu, tylko ledwo słyszalnie)

Dodano po 17 [minuty]:

Teraz wyłączyłem i włączyłem dodatkowo lodówkę z prądu - przez pierwsze 30 sekund po ponownym włączeniu lodówka wydaje z siebie normalny, charakterystyczny dla chłodzenia dźwięk, po około pół minuty dźwięk ustaje i słychać tylko ww. ciche dźwięki.
Powrót do góry

zhudomel
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: 30 od Katowic

Post#2 11 Sty 2013 00:55pomocny post - solucja   

Re: lodówka SIEMENS KG36NA90 - Lodówka nie chłodzi, zamrażarka mrozi - co nie ta

Trzeba zacząć od rozmrożenia; wyłączona z gniazdka na ok. 30 godz., otwarte drzwi.
aef_jrh napisał:
Teraz wyłączyłem i włączyłem
Tak się nie robi; między wyłączeniem, a włączeniem powinno być kilka minut przerwy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2013 00:55pomocny post - solucja   

Powrót do góry

aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 18 Sty 2013 19:35   

Witam ponownie,
Zgodnie z radą, wyłączyłem lodówkę na ponad 30 godz., aby się rozmroziła. Efekt był taki, że lodówka bez problemu zaczęła działać, nadal mrożąc i dodatkowo chłodząc już poprawnie. Do wczoraj. Wczoraj znów to samo. Mrozi, ale nie chłodzi, a jest już rozmrożona.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy może to być pusty układ chłodniczy? Czy mogła też np. zepsuć się czujka temperatury w środku?
Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#4 19 Sty 2013 16:53   

sprawdz czy wogole sie wylacza i po jakim czasie? ta lodowka ma dwa agregaty czy jeden? typ lodowki no frost? czy zwykla?
Powrót do góry

aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 19 Sty 2013 18:00   

Wyłączać się wyłącza, od razu po wyjęciu wtyczki z gniazdka, po włożeniu też się włącza tj. zapala się w niej światło, agregat zaczyna pracować, zapadka się otwiera i niby powinno chłodzić, a nie chłodzi. Agregat jest jeden, pracuje, tj. buczy, sądzę, że wydaje z siebie normalny dźwięk. Lodówka jest no frost, rozkręcałem w środku, zapadka, która ma się podnosić i wpuszczać zimne powietrze do środka części chłodniczej działa bez zarzutu, natomiast powietrze nie leci. W zamrażalniku zimno, mięso pomrożone, w lodówce ciepło. Nasłuchiwałem pracy wiatraka, wg mnie działa, bo słychać w tej części takie wachlowanie, więc raczej działa. Nie znam się na lodówkach, nie wiem, co to mogłoby być, gdyby ewentualnie były potrzebne jeszcze jakieś informacje odpowiem, bo nie wiem, co jeszcze mógłbym dodać, żeby przybliżyć problem.

Dodano po 6 [minuty]:

Zdziwiło mi tylko to, że po poprzednim rozmrożeniu, kiedy problem się pojawił, zaczęła jak gdyby nigdy nic normalnie działać i przez tydzień nie było z nią problemu. Po tygodniu znów to samo. O czym mogłoby to świadczyć?
Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 19 Sty 2013 18:22   

mogło to świadczyć np o tym, że nazbierał się lód który zablokował wiatrak. Wyjście jest takie: z tyłu lodówki do pojemnika nad kompresorem idzie kawałek rurki lub wężyka. Pierwsze co to rozmrozić całą lodówkę. Następnie jak potrafisz to dobierz się do parownika w zamrażarce, tak by było go widać, następnie jakim drucikiem lub czymś podobnym trzeba wyczyścić odpływ, tj łączeni właśnie tej rurki z tyłu z "rynienką" pod parownikiem w środku zamrażarki, dobrze też jest nalać ciepłej wody z płynem do tej rynienki i zobaczyć czy woda swobodnie wypływa z tyłu tą rurką, przepchaj drucikiem też rurkę;) jak przeczyścisz wszystko to wystarczy złożyć:) Powinno pomóc.
Powrót do góry

zhudomel
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 19 Sty 2013 18:48   

aef_jrh napisał:
O czym mogłoby to świadczyć?
Że jest uszkodzona grzałka do rozmrażania lub nie dochodzi do niej napięcie.
Powrót do góry

aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 Post autora tematu 19 Sty 2013 18:49   

Hmm, no teraz zamierzam lodówkę trzymać cały weekend wyłączoną. Stoi wyłączona już od wczoraj rana i włączę ją dopiero w pon., bo może rzeczywiście przy pierwszym rozmrożeniu nie stopiła się całość i po tygodniu i tak ją zaczęło uwierać. Natomiast w istocie, nad agregatem mam taki plastikowy zbiornik, od którego odchodzi rurka do lodówki i tydzień temu i tym razem rynienka ta była i jest sucha jak pieprz, tj. woda z rozmrożenia zebrała się pod najniższą szufladą w zamrażalniku:/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2013 18:49   

Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#9 19 Sty 2013 19:02   

no a powinno lecieć z tyłu jest po prostu zatkana;) zrób tak jak mówiłem, nie czekaj tyle bo i tak nic to nie zmieni, samo się nie odetka. Jeżeli to nie pomoże, to wtedy będziemy myśleć nad czymś innym, np nad grzałką- nie rozmraża;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2013 19:02   

Powrót do góry

aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#10 Post autora tematu 19 Sty 2013 20:11   

Bardzo dziękuję za pomoc, tak też spróbuję zrobić. Jak tylko stwierdzę, czy to coś pomogło i lodówka działa lub nie działa, napiszę ponownie - mam nadzieję, że stwierdzę to pierwsze :) A swoją drogą, to przyznaję, że to moja pierwsza tego typu lodówka, toteż nie mam z takimi doświadczenia i mogłem zaniedbać rozmrażanie :) Chyba gdzieś w podświadomości mam jeszcze obrazek z dzieciństwa (lata 80-90), kiedy to lodówkę rodzice rozmrażali dopiero wtedy, gdy mięso wypadało na podłogę :) A teraz no frosty i inne historie ;)
Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#11 19 Sty 2013 20:15   

lodówki typu nofrost same się rozmrażają;) dasz radę dobrać się do parownika, wewnątrz zamrażarki za ścianką?
Powrót do góry

aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#12 Post autora tematu 19 Sty 2013 21:06   

Tak wygląda wnętrze mojego zamrażalnika. Po odkręceniu śrub powinno się to wysunąć na zasadzie szuflady, natomiast ani drgnie. Wkładając palce w miejscu, gdzie jest rączka (kawałek tego czarnego z tyłu) czuję palcami dosłownie bryły lodu i słyszę, że nie może się to odkleić od tylnej ścianki zamrażalnika, żeby się wysunąć, więc nieźle tam tego musi być. Jak tylko puści, to powinno się wysunąć.

Dodano po 16 [minuty]:

No, puściło. Zrobiłem zdjęcia wnętrza. Bryły lodu, które wyjąłem były wielkości kilku mrożonych filetów rybnych... Jedna została i odpięła dwa kable przy okazji.

Dodano po 11 [minuty]:

Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 19 Sty 2013 21:40   

uważaj na parownik, aby go nie rozszczelnić. Sprawdź którędy wychodzi woda na zewnątrz, przepłucz to dobrze wodą, przepchaj drucikiem , zobacz czy z tyłu będzie wypływać woda. Przy okazji jak potrafisz możesz zmierzyć miernikiem grzałkę, czy nie jest spalona. Obok grzałki powinna być też czujka (choć nie zawsze), ją też obejrzyj możesz spisać numer jaki ma na sobie. Bo jak przeczyszczenie kanaliku nie pomoże to może być wina albo tej czujki, grzałki, lub sterownika. Ale może samo czyszczenie pomoże;) Możesz też na chwilę włączyć lodówkę tylko ostrożnie... i zobaczyć czy wiatrak kręci się swobodnie.
Powrót do góry

aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#14 Post autora tematu 19 Sty 2013 22:12   

Jak tylko znajdę jakiś drut - oczywiście wszystko jest, a tego, co potrzeba nie ma ;) Ale jeszcze zapytam: czyli w tej lodówce w ogóle nie powinno mieć miejsca coś takiego, jak takie bryły lodu i w ogóle, jeśli lodówka jest sprawna, nie trzeba jej rozmrażać, tylko dzięki no frost robi się to samo? Czy mimo wszystko dobrze ją raz na jakiś czas wyłączyć i rozmrozić?
Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#15 19 Sty 2013 22:16   

no niby nie powinno byc lodu, bo rozmraza sie ona sama, ale jak sam widzisz nie ma rzeczy idealnych. Cos musialo zawiesc, albo cos zablokowalo kanalik odplywowy, albo problem jest z rozmrazaniem.
Powrót do góry

aef_jrh
Poziom 4
Poziom 4

Post#16 Post autora tematu 20 Sty 2013 15:05   

Witam ponownie i z góry dziękuję za już udzieloną pomoc :) A więc: rurka przeczyszczona, kanał przeczyszczony, lodówka włączona przed zamknięciem parownika, lodówka zaczyna alarmować, że jest za niska temperatura, zapadka się otwiera i wiatrak kręci się dosłownie przez parę chwil po czym przestaje :(

Dodano po 36 [minuty]:

Czy w takim wypadku nadal można upatrywać się przyczyny w grzałce lub w czujce lub w sterowniku, czy może być to też coś jeszcze? Pomijam oczywiście, że sam wiatrak może być zepsuty. Ale może przyczyna tkwić w czym innym oprócz wymienionych?
Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#17 20 Sty 2013 18:13   

mozliwe ze uszkodzona czujka temperatury...albo cos zamoklo, jakies styki... Sprobuj suszarka a jak nie da to wymien czujke.
Powrót do góry

zhudomel
Poziom 23
Poziom 23

Post#18 20 Sty 2013 18:38   

aef_jrh napisał:
lodówka zaczyna alarmować, że jest za niska temperatura
Chyba za wysoka.
aef_jrh napisał:
wiatrak kręci się dosłownie przez parę chwil po czym przestaje
Jeśli się nie mylę, to przy otwartych drzwiach nie powinien się kręcić.
Powrót do góry

mof1707
Poziom 8
Poziom 8

Post#19 20 Sty 2013 18:59   

tez moze tak byc jak napisal kolega, a wiatrak moze zaczac sie krecic ponownie po calkowitym wymrozeniu parownika...
Powrót do góry

makxgregory
Poziom 2
Poziom 2

Post#20 16 Sty 2014 15:38   

witam mam taką samą lodówkę i ten sam problem po przeczytaniu zaczynam rozmrażać o efektach naprawy będę informować. :?:
Powrót do góry

krzywio
Poziom 1
Poziom 1

Post#21 24 Lut 2014 13:06   

aef_jrh, makxgregory udało Wam się rozwiązać ten problem? Mam taką samą lodówką z tym samym problemem i byłym wdzięczny jakbyście się podzielili doświadczeniami.
Powrót do góry

makxgregory
Poziom 2
Poziom 2

Post#22 24 Lut 2014 20:05   

lodówka po rozmrożeniu i wyczyszczeniu wężyka spustowego zaczęła chłodzić - trzeba tylko sprawdzić po rozkręceniu górnej osłony w lodówce czy pracuje skrzydełko(po naciśnięciu przycisku dziwi światło gaśnie skrzydełko się uchyla i przedmuchuje zimne powietrze z zamrażalnika jak tak działa to jest ok - jeszcze może być uszkodzony wentylator u mnie był dobry)
za sam przyjazd serwisanta chcą 150zł. nie wydałem piwo znów się chłodzi!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lut 2014 20:05   

Powrót do góry

aplisek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Radom

Post#23 09 Cze 2014 14:39   

Miałem ten sam problem w lodówce Bosch, czyli to samo co Siemens. Przynajmniej elementy w zamrażarce wyglądają na takie same. Problem polegał na tym, że w zamrażarce miałem dużo lodu spływającego do szuflad i po tylnej ściance, a w zbiorniku obok agregatu było sucho. Najpierw przeczyściłem wężyk odprowadzający wodę ze środka zamrażarki do pojemnika odparowującego. Przy okazji udało mi się urwać końcówkę, na którą wężyk był założony. Później rozmroziłem środek zamrażarki i odkręciłem osłony żeby dostać się do wentylatora i otworu odprowadzającego wodę. Akurat u mnie awarii sprzętu nie było a przyczyną, że woda z rozmrażacza nie trafia w otwór odprowadzający wodę jest pęknięcie obudowy.
Nigdy więcej nie kupię sprzętu Boscha lub Siemensa bo wszystko łatwo w niej pęka: szuflady - klapa zerowej w lodówce i czoło górnej z zamrażarki, obudowa rozmrażacza, drzwiczki dolne, światełko raz działa a czasem nie działa.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> lodówka SIEMENS KG36NA90 - Lodówka nie chłodzi, zamrażarka mrozi - co nie tak?
Strona 1 z 1