Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil ZG30C114 - Głośnik niskotonowy

sosik51 11 Sty 2013 19:01 2673 17
  • #1 11 Sty 2013 19:01
    sosik51
    Poziom 10  

Witam!
    Szukam głośnika niskotonowego do kolumn Tonsil'a ZG30C114 wiem ,że było już kilka takich tematów ,ale nic tam nie zostało wyjaśnione.
    Głośniki niskotonowe jakie tam siedziały to GDN 30/20/1 i najlepiej chciałbym takie same ,ponieważ nie znam się zbytnio na sprzęcie i chcę aby po podłączeniu od razu grały.
    Podobno pasują też GDN 40/20 ,ale nie wiem czy nie będzie trzeba wtedy zmieniać tych płytek co są w środku w kolumnie pod większy typ.
    Wzmacniacz pod jakim ma to grać to Radmor 5102.
    Bardzo proszę o linki do allegro lub chociaż podania modelu głośnika.
    Z góry dzięki ;)

• #2 11 Sty 2013 19:22
    1861421
    Usunięty  
  • #3 11 Sty 2013 19:23
    000andrzej
    Poziom 37  

Przecież sam sobie napisałeś jaki tam model powinien być.
    Co do linków Allegro - zdaje się, że to zabronione na tym forum. Zerknij tu . Powinieneś znaleźć fachowców od polskich głośników.

• #4 11 Sty 2013 19:30
    sosik51
    Poziom 10  

Czyli GDN 40/20 tak?
    Ok wielkie dzięki to poszukam i zamówię wrzucę filmik na YouTube jak już sprzęt będzie grał wielkie dzięki ;D
    Pozdrawiam!

• #6 12 Sty 2013 11:20
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kub najlepiej używany GDN 20/30. To bardzo specyficzny głośnik i najlepsze brzmienie uzyskasz tylko z nim. To bardzo dobre zestawy, pod warunkiem że zastosowane będą oryginalne przetworniki.
    Co się stało z głośnikami że chcesz wymieniać?

• #7 12 Sty 2013 12:18
    000andrzej
    Poziom 37  

Też uważam, że lepiej profesjonalnie zregenerować oryginały, niż kupować zamienniki w dodatku z niepewnego źródła. Wszak ktoś już obliczał pudła do danego typu.
    Wiadomo, że inny głośnik podejdzie do zwrotnicy i pudła, ale może delikatnie odbiegać dźwiękowo od oryginału. Jeśli Ci to nie przeszkadza - możesz wstawić inne zaproponowane w cytowanym poście.

• #8 12 Sty 2013 13:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

000andrzej napisał:
    Jeśli Ci to nie przeszkadza - możesz wstawić inne zaproponowane w cytowanym poście.
    Akurat tam są zaproponowane głośniki, które się tutaj nie nadają. GDN 20/30 był bardzo specyficzną konstrukcją, jednym z najlepszych przetworników Tonsilu. Podobny do niego jest GDN 20/40, ostatecznie, gdy na prawdę nie ma innej możliwości, można go zastosować.

• #9 23 Sty 2013 20:38
    sosik51
    Poziom 10  

Przepraszam ,że tak długo nie odpowiadałem.
    Już odpowiadam na pytanie "Co się stało z oryginalnymi głośnikami ?"
    Otóż zostały one spalone a właściwie wyrwane z tego kosza który je mocuje.
    Przeglądałem trochę internet i czytałem ,że może to być wina zwrotnicy.
    Ja podejrzewałem wzmacniacz dlatego ,że ma on przez to uszkodzony lewy kanał tzn. cały czas buczy a gra tylko na prawym ,wzmacniacz będzie oddany do specjalisty ponieważ nie znam się na tym. :)
    Możliwe też ,że zostały one wyrwane dlatego ,że zostały źle nawinięte wcześniej korzystał z nich mój tata i to właśnie jemu nawijał kolega te głośniki.
    Sam już nie wiem czy kupować nowe GDN'y czy nie boje się ,że się spalą a ja wydam tylko niepotrzebnie 200zł.
    A może macie jakieś propozycje jeśli chodzi o zakup całych kolumn do max. 250 zł ?
    Ja szukałem na allegro ,ale nie znalazłem nic z okolic Warszawy. :(
    Pozdrawiam !

• #10 26 Sty 2013 20:48
    Brivido

Poziom 27  

Jeśli te 30 masz oryginalne, a membrany niepogięte to warto je zreanimować. Ew kupić gotowe, ale z tym ciężko, bo kto by sprzedawał. Co jakiś czas pojawiają się ładne do regeneracji w okolicach 40-50zł za parę. Para używek 20/40 to koszt około 100zł

• #11 26 Sty 2013 20:56
    sosik51
    Poziom 10  

Czy te 30-stki są dużo lepsze od tych 40-stek ?
    Bo sam już nwm myślałem ,że 40-stki będą lepsze w końcu większa moc to radmor nie powinien ich wyrzucić ;)
    Koszt to nie 100 zł a 200 ,ponieważ 100 zł to chyba koszt jednego głośnika a nie pary.
    Ale jeśli będzie to grało dosyć ładnie jestem gotów zapłacić te 200 zł.
    Tylko ,że teraz mam dylemat pomóżcie bo już sam nie wiem 30-stki czy 40-stki nie chodzi mi o cenę ,ale o dźwięk.

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz doczytałem napisałeś koszt używek a ja mam zamiar kupić nowe 40-stki.

• #12 26 Sty 2013 21:05
    Brivido

Poziom 27  

40 Nowe to nie problem. 10W to też nie różnica, tutaj chodzi o barwę, jakie te głośniki mają. 30W są na głębokiej membranie i nie produkują ich już od dziesięcioleci. Kwestia czy nowy czy używany, zregenerowany to już każdy ma swoje "widzi mi się", ale warto załatwić 30. A tak w ogóle, wyślij mi fotki dotychczasowych głośników, chętnie bym je nabył.

• #13 26 Sty 2013 21:17
    sosik51
    Poziom 10  

Hmmm....kurczę wolałbym 40-stki wtedy miałbym pewność ,że Radmor ich nie "wyrzuci". :)
    Napisz mi na PW swój adres e-mail wyślę Ci kilka fotek tych moich tonsilów ,ale one się raczej do niczego nie nadają ,ale to juz sam ocenisz.

• #14 26 Sty 2013 21:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

sosik51 napisał:

Hmmm....kurczę wolałbym 40-stki wtedy miałbym pewność ,że Radmor ich nie "wyrzuci". :)
    Nie rozumiem o co chodzi. Jeśli będziesz grać z głową, to nic się niczemu nie stanie. Prędzej spalisz głośniki przesterem.
    Zdjęcia wstaw tutaj. Powiemy Ci czy da się je uratować. Cewka spalona? Membrany uszkodzone?

• #15 26 Sty 2013 21:30
    sosik51
    Poziom 10  

Ok mam kilka zdjęć na tym zdjęciu dobrze widać "bebechy" głośnika. :)
    Kupiłbym 30 po regeneracji ale nigdzie na allegro ich nie widziałem.
    Różnie o nich piszą niektórzy mówią ,że 30-stki mają lepszy bass a niektórzy ,że to bez różnicy.

• #16 26 Sty 2013 22:06
    Brivido

Poziom 27  

Jednak... Niby Umifon ma głębokie membrany, ale ogólnie to mówią, że im robienie membran nie idzie najlepiej i narzekają.

• #17 26 Sty 2013 22:11
    sosik51
    Poziom 10  

Mimo wszystko chyba w poniedziałek zamówię 40-stki i sam ocenię ich dźwięk może wrzucę jakiś film na YouTube z nimi to zobaczycie co z tego wyszło.:)
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

• #18 26 Sty 2013 22:17
    Brivido

Poziom 27  

Zobaczymy co wyszło, ale nie zobaczymy tego co mogło wyjść ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME