Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zły format hasła - zamiast szesnastkowego mam wszystkie znaki

Giani91 11 Sty 2013 22:04 3681 9
  • #1 11 Sty 2013 22:04
    Giani91
    Poziom 9  

Witam, na początku zaznaczam, że problem wystąpił u mojego kolegi zza granicy (wyjechał tam na wymianę) i chciał połączyć się z internetem poprzez wifi chronione hasłem. Hasło otrzymał od zarządzającego tam siecią kolesia i jest na 100% dobre. Problem tkwi w tym, że wpisując hasło wyskakuje mu błąd mniej więcej o takim znaczeniu: " w przypadku haseł w kodzie ASCII hasła muszą się składać z co najmniej pięciu znaków w przypadku sieci z szyfrowaniem 40-bitowym i trzynastu znaków w przypadku sieci z szyfrowaniem 128-bitowym. W przypadku haseł w kodzie szesnastkowym hasła muszą się składać z co najmniej dziesięciu znaków w przypadku sieci z szyfrowaniem 40-bitowym lub z dwudziestu sześciu znaków w przypadku sieci z szyfrowaniem 128-bitowym." hasło wygląda mniej więcej w takim stylu: eu.dom5590 Administrator sieci i wszyscy co mogą mu pomóc na weekend są w domu więc został bez niczyjej pomocy :( ja przez telefon nie jestem w stanie mu pomóc do tego nie jest to zagadnienie z którego jestem dobry dlatego też proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Jeśli potrzebne są jakieś dane lub wiadomości proszę pisać a ja postaram się je zdobyć.

• #2 11 Sty 2013 22:13
    Bródka
    Poziom 39  

Ma złe hasło w stosunku do typu zabezpieczenia, bez dostępu do routera nic nie zrobisz
    Ewentualnie aktualizacja sterowników karty wifi
    Rozumiem że wyszukuje siec i wpisuje hasło czy tez może sam wpisuje ssid i haslo ?

• #3 11 Sty 2013 22:21
    Giani91
    Poziom 9  

Ok rozumiem, że hasło ma nieprawidłowy format (szesnastkowy czyli 0-9 , a-f i A-F a w haśle sa inne znaki) ale problem jest też w tym, że każdy ma to samo hasło i im działa a kumplowi nie :( Samo wyszukuje sieć a on tylko hasło wpisuje. wifi idzie przez adapter podpięty do lapka i płytka była zainstalowana wszystko w Polsce śmigało ładnie sam sprawdzałem. Może w ustawieniach trzeba zmienić żeby w jakiś sposób przejść z konieczności wpisania w kodzie szesnastkowym na ASCII czy jakiś inny wykorzystujący wszystkie znaki? W necie znalazłem gdzieś, że przy wpisywaniu hasła w urządzeniu można było wpisać je w ASCII ale trzeba było zamknąć je w cudzysłowie. Może jakaś magiczna sztuczka przychodzi Wam do głowy? :)

• #4 11 Sty 2013 22:23
    CHACA
    Poziom 43  

Admin podał tylko hasło, a typ zabezpieczenia sieci jest nie znany. Jaki to rodzaj sieci: radiowy czy kablowy?

• #5 11 Sty 2013 22:29
    Giani91
    Poziom 9  

Podejrzewam że radiowy bo aktualnie mieszka na jakimś zadupiu i to strasznym.

• #6 12 Sty 2013 11:02
    radius75
    Poziom 20  

Taki alert wyskakuje wtedy gdy wpisze się niewłaściwe hasło dla szyfrowania WEP.

Pytanie czy hasło jest źle wpisywane (lub nie akceptowany z jakiegos powodu format hasła - ASCII/HEX?),
    czy może sieć ma inne zabezpieczenie a ręcznie wskazane WEP jest niewłaściwe.

Niech uruchomi program inSSIDer który pokaże jakie zabezpieczenie ma ta sieć. (jeśli to możliwe)

Jeśli to jednak WEP to albo hasło wpisuje nieprawidłowo (małe duże litery są ważne),
    albo hasło jest niewłaściwe. Ostatecznie, format hasła w ASCII z jakiegoś powodu nie jest na jego komputerze akceptowany.

Cytat:
    hasło wygląda mniej więcej w takim stylu: eu.dom5590
    wygląda że hasło jest podane w formacie znaków ASCII (jeśli to szyfrowanie WEP)
    Hasło w ASCII dla WEP ma 5 lub 13 znaków. Czy tyle znaków ma jego hasło?

Cytat:
    Może jakaś magiczna sztuczka przychodzi Wam do głowy?

http://www.wifizard.com/wi-fi/convert.htm

• #7 12 Sty 2013 13:03
    Giani91
    Poziom 9  

W tym problem, że jego hasło ma dokładnie 10 znaków (tak jak to jest dla haseł w kodowaniu szesnastkowym czyli 10 x 4 bity = 40 bitów). Dla mnie jest to jakiś paradoks, ponieważ hasła HEX mogą mieć 10 lub 26 znaków a ASCII 5 lub 13... z drugiej strony w haśle występuje kropka litery z całego alfabetu i cyfry czego nie ma w HEXie... Czyli jest to jakiś misz-masz: hasło ma 10 znaków (charakterystyczne dla HEX) mogących być każdą dowolną cyfrą, literą i znakiem (charakterystyczne dla ASCII)... konwersja hasła z ASCII na HEXa nie da mi wymaganej liczby bitów... 10 znaków ASCII da 80 bitów... a gdzieś na necie czytałem, że musi być 40 lub 104 :(

• #8 12 Sty 2013 13:16
    radius75
    Poziom 20  

Cytat:
    że jego hasło ma dokładnie 10 znaków

W takim razie to co kolega podaje nie jest hasłem ASCII dla WEP. Albo jest niekompletne.
    Może wcale to nie jest hasło tylko coś innego, np SSID tej sieci i stąd zamieszanie?

10 znakowe hasło dla WEP jedynie HEX może być np. A1B2C3D4E5

Nie ma pewności do końca jakie szyfrowanie ma ta sieć, to można jedynie zgadywać.

Przy próbie podłączenia do tej sieci automatycznie wykrywa ją jako WEP? Nie ma przy tym jakiejś opcji wyboru typu zabezpieczenia przed podaniem hasła?

• #9 12 Sty 2013 13:40
    CHACA
    Poziom 43  

Dokładnie to może być nazwa sieci. Jak admin powróci do pracy niech znajomy się skontaktuje w sprawie dostępu.

• #10 12 Sty 2013 23:27
    Giani91
    Poziom 9  

Właśnie w tym problem, że gdy kliknie na "Wyszukaj dostępne sieci" wyskakuje mu ta odpowiednia ale bez opisu czy jest zabezpieczona WEP, WPA czy WPA2 PSK... z tym SSID nie wiem, moja wiedza tego nie obejmuje natomiast nawet jeśli byłby to SSID to i tak nie rozwiązuje to problemu bo i tak nie ma hasła. No nic pozostaje jedynie czekać na tego administratora sieci. Dziekuję za pomoc :)

Pozdrawiam

@edit: Ostatnio dowiedziałem się, że istnieje też pasmo 5Ghz Wifi (dotąd byłem przekonany, że jest tylko to 2,4Ghz bo głównie z nim miałem do czynienia) i stąd moje pytanie: Czy jeśli tam jest WiFi na paśmie 5GHz a kumpel ma adapter 2.4GHz to znaczy że ma problem tak? :) (czytaj konieczna zmiana adaptera)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme