Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Laptop - zniekształcony dzwięk przez słuchawki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop - zniekształcony dzwięk przez słuchawki
Autor
Wiadomość
emarti
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gdynia

Post#1 Post autora tematu 12 Sty 2013 20:15   

Dźwięk na słuchawkach

Hej,

Zakupiłem nowego laptopa ale po podłączeniu słuchawek do gniazda mam dziwny dźwięk tak jakby z wiadra. Nie słychać pełnej muzyki, słowa piosenki są jakby na drugim planie i ogólnie jest to fatalnie. Poza tym nawet gdy wyciszam do minimum dźwięk, słuchać delikatne buczenie. Słuchawki są jak najbardziej sprawne. Dźwięki Windows wydobywają się poprawnie. Nie wiem czy to wina może jakichś ustawień czy jak... Dla mnie powinno wszystko śmigać poprawnie.

Czy ktoś wie coś na ten temat?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2013 20:15   

Powrót do góry

Talibanczyk
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: Pabianice

Post#2 12 Sty 2013 20:17   

Re: Dźwięk na słuchawkach

A sprawdzałes ustawienia audio w programie do obsługi karty muzycznej ... najprawdopodobniej tam masz ustawiony jekiś efekt
Powrót do góry

emarti
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 12 Sty 2013 20:52   

Efekty mam wyłączone. Poza tym jeśli nawet bym miał włączone to dźwięk byłby zniekształcony także na głośnikach a tak nie jest.
Powrót do góry

boro1234567
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: EB

Post#4 12 Sty 2013 21:45   

emarti napisał:
Efekty mam wyłączone. Poza tym jeśli nawet bym miał włączone to dźwięk byłby zniekształcony także na głośnikach a tak nie jest.

Prawdopodobnie nieprawidłowy kontakt lub brak masy w gnieździe słuchawkowym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2013 21:45   

Powrót do góry

emarti
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 12 Sty 2013 22:51   

To co radzicie robić? Oddawać na gwarancji? Na pewno nie jest to wina jakichś ustawień czy sterowników?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2013 22:51   

Powrót do góry

boro1234567
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: EB

Post#6 13 Sty 2013 10:20   

Jeśli dźwięk z głośników jest prawidłowy, słuchawki sprawne to oddaj na gwarancję.
Powrót do góry

emarti
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 Post autora tematu 13 Sty 2013 13:40   

Zauważyłem że gdy nie wtykam do końca słuchawek w wejście jakość poprawia się ale nie jest to chyba do końca to o co chodzi. Rozmawiałem z człowiekiem ze sklepu w którym kupowałem komputer i powiedział że prawdopodobnie wina leży po stronie ustawień. Mówił coś o ustawieniach słuchawek ale ja nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Powrót do góry

Talibanczyk
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: Pabianice

Post#8 14 Sty 2013 12:06   

Re: Laptop - zniekształcony dzwięk przez słuchawki

Po pierwsze sprawdz słuchawki na innym sprzecie , a po drugie sprawdz wyjscia jack w lapotpie również na innym sprzecie ... np na innych słuchawkach lub podłącz do wiezy

I sprawde bedziesz miał jasną - bedziesz wiedział po której stronie lezy problem
Powrót do góry

emarti
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 Post autora tematu 14 Sty 2013 16:35   

Słuchawki sprawne, sprawdzone na innych sprzętach. Wejście jack w laptopie sprawdzane na innych słuchawkach. Przejdę się z komputerem do sklepu. Zobaczymy...

No i byłem w sklepie. Zabrałem słuchawki, facet usłyszał ten dziwny dźwięk i nie potrafił mi pomóc. Ale podłączyliśmy jego słuchawki i... dźwięk był dobry! Mało tego, wziął nowiutkie słuchawki z półki i także było wszystko OK. Na dwóch parach moich słuchawek dźwięk jest dziwny. Dlaczego? Przecież te moje słuchawki działały dobrze na starym komputerze, działają dobrze na telefonie i innym sprzęcie. Dla nas to był dziwny efekt i zgłupieliśmy. Nie wiem czy jest sens odsyłania komputera do serwisu bo tam zapewne podłączą swoje słuchawki i stwierdzą że jest wszystko dobrze.

Czy ktoś ma jakiś pomysł z Was?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2013 16:35   

Powrót do góry

qzin
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Nicea

Post#10 23 Mar 2013 00:42   

Witaj
Twoje sluchawki chyba nie pochodza od jakiegos zestawu z telefonu ?
Mialem ten sam problem ... sluchajac na sluchawkach z zestawu gdyz maja dodatkowy kanal mikrofonowy na Jacku . http://www.cable-discount.com/fiche-audio-jack-3-5mm-stereo-4-contacts-a-souder.htm
zobacz na Jack ma 4 pierscienie ! normalne sluchawki maja 3 ( mase, lewy kanal i prawy kanal) http://www.cable-discount.com/cable-avec-fiche-jack-3-5mm-stereo-male-et-fiche-rca-x2-femelles-0m20.htm
Moze da ci to jakis pomysl ...moze nawet rozwiazanie problemu:) porownaj twoj Jack z tym co chodzil dobrze w sklepie .
Pozdrawiam Michal
Powrót do góry

swiercm
Moderator - Komputery Serwis
Moderator - Komputery Serwis

Miasto: Pomorze

Post#11 23 Mar 2013 01:05   

Lekko cieńszy średnicowo bądź przesunięcia na pierścieniach kanałów we wtyku jack i stąd takie "efekty"
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop - zniekształcony dzwięk przez słuchawki
Strona 1 z 1