Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL JRX125 - dziwnie brzmiący driver

marito35 13 Sty 2013 11:11 1200 4
  • #1 13 Sty 2013 11:11
    marito35
    Poziom 8  

Mam taki problem z jedną kolumną JBL-a JRX125, mianowicie jedna kolumna chodzi bardzo dobrze i to z oryginalnym driverem JBL-a natomiast druga dziwnie, otóż dzieje sie taka rzecz że driver charczy, jeśli wykręcę z tyłu terminal i będzie sobie wisiał to driver chodzi dobrze, jeśli wsadzę z powrotem do obudowy to znowu charczy. Co może być tego przyczyną? zaznaczam że sprawdziłem wszystkie przewody połączeniowe z głośnikami jak i wsuwki czy nie za luźno siedzą.

• #2 13 Sty 2013 11:19
    hajy
    Poziom 18  

Witam
    Jak masz dwie kolumny to możesz zamienić drivery miedzy nimi.
    A terminale są solidnie przykręcone i nic w nich nie lata, bo to może być też to, ew coś innego jest luźne.
    pozdrawiam Romek

• #3 04 Lut 2013 18:33
    marito35
    Poziom 8  

Odkręciłem terminal, sprawdziłem wszystkie połączenia czy nie są za luźne, cewki, kondensatory oraz lutownicą poprawiłem wszystkie styki. W sobotę na imprezie znowu driver zaczął charczeć i tak przez całą imprezę natomiast dzisiaj w domu podłączam jeszcze raz kolumnę daję muzykę do oporu i driver chodzi dobrze, nic się nie dzieje i nie charczy. Czy ktoś miał tego typu problem?

• #4 06 Lut 2013 18:03
    marito35
    Poziom 8  

Znalazłem przyczynę charczenia tego drivera że raz gra dobrze a raz charczy, okazuje się że winę za to mają te fabryczne żarówki. Niby przejście jest ale coś musi być w środku tych żarówek że raz jest dobrze a raz źle. Pytanie jakie teraz zastosować żarówki?

• #5 08 Lut 2013 08:36
    marito35
    Poziom 8  

Zanim zamknę temat to opiszę usterkę jeśli ktoś by miał podobny problem. Jeśli w kolumnie driver raz gra dobrze a raz charczy to należy sprawdzić wszystkie wsuwki co łączą głośniki oraz przewody połączeniowe a przede wszystkim te dwie żarówki. Sam po odkręceniu terminala z zwrotnicą patrząc na żarówki a także mierząc miernikiem ich przejście gdzie nie wskazywało na ich przerwę dostrzegłem dopiero jak je wylutowałem i spojrzałem przez lunetę to wtedy zauważyłem że jest przerwa około 0,01mm gdzie okiem tego nie widać. Po moim telefonie ze znaną osobą produkującą kolumny która sugerowała zastosować żarówkę tzw. bańkę z malucha czyli 12V 45/45W tyle że należy złączyć dwa groty tak jakbyśmy mieli i krótkie i długie światła na raz. Jak na razie po teście kolumny i to na maxa reklamacji nie ma. Temat zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME