Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica jaka indukcyjność cewki dla STX D-500-Ti

vooltano 14 Sty 2013 11:29 1902 11
  • #1 14 Sty 2013 11:29
    vooltano
    Poziom 14  

Witam, chcę sobie zbudować monitorki na głośnikach :
    STX D-500-Ti-S
    W.STX.10.2.150.8.F.S.MC

I mój problem polega na zidentyfikowaniu jednej cewki powietrznej w zwrotnicy.
    Rozrysowałem sobie schemat na podstawie zdjęcia w najprostszym mi znanym programie "Paint". Jedynego oznaczenia jakiego nie widać to właśnie cewka powietrzna.
    Od razu proszę jakieś sprawne oko o rzucenie go na schemat.

PS.Proszę nie krytykować mnie oraz zniechęcać do popełnienia tej konstrukcji ponieważ wiem jak gra.

• #2 14 Sty 2013 23:12
    vooltano
    Poziom 14  

Pomożecie ?

• #4 14 Sty 2013 23:22
    vooltano
    Poziom 14  

Heh, to robiła fabryka.

• #6 14 Sty 2013 23:27
    vooltano
    Poziom 14  

Proponuję zapoznanie się monitorami Pylon Amber. Akurat do głośnika tubowego nic nie mam ale do jakości wykonania monitorów już tak.

• #9 15 Sty 2013 12:39
    Arkadyo
    Poziom 29  

Jesteś pewny, że tam na górze gra również stx i to ten d500? Bo z tego tekstu to nie wynika i stosowanie zwrotki pod inną tube jest dosyć ryzykowne tak dla walorów brzmieniowych jak również wytrzymałości tej tuby. O ile w przypadku tuby wogóle można mówić o walorach brzmieniowych - No dobra można ale na seasa 27TBCD/GB-DXT to mi to nie wyglada :P.
    No ale artykulik iście audiofilski :D Rzeczywiście 10 calowy stx za 70 złotych w dwudrożnej aplikacji z tubą stxa to sprzęt jak najbardziej pod lampę :). Audiofilskie woodoo pełnym ryjem. A jeszcze te 92db skuteczności na przetworniku dla którego producent bez filtra deklaruje 89db to już mnie urzeka całkiem.
    Poprostu urzekła mnie jego historia :D. Do TVN'u go.
    Wysoka skuteczność dobra pod lampę.

Dodano po 1 [minuty]:

Jestem urzeczony

• #10 15 Sty 2013 12:43
    vooltano
    Poziom 14  

Raczej tak, no cóż zrobię i się przekonam. Drogo nie będzie. W każdym bądź razie ten człowiek ze "Stereo I Kolorowo" ma doświadczenie, wystarczy zobaczyć jaki sprzęt testował. Pylony mają dobrą opinię, nie tylko u niego w recenzjach.

• #11 15 Sty 2013 13:23
    Arkadyo
    Poziom 29  

Ciężko powiedzieć coś więcej bez słuchania ale... mam trochę wątpliwości patrząc na same parametry gdn to raczej bym go widział w closed do tego tak niski fs jak on ma to może jakiś mocny driver z aktywnym podziałem albo pasywnym III rzędu też bardzo niskim.
    Cała ta konstrukcja to taka - "ni pies ni wydra".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME