FAQ | Points | Add... | Recent posts | Search | Register | Log in


Projektor multimedialny z rzutnika slajdów


Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> DIY Structures -> Projektor multimedialny z rzutnika slajdów
Author
Message
Guest
Poziom 10
Poziom 10





Post#91 27 Feb 2005 02:06   

Projektor multimedialny


pozdrawiam i gratuluje pomysłu adam od kina

Dodano po 2 [minuty]:

a jagby to zastosowac do ap 621
Back to top
   
Google

Google Adsense


Post# 27 Feb 2005 02:06   





Back to top
   
MałyLesiu
Poziom 16
Poziom 16


Joined: 12 May 2004
Posts: 276
Location: Legnica

Post#92 27 Feb 2005 02:16   

Projektor multimedialny


Witam !
Swego czasu na alegro sprzedsawali tak mala ksiazeczke jak zrobic swoj wlasny projektor z matrycy TFT z monitora od kompa.Kupilem to bo mialem to robic jako prace dyplomowa ale niestety nieprzeszlo przez dyrekcje ;(. W projekcie tym byla zalozona jeszcze soczewka fresnela tylko niepamietam czy przed czy za matryca.Musze odebrac ksiazeczke od kumpla to ja zeskanuje i zuce na elektrode.Fajny pomysl, efekt super w porownani do ceny!!!! I wcale nie taki trudny jak by sie moglo wydawac! Mysle ze we wtorek juz powinienem zucic ta ksiazeczke na elektrodzie.
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#93 Post from the author of the topic 27 Feb 2005 11:23   

Re: Projektor multimedialny


siegmund wrote:
pozdrawiam i gratuluje pomysłu adam od kina

Dodano po 2 [minuty]:

a jagby to zastosowac do ap 621




hehe sigmund :), pozdrowienia z Wadowic :D, a jednak zagladles na forum. Mysle ze na Ap 621 to swiatlo mogloby przeswietlic matryce, co nie znaczy ze nie nalezy sprobowac ;).
Back to top
   
xavierro
Poziom 7
Poziom 7


Joined: 27 Nov 2004
Posts: 20
Location: tarnobrzeg

Post#94 27 Feb 2005 12:51   

Re: Projektor multimedialny


Witam. Projektorek wyglada na to, ze trzeba zrobic, bo pomysl jest interesujacy. Ja jednak mam taki jeszcze jeden pomysl, nie wiem czy mialby sens. a mianowicie, czasem sie spotyka taki "pryzmat", ktory pozwala obserwowac np. jakas powierzchnie rownoczesnie ją oswietlajac. spotyka sie to w: 1.mikroskopie np. Neophot, wiazka swiatla swieci na powierzchnie metalu, i rownoczesnie mozna obserwowac te powierzchnie. 2.wyswietlacze HUD w samolotach, 3. w wiadomosciach, pani spikerka patrzy w kamere, a rownoczesnie czyta napisy ktorych kamera nie widzi. gdyby taki pryzmacik czy jakies specjalne szklo (spolaryzowane??) zalatwic, obeszloby sie bez matrycy. obraz z monitora przez soczewki rzucic na to szkielko bedące w miejscu matrycy lcd i juz. co myslicie o tym pomysle? pozdrawiam.
a jeszcze apropos diaskopow = wydaje mi sie ze matryca z laptopa okolo 14" na takim biurowym rzutniku bedzie lepsza niz 2" w diaskopie, prawda?
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#95 Post from the author of the topic 27 Feb 2005 14:18   

Projektor multimedialny


co do pryzmatu to trzeba go miec zeby pobawic sie tym, pomysl ciekawy.A co do Diaskopow to oczywiscie ze jakosc bedzie lepsza bez dwoch zdan, tylko nie kazdy ma na tyle duze pokoje czy tez mieszkania zeby pozwolic sobie na ustawienie takiego diaskopa.
Back to top
   
Grzesiek1711
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 25 Aug 2004
Posts: 170

Post#96 27 Feb 2005 15:07   

Projektor multimedialny


a propos takiego rzutnika do foliogramów to za ile można takie coś kupić? bo mam matrycę od LCD'ka 15" (LCD już się nie da z tego zrobic bo obudowa połamana, coś z zasilaniem lamp itp. - ale na szczęście matryca działa). Tylko szukam rzutnika takiego.
No i powiedzcie mi jaki to będzie duży obraz z tego pudła (bo pokój mam nie za wielki, w sensie że wąski - ścianą mam idealnie wpasowaną na obraz tylko nie wiem czy nie będzie za blisko od rzutnika).
aha i czy można jakoś łatwo wykonać korektę trapezu? bo projektor będzie pod sufitem..
Back to top
   
xavierro
Poziom 7
Poziom 7


Joined: 27 Nov 2004
Posts: 20
Location: tarnobrzeg

Post#97 27 Feb 2005 15:17   

Re: Projektor multimedialny


Na Allegro sa aktualnie dwa rzutniki, po 120 i 130 zlotych. ja jeden licytuje regulowac sie da wszystko, jak masz maly pokoj i blizej do sciany, to obraz bedzie mniejszy, ale ostrosc ustawisz. a co do tej matrycy z laptopa. zdecydowanie najtaniej, na allegro jest np. taki pentium 150mhz za 150 zlotych. matryca jest 15", wiec elegancko, tylko mam pytanie. jak podlaczyc sie do tego laptopa, zeby wyswietlac obraz z innej grafiki, z innego kompa? bo na 130mhz to film nie pojdzie. te matryce maja jakies zunifikowane wejscia? z tym jest najwiekszy problem teraz, bo tak to taki duzy projektor wyjdzie za 300 zlotych!! rzutnik 150zl!, matryca od laptopa 150zl!
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#98 Post from the author of the topic 27 Feb 2005 18:35   

Projektor multimedialny


dobe pytanie co do takiego laptopa z lcd za tak mala kase, nie ma co kombinowac Panowie, lepiej juz kupic zwykly lcd np Belinea 15" albo jakas tania 14" i bawic sie z tym.
Back to top
   
Google

Google Adsense


Post# Post from the author of the topic 27 Feb 2005 18:35   





Back to top
   
artur00
Poziom 20
Poziom 20


Joined: 19 Dec 2002
Posts: 870
Location: Lublin

Post#99 28 Feb 2005 12:54   

Re: Projektor multimedialny


Witam

jestem w ogromnym szoku !!!! ponieważ wpadł mi ostatnio w ręce jakiś katalog sony, i poczytałem sobie trochę o projektorach. i nie mogę wyjść z szoku do dziś :) dane które tu przytocze odnoszą się to modelu VPL-CX85 jednego z najnowszych

co najbardziej szokujące to rozmiar martyc, wiedziałęm że są małę ale nie myślałem że aż tak, w tym modelu matyce są o przekątnej 0.7'' i mają rozdzielczaść
2 359 296 pikseli (786 432 pikseli x 3)
jest to system projekcyjny z jednym obiektywem i trzema panelami LCD

przekątną ekranu można uzyskać od 40 do 300''

żaróweczkę ma 190W

na wielu nie robi to pewnie wrażenia, ale ponieważ nigdy nie interesowałem sie projektorami, dla mnie to jest szokujące!!

speed250 nie masz gdzieś jakiejś instrukcji serwisowej do projektorka,
chce zobaczyć jak to jest wszystko wykonane w środku, planuje zrobić sobie projektorek dlatego może ta instrukcja pomoże w lepszym rozwiązaniu jakiegoś problemu. przejrze jeszcze elektrode, może jest tu jakiś serwis manual..

artur80(malpa)gmail.com

napisz jeszcze jakim aparmatem robiłeś zdjęcia swojego ekranu

Pozdrawiam




ok już znalazłem jest tego trochę, jakby ktoś chciał pooglądać:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=975654#975654
Back to top
   
niepozorny
Poziom 4
Poziom 4


Joined: 15 Feb 2005
Posts: 9

Post#100 28 Feb 2005 15:55   

Projektor multimedialny


jestem ciekaw ile cali mają przeciątnie obrazy z kin??!! :)
Back to top
   
Google

Google Adsense


Post# 28 Feb 2005 15:55   





Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#101 Post from the author of the topic 28 Feb 2005 16:29   

Projektor multimedialny


artur nie wiem co cie tak dziwi z tymi projektorami firmowymi, takiej matrycy nie kupisz a szkoda :(. Co do budowy projektora na bazie 3 matryc jest to mozliwe na 2 znane mi sposoby, w jednym znich bedzie potrzebny pryzmat a juz nie wspomne o systemie luster, ktore trzeba bardzo precyzyjnie umiescic. Da sie na bazie tych lcd 2" zrobic taki wlasnie projektor, ale to juz nie bedzie tanie a zarazem bedzie bardziej skomplikowane, rezultat bedzie zapewne 3 razy lepszy, jak ktos ma odwage zrobic taki projektor to powodzenia.Nalezy pamietac tez o odpowiednim strumieniu swiatla, ktory po drodze napotka 3 matryce i lustra, a nastepnie do pryzmatu, te wszystkie elementy w pewnym stopniu wplyna na obnizeniu jasnosci swiatla.Do takiego projektora trzeba rowniez zastosowac obiektyw o dobrym wspolczynniku przepuszalnosci swiatla np F135/1,8.

Dodano po 6 [minuty]:

dla tych co zamierzaja robic projektory na bazie 5",7",14",15" matryc z lcd zapraszam do przegladniecia, niektore to niezle szafy :)


http://www.allinbox.com/hybride.htm

http://www.allinbox.com/allinbox.htm

Dodano po 1 [minuty]:

aha moje zdjecia byly robione minolta z3
Back to top
   
artur00
Poziom 20
Poziom 20


Joined: 19 Dec 2002
Posts: 870
Location: Lublin

Post#102 28 Feb 2005 16:45   

Re: Projektor multimedialny


speed w życiu mi do głowy nie przyszło żeby coś takiego budować, zachwycam się tylko jak to się robi w profesjonalnych projektorach. :)

a co do tych matryc, jak by były dostępne to pewnie za takie pieniążki, że pewnie taniej by wyszło jakiś niezły monitor lcd kupić :) , no i jeszcze problem kontrolera.

zobacz jeszcze to
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42426981

jakoś dziwnie tanio, a matryca niby nec'a
napisałem do gościa z pytaniem jaką ma jasność i czas odpowiedzi matrycy

napisz jak postępy z lcd 7"

a jeszcze coś mi się przypomniało ten poradnik jest dostępny w sieciach p2p właśnie zobie ściagnołem :)
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#103 Post from the author of the topic 28 Feb 2005 16:56   

Projektor multimedialny


no widzialem te lcd'ki, przydalby sie jakies parametry ktore sa istotna rzecza w budowie projektora, a miedzy innymi kontrast, jasnosc, czas reakcji, wielkosc plamki, rozdzielczosc, odswierzanie. Ale jak na uzywany monitor i to nie nowy to i tak troche za duzo chce za niego. A co do projektu opartego na lcd 7", praca jest w toku, zamieszcze screeny jak bede mogl wam pokazac jaki obraz wyswietla. Ale to nie koniec, pracuje nad jeszcze jedna rzecza ktora niektorych powali z nog.Ale cierpliwosci , ostatnio wszystko stalo w mniejscu nie mialem czasu ze wzgledu na wykonywana prace.Mam sporo do zrobienia, ale dam sobie rade bo efekt bedzie piorunujacy!!!!!!!
Back to top
   
artur00
Poziom 20
Poziom 20


Joined: 19 Dec 2002
Posts: 870
Location: Lublin

Post#104 28 Feb 2005 17:03   

Re: Projektor multimedialny


kiepski jednak ten monitorek 14''

właśnie mi gość przysłał servisówke
oto pare danych:
Number of pixels 1024 (H) ´ 768 (V)
Pixel pitch 0.279 (H) ´ 0.279 (V) mm
Contrast ratio 150:1 (typ.)
Response time 34 ms (typ.)
Luminance 200 cd/m2 (typ.)

gorszego jeszcze nie widziałem :) i ten czas reakcji

tylko do worda się nadaje, i to też jak ktoś nie za szybko pisze
Back to top
   
niepozorny
Poziom 4
Poziom 4


Joined: 15 Feb 2005
Posts: 9

Post#105 28 Feb 2005 20:24   

Projektor multimedialny


o co chodzi z parametrem "kontrast"??
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#106 Post from the author of the topic 28 Feb 2005 20:48   

Projektor multimedialny


jak to o co, bardzo wazny parametr zalezy tez jakiej zarowki uzyjemy do oswietlenia matrycy, mozna przeswietlic matryce tak ze kolor czarny na scianie nie bedzie czarny tylko szary a to juz beznadziejnie wyglada, a co do kolorow beda one troche wyblakle.
Back to top
   
camell2110
Poziom 13
Poziom 13


Joined: 06 Apr 2003
Posts: 131
Location: Łódź

Post#107 28 Feb 2005 20:57   

Re: Projektor multimedialny


Jestem pełen podziwu dla speeda!

Kiedys się zastanawiałem nad zasada ddziałania takich projektorów, a dzis mam zamiar zbodowac takie cos:))!! Jak narazie jestem na etapie zdobycia rzutnika! Zobaczymy co z tego wyjdzie!

Zycze powodzenia wszystkim budojacym projektor!
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#108 Post from the author of the topic 01 Mar 2005 17:42   

Projektor multimedialny


moze macie jakies pomysly co do usprawnienia projektora, moze jakies inne chlodzenie, obudowa ,a moze oswietlenie????
Back to top
   
camell2110
Poziom 13
Poziom 13


Joined: 06 Apr 2003
Posts: 131
Location: Łódź

Post#109 01 Mar 2005 17:48   

Re: Projektor multimedialny


Co do oświetlenia to myślałem o lampach xenonowych, takich jak są montowane teraz w nowych samochodach. Ponoć żarówka taka pobiera mało prądu a jest kilka razy jasniejsza od zwykłego halogenu! Tylko że ona wymaga jakiegoś specjalnego zasilania, ale nie znam sie na tym za bardzo :(
Back to top
   
xavierro
Poziom 7
Poziom 7


Joined: 27 Nov 2004
Posts: 20
Location: tarnobrzeg

Post#110 01 Mar 2005 18:01   

Re: Projektor multimedialny


witam. zdobylem ten "pryzmat", ktory pozwala na rownoczesne oswietlanie i ogladanie powierzchni (z mikroskopu metalograficznego). chce sprobowac takiej konfiguracji. monitor - z fresnelem. obraz wpada do "pryzmaciku", w ktorym dodatkowo obraz jest doswietlany przez zarowke np. ze zwyklego diaskopu. nastepnie oba obrazy (z monitora i zarowy 100W) rzucam na sciane. jak cos wydedukuje, dam znac;]. rozbiore rowniez "pryzmat" i dowiem sie co w nim siedzi, i jak go powiekszyc.
a tak na marginesie: diaskop - dziala na zasadzie przeswietlania przezroczystego slajdu i rzucania na sciane. episkop - daje obraz dobrze oswietlony, czyli wlasnie np. taki mikroskop. epidiaskop - umozliwia i to i to.
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#111 Post from the author of the topic 01 Mar 2005 18:12   

Re: Projektor multimedialny


mam takie zarowki, wystarczy trafo 12V, robilem na tym pierwsze testy , zreszta sami zobaczcie



6.jpg
 Filesize:  43.26 KB

6.jpg



7.jpg
 Filesize:  41.42 KB

7.jpg



8.jpg
 Filesize:  90.79 KB

8.jpg



2.jpg
 Filesize:  76.5 KB

2.jpg



9.jpg
 Filesize:  66.33 KB

9.jpg


Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#112 Post from the author of the topic 01 Mar 2005 18:15   

Re: Projektor multimedialny


ciag dalszy zdjec



1.jpg
 Filesize:  87.38 KB

1.jpg



3.jpg
 Filesize:  90.01 KB

3.jpg



4.jpg
 Filesize:  44.11 KB

4.jpg



5.jpg
 Filesize:  45.01 KB

5.jpg


Back to top
   
gizmex
Poziom 12
Poziom 12


Joined: 01 Aug 2004
Posts: 95

Post#113 01 Mar 2005 18:32   

Projektor multimedialny


i jakie efekty na takiej zarowce?
Back to top
   
No name
Poziom 18
Poziom 18


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 549
Location: Gdańsk

Post#114 01 Mar 2005 18:32   

Projektor multimedialny


a nie boisz sie ze ten halogen przeswietli ci matryce??
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#115 Post from the author of the topic 01 Mar 2005 18:59   

Re: Projektor multimedialny


nie przeswietli matrycy, zreszta sami patrzcie



1a.jpg
 Filesize:  32.52 KB

1a.jpg


Back to top
   
Google

Google Adsense


Post# Post from the author of the topic 01 Mar 2005 18:59   





Back to top
   
artur00
Poziom 20
Poziom 20


Joined: 19 Dec 2002
Posts: 870
Location: Lublin

Post#116 01 Mar 2005 19:18   

Re: Projektor multimedialny


speed nie wiem czy ten xenon bedzie najlepszy.
nie wiem czy światło nie bedzie trochę niebieskawe
ja się zastanawiam czy nie wsadzić do siebie metalohalogenkowej
chyba będzie dawała najlepsze światło, ale podniesie znacznie koszt budowy

tutaj jest jedna
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42785327

do tego jeszcze stabilizator

co do chłodzenia, planuje u siebie zrobić taką komorę cieplną jak w tym poradniku, chyba najlepsze wyjście, do tego dać 2 wiatraczki podłączone przez jakiś rezystotek, żeby chodziły na wolniejszych obratach, ewentualnie jakiś prosty regulator obrotów z czujnikiem.
a co do obudowy to mam dojście u ojca w pracy do blachy aluminiowej, i chyba z tego materiału zrobie obudowe.

nie mam jeszcze żadnego pomysłu jaki obiektyw zastosować
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#117 Post from the author of the topic 01 Mar 2005 19:27   

Projektor multimedialny


no to bedziesz musial miec w miare wydajne chlodzenie, te metalohalogenki wydzielaja duzo ciepla. Temperatura pracy matrycy wynosi 30-40 stopni, jak przekroczysz ta wartosc zagotujesz ten ekran , ktory najpierw zczarnieje a potem to juz nie wiem czy bedzie sie nadawal juz do uzytku. Swiatlo nie jest niebieskie, taki rodzaj swiatla stosuje sie w kinach w prawdziwych projektorach, z ta roznica ze to sa kolby ksenonowe, to dopiero ma power!!!!!
Back to top
   
niepozorny
Poziom 4
Poziom 4


Joined: 15 Feb 2005
Posts: 9

Post#118 01 Mar 2005 23:10   

Projektor multimedialny


speed można rozczytać teks będący na dole ekranu po wyświetleniu na ścianie (z tego ostatniego zdjęcia)
Back to top
   
speed250
Poziom 14
Poziom 14


Joined: 11 Feb 2005
Posts: 179
Location: Wadowice

Post#119 Post from the author of the topic 02 Mar 2005 01:47   

Projektor multimedialny


teraz nie mozna gdyz zdjecie jest zmniejszone i zbyt skompresowane do jpg, a jakbys zauwazyl zdjecie jest nieostre bo jest robione z reki i po ciemku
Back to top
   
niepozorny
Poziom 4
Poziom 4


Joined: 15 Feb 2005
Posts: 9

Post#120 02 Mar 2005 08:56   

Projektor multimedialny


aj wiedziałem że coś popieprzyłem w tym pytaniu :). Chodzi mi o to czy obraz z rzutnika na ścianie jest w wystarczającej rozdzielczości żęby módz rozczytać napisy z tvn24 na niebieskim pasku u dołu ekranu po wyświetleniu na ścianie
Back to top
   
Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> DIY Structures -> Projektor multimedialny z rzutnika slajdów
Statement for Wykop Statement for Facebook Statement for Delicious Statement for Digg Statement for Google Statement for Twitter Statement for Blip
Page 4 of 13 Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
Jump to page:
Similar topics
Projektor (prawie) multimedialny za 15zł (2)
Projektor multimedialny za małe pieniądze (2837)
Prosty projektor multimedialny (6)
Prawdziwy projektor multimedialny (172)
Projektor multimedialny (46)
Projektor multimedialny (80)
Mój projektor(zrobiony z rzutnika foliogramów i monitora lcd (13)
Projektor DIY - z rzutnika OHP i monitora LCD (56)
Projektor multimedialny - ciąg dalszy tematu (305)
Mój projektor multimedialny za niewielką kwotę (35)

Page generation time: 0.448 seconds


FAQ || Administrator || Moderators || Widgets and banners || Contact
elektroda.pl topic RSS feed