Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

[Inne] Jaką drukarkę kupić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Co kupić? -> [Inne] Jaką drukarkę kupić?
Autor
Wiadomość
czwartek22
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 17 Sty 2013 12:16   

Re: [Inne] Jaką drukarkę kupić?

Witam koleżanki i kolegów,

Potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniej drukarki. Jeśli chodzi o użytkowanie, to drukuję dość dużo, przy czym jest to w 99% przypadków czarno biały tekst. Moich oczekiwań jest sporo, podaję poniżej w kolejności od najistotniejszych kryteriów do mniej istotnych:

- Przede wszystkim zależy mi na niskiej cenie wydruku. Czytałem trochę o wiecznych chipach, możliwości własnoręcznego dosypywania proszku itd., ale jestem laikiem w tych kwestiach. To dla mnie najistotniejsze kryterium - zależy mi na tym, żeby cena za stronę była niższa niż w najtańszych punktach ksero, czyli mniej niż 10 groszy za stronę.

- Drukarka laserowa.

- Możliwość drukowania przez WiFi.

- Możliwość druku dwustronnego automatycznego.

- Byłoby świetnie, jeśli oprócz tego drukarka była wyposażona w skaner, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to podnosi znacznie cenę.

Takie kwestie jak szybkość drukowania, pojemny zasobnik na papier, rozdzielczość są dla mnie nieistotne. Drukuję tylko w formacie A4. Jeśli chodzi o markę, to do tej pory miałem Samsunga, z którego byłem bardzo zadowolony, dopóki nie zepsuł się mechanizm wciągania papieru - trzeba było podawać go ręcznie. Ale nie mówię "nie" Samsungowi oczywiście. No i też jest rzecz jasna kryterium ceny, byłoby super zamknąć się w 400 złotych, ale jeśli można znaleźć coś droższego co spełnia wszystkie powyższe kryteria to jestem otwarty.

Dzięki wielkie z góry za pomoc.

Dodano po 5 [minuty]:

Hm, a może niepotrzebnie upieram się przy laserowej? Jak widzę, można kupić kilka niedrogich modeli kombajnów (drukarka+skaner). Jakie są największe wady drukarek atramentowych, oprócz konieczności lepszego dbania o sprzęt i wolniejszych wydruków?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2013 12:16   

Powrót do góry

GallusAnonimus
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Atlantis

Post#2 17 Sty 2013 13:14   

"Zależy mi na tym, żeby cena za stronę była niższa niż w najtańszych punktach ksero, czyli mniej niż 10 groszy za stronę."

Obowiązkowo napisz nam wszystkim jaki model laserowej drukarki mono pozwoli na taki tani wydruk. Mam nadzieję, że wliczasz do tej ceny koszt 2gr/kartkę papieru oraz koszt zakupu drukarki rozłożony na co najmniej 1 rok eksploatacji przy liczbie wydruków jaką planujesz.

Ja osobiście życzę powodzenia w szukaniu drukarki, która będzie miała koszt wydruku 18-20gr na zamiennikach (z wyłączeniem kosztów napraw w przeciągu pierwszych 2 lat użytkowania).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2013 13:14   

Powrót do góry

czwartek22
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 17 Sty 2013 14:15   

GallusAnonimus napisał:
Obowiązkowo napisz nam wszystkim jaki model laserowej drukarki mono pozwoli na taki tani wydruk. Mam nadzieję, że wliczasz do tej ceny koszt 2gr/kartkę papieru oraz koszt zakupu drukarki rozłożony na co najmniej 1 rok eksploatacji przy liczbie wydruków jaką planujesz.

No właśnie, dlatego tutaj pytam bo jak wspominałem nie znam się zupełnie na realnych kosztach eksploatacji drukarek. To mniej niż 10 groszy to było takie bardziej życzeniowe myślenie w takim razie :). To w takim razie na jakich drukarkach koszt wydruku w przeliczeniu na stronę jest najniższy? Na atramentowych? I jeśli tak, to jakie są wady takiego wyboru? Tak jak pisałem, to kryterium jest dla mnie najistotniejsze, więc jestem w stanie zrezygnować z innych wymagań, jeśli da się zejść z kosztów tak nisko.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2013 14:15   

Powrót do góry

GallusAnonimus
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 17 Sty 2013 14:30   

Myślę, że jak podliczysz wszystko co trzeba podliczyć, to zmieścisz się w 30gr/stronę na zamiennikach i ok. 10gr więcej na oryginalnych materiałach eksploatacyjnych. Tak czy inaczej to wszystko to są szacunki, które często zakładają, że zamienniki będą tak samo wydajne i się nie będą psuły. Tak nie jest, bo po pierwsze są znacznie gorszej jakości, a po drugie są najczęstszą przyczyną usterek urządzeń drukujących.

Zrób tak:

Do ceny drukarki dodaj cenę papieru jaki planujesz zużyć w przeciągu 1 roku eksploatacji drukarki. Dodaj do tego cenę tonerów nieoryginalnych, które szacunkowo wystarczą aby zadrukować cały założony na rok papier (pamiętaj o tonerze oryginalnym kupionym wraz z drukarką). Sumę podziel przez liczbę stron jakie zaplanowałeś wydrukować. Otrzymasz koszt wydruku strony. Zrób wyliczenia dla 10-20 drukarek i będziesz miał spore rozeznanie i na pewno dowiesz się jaki jest koszt druku jednego arkusza A4.

Po roku drukarkę utylizujesz (o ile sama się nie zepsuje do tego czasu) i kupujesz drugą, nową, taką samą.

Szansa, że drukarka będzie działać bezawaryjnie 2 lata na zamiennikach jest niewielka.

Ogólnie tani wydruk uzyskasz na małych drukarkach laserowych i zamiennikach. Kupno większej drukarki nie opłaca się jak nie będziesz pracował na oryginalnych materiałach. Duże drukarki kupujesz, gdy nie chcesz mieć nic wspólnego ze szrotem jakim są zamienniki. Jak nie przeszkadza Ci niska jakość i duża awaryjność zamienników - kup najtańszą i najmniejszą drukarkę laserową jaka spełnia podstawowe wymagania (np. LAN i duplex - bo to jest raczej podstawowym wymogiem jaki drukarka musi spełnić).

Pamiętaj też, że tani, uniwersalny papier (80g/m2 Laser/Copy/InkJet) niszczy drukarki (skraca ich żywotność co najmniej o połowę, zwłaszcza w drukarkach do małych przebiegów). Albo masz papier śliski i błyszczący do laserowych drukarek, albo szorstki i chłonny do atramentowych drukarek. Nie istnieje papier dobry tu i tu jednocześnie. To jest tylko bujda producentów aby wciskać szajs nieświadomym użytkownikom.
Powrót do góry

czwartek22
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 17 Sty 2013 14:48   

Wow, super, dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź (szczególnie za wskazówkę dotyczącą papieru, który to prawdopodobnie w takim razie był przyczyną awarii mojej poprzedniej drukarki). Niemniej jednak w dalszym ciągu zastanawiam się nad atramentowymi. Na przykład czytam teraz różne wątki tu i ówdzie, i wszyscy mówią że atramentowe drukarki Brothera są bardzo dobre i można uzyskać na nich bardzo niski koszt wydruku, używając zamienników. Czy tak jest rzeczywiście? Sorry, że tak cały czas drążę ten temat, ale jeśli naprawdę nie da się znaleźć drukarki, na której wydruk kosztuje mniej niż 30 groszy na stronę to w ogóle sobie odpuszczę zakup tego sprzętu...

Pozdrawiam!
Powrót do góry

GallusAnonimus
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 17 Sty 2013 14:52   

Nie wykluczam, że istnieje super tania drukarka. Po prostu nie wyliczałem tego dla każdej. Jest to jednak czasochłonne.

Kiedyś w jednej z gazet komputerowych opisali jedną fotograficzną drukarkę z górnej półki od popularnego producenta pisząc, że koszt wydruku A4 to 9gr za mono i 13gr za kolor. Aczkolwiek pewnie liczyli to inaczej, pomijając koszt zakupu drukarki i papieru. Poza tym testy w gazetach są sponsorowane. Do dziś idealnym przykładem jaki stosuję jest test płyt CD-R, który wygrały Akossy, a przegrały Dysany. Tylko że do dziś mam działające Dysany (a mają więcej niż 5 lat) i problemy z Akosami, które się utleniły przez ten sam czas ;-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Co kupić? -> [Inne] Jaką drukarkę kupić?
Strona 1 z 1