X

ScanJet 4200C nie działa, nie da się nic zeskanować, nic się nie świeci.

11 Feb 2005 21:44 IIiimmoted
  • #1 11 Feb 2005 21:44
    iimmoted
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Moj skaner odmowil jakiegokolwiek posłuszenstwa. Wyglada to tak iz skaner podpiety do kompa komp go wykrywa jako Urzadzenie jednak nie da sie nic zeskanowac. Ciemno w nim nic sie nie pali poza diodą na panelu. Czasami cos w nim drgnie jakby chcial ruszyc ale nic poza tym. Zasilacz jest na 100% sprawny sprawdzal znajomy miernikiem i na swoim skanerze. Kabel od USB tez dobry nawet zmienilem na inny ale to nic nie pomaga. Co moze byc tego powodem?? Pozdrawiam.
  • #2 12 Feb 2005 22:52
    bodzio1
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Bardzo możliwe że katoda ci padła. Vhoć nie napewno może to być też coś z elektroniką przy katodzie bądz na samej płycie głównej. Ja mam już dwa takie skanery i nic nie moge z nimi zrobić . W jednym niby wszystko chodzi ale jak skanuje to wychodzi różowy obrazek badz inny kolor i nic nie widać wiem że ten problrm to złe ustawienie przetwornika cmos. natomiast w drugim mam taki sam problem jak ty. sprawdzałem katode faktycznie padnięta niby świeći ale bardzo słabo dotego wjednym rogu i skaner nie rusza. No cóż wiem że nie pomogłem ale sam mam taki problem. poszukam schematu i dam to na Posta...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products