Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quadral DC-700. Uszkodzone doły.

dzikamanta 20 Sty 2013 11:33 2232 9
  • #1 20 Sty 2013 11:33
    dzikamanta
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Jakiś czas temu dostałem za free takie kolumny. Problem w tym, że uszkodzone są oba głośniki niskotonowe. Nie potrafię nigdzie znaleźć ich specyfikacji, a na samych głośnikach też nic nie ma. Znajomy mieszkający w Niemczech, kontaktował się w tej sprawie z Quadralem, ale oni nie chcą podać żadnych danych. Myślałem, żeby zastąpić uszkodzone przetworniki np. jakimiś Visatonami, ale średnica i moc, to nie wszystko... Może ktoś coś wie w tym temacie? :?:

• #2 20 Sty 2013 16:10
    ekrecik7
    Poziom 11  

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale coś tam wiem o głośnikach. Napisz mi co z nimi jest nie tak i dodaj kilka zdjęć tych głośników. Tylko samych głośników :)

• #3 21 Sty 2013 06:03
    dzikamanta
    Poziom 2  

Fotki dodam, jak znajdę aparat. Remont robię...:-)
    A tak poważnie...W fabrycznych głośnikach uległo dezintegracji górne zawieszenie. Pianka się rozsypała ze starości. Poprzedni właściciel stwierdził, że jeden jeszcze da radę, a drugi wymienił na zamiennik kupiony w Quadralu (tych montowanych oryginalnie już nie produkowali). Po czasie jednak oryginalny się wykruszył do końca i wylądował na śmietniku, a zamieniony chyba dostał za bardzo, bo go z zawieszenia wyrwało... Nawiasem mówiąc, tych drugich Quadral też już nie produkuje. To standardowe głośniki z papierową membraną i blaszanym koszem. Bez żadnych cudawianków typu korektor fazy czy ekranowanie.
    Napisane na nim jest: 92 1027; 4Ω 8183B

• #4 25 Sty 2013 21:29
    ekrecik7
    Poziom 11  

Nie muszą produkować. Na Allegro znalazłem takie same oryginalne do moich. Mówisz że zawieszenie górne padło, że pianka sparciała? Skoro tak, co idziesz do sklepu z głośnikami, i pokazujesz gościowi głośnik żeby wybrał dobre zawieszenie. Potem w domu usuwasz stare i wklejasz nowe. Jak pianka to od tyłu, jak guma to od przodu.

• #5 30 Sty 2013 08:20
    dzikamanta
    Poziom 2  

Wiem, że można głośniki regenerować, ale mam tylko jeden z tych starych. Poza tym ja może trochę walnięty jestem, ale dla mnie taki głośnik, to już nie to samo. Szczerze mówiąc, myślałem żeby wstawić coś innego.

• #6 16 Lut 2013 19:31
    ekrecik7
    Poziom 11  

Ja wolałbym zregenerować :) Też mam Quadrale. Na YouTube jest pewien gość który robi filmy jak naprawia stare, zniszczone Tonsile. Te moje Quadrale też może sam zregeneruje, ale jak będę miał czas.

Powiedz mi jak zniszczony jest ten głośnik. Czy z koszem jest wszystko w porządku, czy membrana jest powyrywana, cewka spalona, itp. Bo jak kosz zniszczony to akurat ja bym szukał oryginalnego głośnika na Allegro.

• #7 16 Lut 2013 20:51
    398216
    Usunięty  
  • #8 17 Lut 2013 13:35
    ekrecik7
    Poziom 11  

Ok, ale po co robić sobie dodatkową robotę? :) Ale tak wygodniej jest? Ja się boję nawet przykleić zawieszenie bo będzie niedokładnie przyklejone, a już dopiero membranę wyciągnąć.

dj-MatyAS napisał:
    ekrecik7 napisał:
    Na YouTube jest pewien gość który robi filmy jak naprawia stare, zniszczone Tonsile.
    Ten od odklejania membrany od cewki lutownicą? I klejeniem cewki do membrany termo-glutem?
    On nazywa się Kryshnas

• #9 17 Lut 2013 13:47
    398216
    Usunięty  
  • #10 06 Mar 2013 19:30
    ekrecik7
    Poziom 11  

Ja bym wolał dokładniej tylko po to żeby grały tak jak kiedyś.

dj-MatyAS napisał:
    Jak chcesz dokładnie - daj to komuś kto nie ma takich problemów.
    Tak właśnie zrobię skoro tak mi radzi akustyk.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME