Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwofer estradowy na głośńiku PEIYING

cisek1995 21 Sty 2013 20:33 1821 10
  • #1 21 Sty 2013 20:33
    cisek1995
    Poziom 11  

Witam,
    mam takie pytanie czy jest sens budować subwoofer estradowy na głośniku
    PEIYING PY-BC300F w skrzyni bandpass cos takiego jak w tym projekcie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic386587.html
    Od dawna zastanawiało mnie czemu do estradowych subwooferów nie wkładają głośników tego typu na grubszym zawieszeniu. Zaznaczę że ma być to sub do nie dużych imprez.

Co myślicie o tym głośniku?
    Jak będzie się sprawował w estradowych warunkach (duże pomieszczenia) w takiej skrzyni?

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 21 Sty 2013 21:24
    Maxell90
    Poziom 18  

Głośnik samochodowy na estradę? Jaja sobie robisz hym?? Na estradę tylko głośniki do tego przystosowane ESTRADOWE a nie "estradowe". Głośniki te co ty podałeś nie są przystosowane do ciągłego grania na max...Estradowe są na sztywnym zawieszeniu co zabezpiecza odpowiednio Cewkę by nie stukała o dno..Po za tym samochodowe są ciche (prądożerne) do robienia hałasu w aucie ok ale na imprezie się zgubią i szybciuteńko padną..cewka uderzy o dno skrzywi się i pa pa głośnik..
    Masz wystarczającą odpowiedź na to o co pytasz..

• #3 21 Sty 2013 22:03
    cisek1995
    Poziom 11  

Właśnie o taką odp mi chodziło, ale w jaki sposób głośnik niskotonowy na sztywnym zawieszeniu zabezpiecza cewkę? wydawało mi się ze te na gumowych zawieszeniach o dużym wyskoku są lepsze do subwoofera, ponieważ lepiej chłodzą cewkę a ich budowa chyba nie pozwoli tłuc cewce o dno? Czy się mylę?

• #4 21 Sty 2013 22:14
    Maxell90
    Poziom 18  

Kolego mylisz się miękkie zawieszenie wychyla się mocno i przy dużej prędkości uderzy w dno bo zawieszenie nie zdąży wyhamować cewki.Zawieszenie sztywne jak sama nazwa wskazuje jest sztywne i nie pozwala rozpędzonej cewce sięgnąć dna..Cewka w głośniku estradowym jest ciągle w polu magnetycznym co zwiększa jego efektywność samochodowe mają 90 db przykładowo a dobre estradowe maja 99 db.Estradowe są tak skonstruowane że wytrzymują bardzo dużo..Na miękkim zawieszeniu to możesz używać w domu/auto nigdy na imprezę ze względu na słabą wytrzymałość mechaniczną.Później pojawiają się tematy "się zepsuło " a można by tego uniknąć gdyby większość ludzi słuchała porad ludzi którzy się znają na tym.Wystarczy spytać a Ci co się znają pomogą zawsze jak nie ja to Pan dj.MatyAs moderator elektrody

• #5 21 Sty 2013 22:28
    cisek1995
    Poziom 11  

Aha rozumiem, teraz widzę różnicę. Właśnie zapytałem drugi raz bo miałem wątpliwości ale teraz wszystko jasne.
    Więc jaki Pan poleca głośnik do takiego suba z tych tańszych?

• #6 22 Sty 2013 07:19
    Maxell90
    Poziom 18  

Jak już sub estradowy to na 15.3.800..F.A.MC. zrób obudowę br jest prosta od bp6th

• #7 22 Sty 2013 10:32
    398216
    Usunięty  
  • #8 22 Sty 2013 21:06
    cisek1995
    Poziom 11  

dj-MatyAS napisał:
    żeby wytworzyć takie same (niskie!) częstotliwości o podobnym poziomie należy albo zwiększyć powierzchnię membrany, albo amplitudę jej wychylenia - żeby poruszyć podobną masę powietrza

Czyli w estradzie stosuje się wielkie olbrzymy z małym skokiem a w caraudio i w domu małe z dużym skokiem mebrany?
    Duży głośnik równa się duża skrzynia czyli może w niej poruszyć więcej powietrza.
    A co by sie stało jak bym zrobił suba na jednym z tych samochodowych kickerów?
    Chodzi tu głównie o ich wytrzymałość, ze po paru imprezach mogą się "wytłuc"??
    Zapodam link jak sobie radzą w torturach napięciem 120V http://www.youtube.com/watch?v=IRE7IahmbyQ

• #9 22 Sty 2013 21:26
    Maxell90
    Poziom 18  

Głośnik po paru imprezach Ci padnie ba nawet może na 1 i jego zarazem ostatniej..One są ciche nie nadają się na imprezy.Żaden głośnik nie poradzi sobie przy 120V podanych bezpośrednio z gniazdka po prostu cewka pali się po chwili.Na samochodowym możesz go dać do auta ew.do domu nigdzie indziej bo nie nadaje się ze względu na jego konstrukcję.Domowe też są 38 cm czytaj 15" cali ale to w kolumnach typu cerwin vega..Estrada jest głośniejsza ale jakość inna niż w domowym głośniku.
    Pisałem już co się stanie z takim głośnikiem widać kolega czyta 3po3 pisze iż uszkodzi się mechanicznie..

• Pomocny post
    #10 23 Sty 2013 09:48
    398216
    Usunięty  
  • #11 02 Wrz 2014 21:12
    cisek1995
    Poziom 11  

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, teraz wszystko jasne. Temat można zamknąć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME