Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konfiguracja routera Axesstel mv 610 do No-Ip

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Konfiguracja routera Axesstel mv 610 do No-Ip
Autor
Wiadomość
kszykas
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 22 Sty 2013 16:42   

Konfiguracja routera Axesstel mv 610 do No-Ip

Witam,

Korzystam z internetu Orange CDMA i mam router axesstel mv 610.
Podłączyłem do niego kamerkę Edimax IC-7110W. W lokalnej sieci mam jej podgląd. Ale chciałbym mieć odgląd z innego miejsca, a strona producenta jest zapchana i nie mogę się połączyć (raz udało się w ciągu dnia). Założyłem konto na No-ip, ale nie umiem skonfigurować routera i nie wiem co robić żeby mieć podgląd w internecie.
Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2013 16:42   

Powrót do góry

mbo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Dębniaki

Post#2 22 Sty 2013 19:24   

Re: Konfiguracja routera Axesstel mv 610 do No-Ip

Jest w jego opcjach DDNS no-ip ?
Jeśli tak to wystarczy wpisać login, hasło i nazwę hosta.
Powrót do góry

kszykas
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 22 Sty 2013 22:16   

Jest no-ip. Wpisałem nazwę hosta, login i hasło w zakładce z dynamic dns. Wpisuję w przeglądarce nazwę hosta jaki mam przydzielony w no-ip i nic. Próbuje otworzyć stronę, ale wydaje się że nie może znależć takiego adresu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2013 22:16   

Powrót do góry

papek84
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 26 Sty 2013 17:04   

W tej usłudze Ci to nie zadziała Orange odgórnie blokuje tą funkcje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2013 17:04   

Powrót do góry

kszykas
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 26 Sty 2013 23:43   

CDMA nie blokuje. Dowiadywałem się, nawet jest opcja stałego adresu ale jest dodatkowa opłata misięczna. Poza tym skonfigurowałem już router do adresu na no-ip i mogę skontaktować się przez internet z routerem, ale dalej nie wiem gdzie i co wpisać w routerze żebym miał podgląd kamery a nie tylko routera. Jeżeli ktoś wie jak skonfigurować router axesstel 610 mv z kamerą abym miał podgląd w internecie to proszę o pomoc
Powrót do góry

GregSid
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 04 Mar 2013 00:53   

Witam.

Ciekawi mnie z jakiego typu łącza korzystasz łącząc się przez Internet z routerem MV610 ? Neostrada ? DSL ? jakiś inny mobilny ?

Jak za żadne skarby nie mogę połączyć się z routerem z DSL-u. Usługa NO-IP działa poprawnie; zresztą odczytywałem chwilowy dynamiczny adres routera i właśnie ten podawałem w przeglądarce uruchomionej na DSL-u - jednak nie daje się połączyć. Oczywiście w ustawieniach routera zaznaczyłem opcję obsługi przez Internet.

Napisz(cie) więcej - mi także zależy na podłączeniu kamerki.

Pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry

Kermit_1979
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Legionowo

Post#7 11 Cze 2013 15:01   

Panowie,

czy udało Wam się coś zdziałać w temacie konfiguracji routera i podglądu obrazu z kamery. Będę stał przed podobnym problemem na tym samym routerze, dlatego wszelkie sugestie mile widziane.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Cze 2013 15:01   

Powrót do góry

GregSid
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 11 Cze 2013 15:48   

Witam.

Problem w zasadzie nie do pokonania. Z uwagi na 'bezpieczeństwo' firewall Orange blokuje skutecznie możliwość wejścia na router. To powoduje, że No-Ip i inne nie będą działać. Obszedłem to inaczej. Kamerka DLink DCS930L posiada konfigurowalny serwer, który łączy się z usługą MyDlink. Uruchamiając na dowolnej przeglądarce MyDlink - jest podgląd na żywo / i wiele innych dodatkowych funkcji/.
Oczywistym utrudnieniem jest to, że nie można konfigurować routera MV610 /podobnie innych na usłudze CDMA/ zdalnie, przez Internet.
Jeśli komuś w jakikolwiek inny sposób udało się to obejść - nadstawiam ucho.

Pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry

nieborzyniak
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Nieborzyn

Post#9 22 Wrz 2013 21:53   

Witam,
Ja mam orange FREE z kartą RUIM. Posiadam router mv610vr, rejestrator BCS i korzystam z internetu mobilnego CDMA. Utworzyłem domenę na no-ip, skonfigurowałem router w zakładce "Dynamiczny DNS", na komputerze w tle pracuje programik No-IP i po tych operacjach jedynie co uzyskałem to połączenie ze stroną logowania do routera. Po wpisaniu loginu i hasła - wyskakuje "Nie udało się nawiązać połączenia". Tak, więc też klapa. Co robić?
Nie wiem czy faktycznie coś jest z tym IP.
Dzwoniłem do biura Orange i zostałem poinformowany, że taka usługa dla klientów indywidualnych nie jest dostępna.
Więc dziwne, jakieś sprzeczne informacje.
Jak rozwiązaliście problem?

Znajomi fachowcy od monitoringu (zalecają cesję numeru na kogoś znajomego, kto ma firmę i wykupienie usługi zewnętrznego IP.) ale czy to, na pewno pomoże?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Konfiguracja routera Axesstel mv 610 do No-Ip
Strona 1 z 1