Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn pod ograniczone wymiary

Pszemosz 23 Sty 2013 14:20 912 2
  • #1 23 Sty 2013 14:20
    Pszemosz
    Poziom 1  

Witam
    Ponieważ chcę wpasować je w konkretne miejsce w zabudowie odpada zakup gotowców więc chciałbym zbudować samemu kolumny.
    Najprawdopodobniej za materiał do budowy posłuży płyta wiórowa laminowana o grubości 18mm, do dyspozycji mam: szerokość 26cm, głębokość 20cm (może25). wysokość - tutaj mam pole manewru, może być wysoko.
    Chciałbym też wykorzystać praktycznie nieużywane głośniki GDN 20/80.
    Proszę o pomoc w dobraniu pozostałych głośników, zwrotnicy i ustaleniu wysokości kolumn. Nie wiem też czy przyda się BR i ewentualnie jaki.
    Kolumny mają służyć do codziennego użytku: radio, komputer, telewizor, napędzane będą przez Diorę WS-504B.

• #2 23 Sty 2013 15:44
    highlanderus
    Poziom 29  

Budowa kolumn głośnikowych to nie jest składanie klocków, a sztuka. Musisz znać dokładnie wymiary przestrzeni, w której chcesz je umieścić. Dokładnie je przeliczyć, pamiętać o fali stałej i kilku niuansach. Jest wiele stron opisujących takie konstrukcje. Proponuje postudiowanie google

• #3 24 Sty 2013 13:52
    Arkadyo
    Poziom 29  

W zasadzie w podane przecz Ciebie wymiary wpiszę się większość konstrukcji z przetwornikiem do 25 cm także nie wiem z czym masz problem. W dziale diy jest naprawdę w czym wybierać - kwestia tylko budżetu.
    Niestety nic sobie nie przypominam na gdn 20/80 - może jest jakaś firmowa konstrukcja tonsila z tym gdn to ją powiel ale raczej polecałbym zrobienie sobie jakiegos 2 way na lepszych przetwornikach. Ten gdn cienki jest - w br będzie dudnił a w closed mało basu jak na 20 cm. Lepiej 2 way na 18cm np awx stxa albo ich 3 way z gdn 22 scx.
    Chyba, że większy budżet to porwać się na seasy albo ushery.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME