Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu pika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu pika
Autor
Wiadomość
niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 24 Sty 2013 17:07   

Witam,

mam podobny problem co na początku tematu a nawet 2 podobne problemy - dysk samsung m2 portable 750gb jak również intenso 1tb memory space przestały działać, przy podłączeniu do komputera słychać pikanie przez 3-4sek i potem cisza (nie wiruje), dioda mruga (w samsungu 3razy - przerwa - 3razy itd) a komputer nic nie widzi... co mógłbym zrobić jako osoba która totalnie się nie zna i na czym może problem polegać... Proszę o pomoc...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2013 17:07   

Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#2 24 Sty 2013 17:15   

Re: Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu p

Przez jaki interfejs podłączasz je do komputera? Jeśli przez USB to zapewne przyczyną jest za duże obciążenie prądowe portu USB. W takim przypadku stosuje się kabel połączeniowy, "pożyczający" energię z innego portu USB.

MfG
Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 24 Sty 2013 17:19   

Re: Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu p

podłączone są przez kabel - wejście mini usb na dysku i usb do komputera...
Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 24 Sty 2013 17:28   

Czyli tak jak napisałem problemem jest zbyt duże obciążenie prądowe portu USB. Zazwyczaj rozwiązuje go tego rodzaju kabelek (foto).

MfG
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2013 17:28   

Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 24 Sty 2013 17:31   

spróbuję i zobaczymy. dzięki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2013 17:31   

Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 25 Sty 2013 15:42   

Niestety... kabel nie zmienic zupełnie nic - pika przez 3-4sek, dioda mruga-przerwa-mruga, komputer go nie widzi i nie słychać żeby dysk pracował... inne sugestie bardzo mile widziane...
Powrót do góry

Wasilkowski
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 25 Sty 2013 16:14   

"Komputer ich nie widzi" - programy odczytujące SMART też? Nie widać go w zarządzaniu dyskami czy nie widać partycji?
Dyski na gwarancji czy możesz je w razie czego wyjąć z obudowy?
Powrót do góry

masterten
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Busko-Zdrój

Post#8 25 Sty 2013 16:21   

Podpinałeś do różnych gniazd USB? Najpewniejsze są zawsze te z tyłu komputera.

Sprawdzałeś jak się zachowują dyski na innym komputerze?
Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 25 Sty 2013 18:22   

niemampojeciaotym napisał:
Niestety... kabel nie zmienic zupełnie nic - pika przez 3-4sek, dioda mruga-przerwa-mruga, komputer go nie widzi i nie słychać żeby dysk pracował... inne sugestie bardzo mile widziane...

Czy dyski podłączane są przez ten sam interfejs (kieszeń) czy taż każdy ma własny? Próbowałeś zastosować się do rad przedmówców i podłączyć je do innego komputera? Trochę to mało prawdopodobne aby oba dyski wysiadły w tym samym czasie...

MfG
Powrót do góry

michal_aniol
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#10 25 Sty 2013 23:54   

Jeśli dyski nie rozkręcają silnika i pikanie jest w różnych tonacjach to bardzo możliwe że masz zaparkowane głowice. Wcześniej sptawdz dyski na innym kompie aby wykluczyć problem komputera.
Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 27 Sty 2013 21:26   

Dzięki za odpowiedzi ale niestety dalej nic - na innym komputerach nic się nie zmienia przez 1 czy 2 wejścia (kabel Y) tzn pika, mruga i nie pracuje (jeden i drugi dysk - też mi wydaję się to dziwne że nagle w ten sam sposób 2 dyski wysiadły...)

co do programu SMART to nie wiem czy mógłby mi pomóc a jeżeli tak to jako totalny laik nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...

co do obudowy (nie mam paragonów bo zakup był około 1,5roku temu) gwarancją się nie przejmuję a pod naklejką nie ma żadnych śrubek ani innych obserwowalnych opcji przyjaznego zdjęcia obudowy a nie chcę na razie sam do tego się zabierać... czy ewentualni punkty zajmujące się odzyskiwaniem danych które diagnozę urządzenia robią za darmo mogłyby okazać się pomocne?

Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

I w żaden sposób nie mogę sprawić że jest widoczny na komputerze...
Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 27 Sty 2013 22:04   

Cóż aby skorzystać z programów analizujących S.M.A.R.T. musiał by ten dysk najpierw zgłosić się w systemie lub chociaż w biosie. Wiemy już iż nie ma takiej opcji poprzez interfejs USB. Należało by wyciągnąć dyski z obudów i podpiąć je do komputera bezpośrednio za pośrednictwem złącza SATA. Jeśli również wtedy nie dadzą znaku życia pozostaje jeszcze próba z terminalem dyskowym. Ale jako cyt. "laik" możesz mieć problemy z jego obsługą. Z drugiej strony dokładny opis funkcji i działania terminala można znaleźć tu na Elektrodzie np.: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic872300.html
W większości firm odzyskujących dane diagnozę i wycenę usługi zrobią Ci za darmo. Ceny tego typu usług ostatnio staniały więc może nie będzie tragedii, choć z pewnością trzeba się liczyć z uszczupleniem budżetu o parę stówek.

MfG
Powrót do góry

antoni2727
Poziom 1
Poziom 1

Post#13 23 Wrz 2013 18:32   

Witam,
Posiadam dysk zewnętrzny My Passport Essential SE 3.0 1TB. Miałem podobny przypadek, groziła mi utrata ponad 800GB danych. Szukając porady na różnych forach znalazłem poradę
udzieloną przez forumowicza laptokowiec - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2018112.html. Podłączony dysk uderzyłem z czuciem kilka razy w otwartą dłoń i ruszył. Już zamówiłem nowy dysk i jak najprędzej przerzucę dane.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2013 18:32   

Powrót do góry

murza68
Poziom 2
Poziom 2

Post#14 11 Wrz 2014 21:16   

Witam,
Miałem niedawno podobny przypadek, objawy identyczne, sprawdzane na kilku komputerach. Okazało się, że przyczyna była banalna. Zmiana kabelka USB załatwiła sprawę.
Powrót do góry

murza68
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 14 Wrz 2014 14:46   

Tytułem uzupełnienia: trafiają się kabelki USB służące tylko do ładowania urządzeń, które mają tylko 2 żyły (zasilające), ale brak im dwóch pozostałych transmitujących dane. Przy podłączeniu dysku takim zubożonym kabelkiem, dysk świeci, ale na brak transmisji reaguje dźwiękowymi "piknięciami".
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu pika
Strona 1 z 1