Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu pika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu pika
Autor
Wiadomość
niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 24 Sty 2013 17:07   

Witam,

mam podobny problem co na początku tematu a nawet 2 podobne problemy - dysk samsung m2 portable 750gb jak również intenso 1tb memory space przestały działać, przy podłączeniu do komputera słychać pikanie przez 3-4sek i potem cisza (nie wiruje), dioda mruga (w samsungu 3razy - przerwa - 3razy itd) a komputer nic nie widzi... co mógłbym zrobić jako osoba która totalnie się nie zna i na czym może problem polegać... Proszę o pomoc...
Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#2 24 Sty 2013 17:15   

Re: Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu p

Przez jaki interfejs podłączasz je do komputera? Jeśli przez USB to zapewne przyczyną jest za duże obciążenie prądowe portu USB. W takim przypadku stosuje się kabel połączeniowy, "pożyczający" energię z innego portu USB.

MfG
Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 24 Sty 2013 17:19   

Re: Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu p

podłączone są przez kabel - wejście mini usb na dysku i usb do komputera...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2013 17:19   

Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 24 Sty 2013 17:28   

Czyli tak jak napisałem problemem jest zbyt duże obciążenie prądowe portu USB. Zazwyczaj rozwiązuje go tego rodzaju kabelek (foto).

MfG
Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 24 Sty 2013 17:31   

spróbuję i zobaczymy. dzięki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2013 17:31   

Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 25 Sty 2013 15:42   

Niestety... kabel nie zmienic zupełnie nic - pika przez 3-4sek, dioda mruga-przerwa-mruga, komputer go nie widzi i nie słychać żeby dysk pracował... inne sugestie bardzo mile widziane...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2013 15:42   

Powrót do góry

Wasilkowski
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 25 Sty 2013 16:14   

"Komputer ich nie widzi" - programy odczytujące SMART też? Nie widać go w zarządzaniu dyskami czy nie widać partycji?
Dyski na gwarancji czy możesz je w razie czego wyjąć z obudowy?
Powrót do góry

masterten
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Busko-Zdrój

Post#8 25 Sty 2013 16:21   

Podpinałeś do różnych gniazd USB? Najpewniejsze są zawsze te z tyłu komputera.

Sprawdzałeś jak się zachowują dyski na innym komputerze?
Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 25 Sty 2013 18:22   

niemampojeciaotym napisał:
Niestety... kabel nie zmienic zupełnie nic - pika przez 3-4sek, dioda mruga-przerwa-mruga, komputer go nie widzi i nie słychać żeby dysk pracował... inne sugestie bardzo mile widziane...

Czy dyski podłączane są przez ten sam interfejs (kieszeń) czy taż każdy ma własny? Próbowałeś zastosować się do rad przedmówców i podłączyć je do innego komputera? Trochę to mało prawdopodobne aby oba dyski wysiadły w tym samym czasie...

MfG
Powrót do góry

michal_aniol
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#10 25 Sty 2013 23:54   

Jeśli dyski nie rozkręcają silnika i pikanie jest w różnych tonacjach to bardzo możliwe że masz zaparkowane głowice. Wcześniej sptawdz dyski na innym kompie aby wykluczyć problem komputera.
Powrót do góry

niemampojeciaotym
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 27 Sty 2013 21:26   

Dzięki za odpowiedzi ale niestety dalej nic - na innym komputerach nic się nie zmienia przez 1 czy 2 wejścia (kabel Y) tzn pika, mruga i nie pracuje (jeden i drugi dysk - też mi wydaję się to dziwne że nagle w ten sam sposób 2 dyski wysiadły...)

co do programu SMART to nie wiem czy mógłby mi pomóc a jeżeli tak to jako totalny laik nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...

co do obudowy (nie mam paragonów bo zakup był około 1,5roku temu) gwarancją się nie przejmuję a pod naklejką nie ma żadnych śrubek ani innych obserwowalnych opcji przyjaznego zdjęcia obudowy a nie chcę na razie sam do tego się zabierać... czy ewentualni punkty zajmujące się odzyskiwaniem danych które diagnozę urządzenia robią za darmo mogłyby okazać się pomocne?

Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

I w żaden sposób nie mogę sprawić że jest widoczny na komputerze...
Powrót do góry

sebweb
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 27 Sty 2013 22:04   

Cóż aby skorzystać z programów analizujących S.M.A.R.T. musiał by ten dysk najpierw zgłosić się w systemie lub chociaż w biosie. Wiemy już iż nie ma takiej opcji poprzez interfejs USB. Należało by wyciągnąć dyski z obudów i podpiąć je do komputera bezpośrednio za pośrednictwem złącza SATA. Jeśli również wtedy nie dadzą znaku życia pozostaje jeszcze próba z terminalem dyskowym. Ale jako cyt. "laik" możesz mieć problemy z jego obsługą. Z drugiej strony dokładny opis funkcji i działania terminala można znaleźć tu na Elektrodzie np.: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic872300.html
W większości firm odzyskujących dane diagnozę i wycenę usługi zrobią Ci za darmo. Ceny tego typu usług ostatnio staniały więc może nie będzie tragedii, choć z pewnością trzeba się liczyć z uszczupleniem budżetu o parę stówek.

MfG
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2013 22:04   

Powrót do góry

antoni2727
Poziom 1
Poziom 1

Post#13 23 Wrz 2013 18:32   

Witam,
Posiadam dysk zewnętrzny My Passport Essential SE 3.0 1TB. Miałem podobny przypadek, groziła mi utrata ponad 800GB danych. Szukając porady na różnych forach znalazłem poradę
udzieloną przez forumowicza laptokowiec - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2018112.html. Podłączony dysk uderzyłem z czuciem kilka razy w otwartą dłoń i ruszył. Już zamówiłem nowy dysk i jak najprędzej przerzucę dane.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu pika
Strona 1 z 1