Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 24 Sty 2013 16:07
    niemampojeciaotym
    Poziom 5  

Witam,

mam podobny problem co na początku tematu a nawet 2 podobne problemy - dysk samsung m2 portable 750gb jak również intenso 1tb memory space przestały działać, przy podłączeniu do komputera słychać pikanie przez 3-4sek i potem cisza (nie wiruje), dioda mruga (w samsungu 3razy - przerwa - 3razy itd) a komputer nic nie widzi... co mógłbym zrobić jako osoba która totalnie się nie zna i na czym może problem polegać... Proszę o pomoc...

• #2 24 Sty 2013 16:15
    sebweb
    Poziom 19  

Przez jaki interfejs podłączasz je do komputera? Jeśli przez USB to zapewne przyczyną jest za duże obciążenie prądowe portu USB. W takim przypadku stosuje się kabel połączeniowy, "pożyczający" energię z innego portu USB.

MfG

• #3 24 Sty 2013 16:19
    niemampojeciaotym
    Poziom 5  

podłączone są przez kabel - wejście mini usb na dysku i usb do komputera...

• #4 24 Sty 2013 16:28
    sebweb
    Poziom 19  

Czyli tak jak napisałem problemem jest zbyt duże obciążenie prądowe portu USB. Zazwyczaj rozwiązuje go tego rodzaju kabelek (foto).

Dysk zewnętrzny samsung m2 750gb - komputer go nie widzi, przy podłączaniu pika

MfG

• #5 24 Sty 2013 16:31
    niemampojeciaotym
    Poziom 5  

spróbuję i zobaczymy. dzięki

• #6 25 Sty 2013 14:42
    niemampojeciaotym
    Poziom 5  

Niestety... kabel nie zmienic zupełnie nic - pika przez 3-4sek, dioda mruga-przerwa-mruga, komputer go nie widzi i nie słychać żeby dysk pracował... inne sugestie bardzo mile widziane...

• #7 25 Sty 2013 15:14
    Łukasz_W

Poziom 35  

"Komputer ich nie widzi" - programy odczytujące SMART też? Nie widać go w zarządzaniu dyskami czy nie widać partycji?
    Dyski na gwarancji czy możesz je w razie czego wyjąć z obudowy?

• #8 25 Sty 2013 15:21
    masterten
    Poziom 26  

Podpinałeś do różnych gniazd USB? Najpewniejsze są zawsze te z tyłu komputera.

Sprawdzałeś jak się zachowują dyski na innym komputerze?

• #9 25 Sty 2013 17:22
    sebweb
    Poziom 19  

niemampojeciaotym napisał:
    Niestety... kabel nie zmienic zupełnie nic - pika przez 3-4sek, dioda mruga-przerwa-mruga, komputer go nie widzi i nie słychać żeby dysk pracował... inne sugestie bardzo mile widziane...

Czy dyski podłączane są przez ten sam interfejs (kieszeń) czy taż każdy ma własny? Próbowałeś zastosować się do rad przedmówców i podłączyć je do innego komputera? Trochę to mało prawdopodobne aby oba dyski wysiadły w tym samym czasie...

MfG

• #10 25 Sty 2013 22:54
    michal_aniol
    Poziom 32  

Jeśli dyski nie rozkręcają silnika i pikanie jest w różnych tonacjach to bardzo możliwe że masz zaparkowane głowice. Wcześniej sptawdz dyski na innym kompie aby wykluczyć problem komputera.

• #11 27 Sty 2013 20:26
    niemampojeciaotym
    Poziom 5  

Dzięki za odpowiedzi ale niestety dalej nic - na innym komputerach nic się nie zmienia przez 1 czy 2 wejścia (kabel Y) tzn pika, mruga i nie pracuje (jeden i drugi dysk - też mi wydaję się to dziwne że nagle w ten sam sposób 2 dyski wysiadły...)

co do programu SMART to nie wiem czy mógłby mi pomóc a jeżeli tak to jako totalny laik nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...

co do obudowy (nie mam paragonów bo zakup był około 1,5roku temu) gwarancją się nie przejmuję a pod naklejką nie ma żadnych śrubek ani innych obserwowalnych opcji przyjaznego zdjęcia obudowy a nie chcę na razie sam do tego się zabierać... czy ewentualni punkty zajmujące się odzyskiwaniem danych które diagnozę urządzenia robią za darmo mogłyby okazać się pomocne?

Dzięki i pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

I w żaden sposób nie mogę sprawić że jest widoczny na komputerze...

• #12 27 Sty 2013 21:04
    sebweb
    Poziom 19  

Cóż aby skorzystać z programów analizujących S.M.A.R.T. musiał by ten dysk najpierw zgłosić się w systemie lub chociaż w biosie. Wiemy już iż nie ma takiej opcji poprzez interfejs USB. Należało by wyciągnąć dyski z obudów i podpiąć je do komputera bezpośrednio za pośrednictwem złącza SATA. Jeśli również wtedy nie dadzą znaku życia pozostaje jeszcze próba z terminalem dyskowym. Ale jako cyt. "laik" możesz mieć problemy z jego obsługą. Z drugiej strony dokładny opis funkcji i działania terminala można znaleźć tu na Elektrodzie np.: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic872300.html
    W większości firm odzyskujących dane diagnozę i wycenę usługi zrobią Ci za darmo. Ceny tego typu usług ostatnio staniały więc może nie będzie tragedii, choć z pewnością trzeba się liczyć z uszczupleniem budżetu o parę stówek.

MfG

• #13 23 Wrz 2013 18:32
    antoni2727
    Poziom 1  

Witam,
    Posiadam dysk zewnętrzny My Passport Essential SE 3.0 1TB. Miałem podobny przypadek, groziła mi utrata ponad 800GB danych. Szukając porady na różnych forach znalazłem poradę
    udzieloną przez forumowicza laptokowiec - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2018112.html.. Podłączony dysk uderzyłem z czuciem kilka razy w otwartą dłoń i ruszył. Już zamówiłem nowy dysk i jak najprędzej przerzucę dane.

Pozdrawiam

• #14 11 Wrz 2014 21:16
    murza68
    Poziom 8  

Witam,
    Miałem niedawno podobny przypadek, objawy identyczne, sprawdzane na kilku komputerach. Okazało się, że przyczyna była banalna. Zmiana kabelka USB załatwiła sprawę.

• #15 14 Wrz 2014 14:46
    murza68
    Poziom 8  

Tytułem uzupełnienia: trafiają się kabelki USB służące tylko do ładowania urządzeń, które mają tylko 2 żyły (zasilające), ale brak im dwóch pozostałych transmitujących dane. Przy podłączeniu dysku takim zubożonym kabelkiem, dysk świeci, ale na brak transmisji reaguje dźwiękowymi "piknięciami".

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty