Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własna konstrukcja -- jaki bass reflex ?

bartek67abc 24 Sty 2013 19:49 2169 5
  • #1 24 Sty 2013 19:49
    bartek67abc
    Poziom 6  

Witam serdecznie. Z racji tego że z zawodu jestem stolarzem a także lubię muzykę i mam doświadczenie w tej branży to postanowiłem zrobić sobie kilka projektów. Będą to duże frontowe kolumny będą surround itp będzie także subwoofer w obudowie pasmowo-przepustowej compound itd ale na wstępie prosta konstrukcja bass refleks i stąd temat i pytanie. Zbudowałem skrzynie z dwoma głośnikami Tonsil GDN 30/100/8. Oba w jednej skrzyni ale oddzielone więc tak jakby osobno. Wymiary skrzyni dla każdego głośnika to wysokość 35X43X51 (wys,szer,głębokość) . To oczywiście wymiary wewnętrzne a więc 76,5 litra. Potrzebuje porady jaki dać bass reflex (średnica i długość) . Najchętniej reflektował bym kontakt z osobą która potrafi doradzić i obliczać te parametry (gg , pw , tel itd) bo tak jak wspomniałem będą różne projekty w nie odległym czasie. Głośników całe duże 3 szuflady wiec jest z czego robić. Wcześniej robiłem obudowę pasmowo-przepustową dla dwóch nie wiem jakich głośników. 30 cm średnica na estradowej membranie więc może 100W nie wiem. Obudowę także zrobiłem na oko. Wymiary z głowy itd. Otwór BR nie zdawał egzaminu bo jakoś nie mogłem dopasować rury wiec go zlikwidowałem a boczne ściany ściąłem o 2cm od górnej płaszczyzny czyli sufitu. Po prostu po bokach był kanał wylotowy wys. 2cm i długi przez całą skrzynie. Powiem tak----wzmacniacz był słaby bo tylko 100W RMS ale co to robiło----szok. Teraz śmiga w aucie i też pięknie podbija niskie częstotliwości. Do domu postanowiłem zrobić całe 5.1 nowe z wielkim zapasem basu ale o tym później. Na razie skończyć bym chciał tą skrzynie i dopasować BR i nawiązać kontakt z fachowcem od obliczeń. Z góry dziękuję. Czekam na podpowiedzi. Pozdrawiam Bartek.

• #2 24 Sty 2013 22:46
    Marshal666
    Poziom 14  

Ściągnij WinISD...

• #3 25 Sty 2013 10:32
    bartek67abc
    Poziom 6  

Tak uczyniłem ale jakoś nie umiem się w nim poruszać. Po wpisaniu parametrów głośnika nie wiem gdzie wyskakują dane dotyczące dlugości średnicy BR itd.

• #4 25 Sty 2013 10:42
    Arkadyo
    Poziom 29  

Jest tutorial do winisd i od niego powinieneś zacząć. Jak nie zdobędziesz tak podstawowej wiedzy to diyaudio nie jest dla Ciebie. Minimum wysiłku musisz włożyć.

• #5 26 Sty 2013 09:04
    bartek67abc
    Poziom 6  

Rozumiem że dużym problemem ( dla was znających się na tym programie ) jest podstawienie tych wszystkich danych głośnika i po prostu podrzucić mi odpowiedź jaka średnica i jaka długość BR tak ?

• #6 26 Sty 2013 11:54
    Marshal666
    Poziom 14  

Ściągnij ten plik i załaduj do programu.
    Nie wiem dlaczego nie moge dodać pliku;/ Poślij mi na PW twojego maila to podeśle ci plik z parametrami głośnika.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme