Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 27 Sty 2013 02:01
    Badax
    Poziom 5  

Witam.
    Niedawno kupiłem Lenovo Ideapad P580, bez wgranego systemu. Przy instalacji systemu zapomniałem przestawić w biosie hierarchię przy uruchamianiu (nadal jest pierwszy HDD, a na drugim miejscu napęd DVD). Niestety sformatowałem cały dysk przy instalacji i teraz nie mam jak zmienić tych ustawień. Zaraz po uruchomieniu nic się nie wyświetla na ekranie - jest czarny bez żadnego podświetlenia. Nie widać nawet momentu uruchamiania biosu.
    Palą się tylko wszystkie diody i słyszę, że cały sprzęt chodzi (wiatraczek, napęd optyczny, dysk).
    Mam też drugi laptop, tylko, że samsunga.
    Przełożyłem więc dysk twardy z lenovo do samsunga i wtedy zainstalowałem na nim windows xp.
    Jak dysk z lenovo był w samsungu, to po instalacji win xp normalnie się uruchamiał, ale jak tylko przełożyłem go z powrotem do lenovo, to nadal jest jak było.
    Myślałem, że jak zainstaluję na twardym system to go odpali i na lenovo, ale niestety tak nie jest.
    Nie wiem co mam dalej robić. Nie wyjmowałem jeszcze baterii od biosu.
    Może ktoś coś poradzi??

• #2 27 Sty 2013 02:08
    czarts19
    Poziom 9  

W 80% padla ci grafika zapewne grafika nvidia ?

• #3 27 Sty 2013 02:09
    kizek
    Poziom 35  

W momencie uruchamiania się komputera przytrzymaj klawisz F8.

• #4 27 Sty 2013 02:19
    Badax
    Poziom 5  

Gdy jeszcze nie instalowałem systemu, to normalnie się odpalał do biosu, można było wszystko ustawiać, teraz po sformatowaniu przy instalacji win xp nawet bios nie chce mi się wyświetlać. W zasadzie to nic się nie wyświetla.

Dodano po 6 [minuty]:

Tak grafika nvidia. Komputer dopiero co kupiony, bardzo delikatnie się z nim obchodzę, więc żadne urazy techniczne nie wchodzą w grę. Tak od razu by grafika padła??

• #5 27 Sty 2013 02:22
    czarts19
    Poziom 9  

A nie ma dziwnego dźwięku jeden długi i 2 krótkie?
    Ja stawiam na grafikę.
    Nie zdziwił bym się jakby to był lap z allegro za okazyjna cenę z wygrzana grafika.
    Sam raz tak kopiłem laptopa z naprawa mnie tyle wyszedł ze bym miał 2 razy lepszy.

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze mozesz sprawdzic wyjac baterie z lapa na okolo 30 min i sprobowac wlaczyc

• #6 27 Sty 2013 02:23
    Badax
    Poziom 5  

Kompa kupiłem w komputroniku. Nie ma żadnych dziwnych dźwięków. Słyszę tylko, że chodzi twardziel, wiatraczek i dysk. Nic poza tym.

• #7 27 Sty 2013 02:24
    czarts19
    Poziom 9  

Moze cos od matrycy moglo sie poluzowac sproboj podlaczyc do monitora zewnetrznego jezeli obraz nie zaskoczy oddaj sprzet na gwarancje

• #8 27 Sty 2013 02:40
    Badax
    Poziom 5  

A czy jest możliwe, żeby po sformatowaniu dysku, coś mogło się stać z biosem.
    Bo zachowuje się tak właśnie od momentu sformatowania dysku.
    Wydaje się tak, jakby na twardzielu były zainstalowane sterowniki do grafiki, a format je usunął i może dlatego nic nie wyświetla.

Dodano po 3 [minuty]:

Klawisz F8 nic nie daje, bo nic się nie wyświetla, nie żadnego obrazu, nawet podświetlenia ekranu.

• #10 27 Sty 2013 10:02
    Endrju111
    Poziom 22  

wyczyść dysk (usuń wszystkie partycje) z tego lenovo w drugim notebooku i spróbuj czy uda się wtedy zainstalować system, jeśli nadal nie, to wysyłaj na gwarancję.

• #11 27 Sty 2013 11:08
    Badax
    Poziom 5  

System został zainstalowany po przełożeniu twardziela do drugiego lapka. Tam wszystko działa, nie ma żadnych problemów. Dopiero po przełożeniu z powrotem do oryginału nic się nie dzieje.
    Wychodzi tak, jakby rzeczywiście padła grafika. Napęd DVD działa, wysuwa się tacka i mogę wkładać płyty, ale co z tego jak ekran jest wyłączony, dosłownie nic się nie wyświetla.
    Patrzyłem w nocy, przy włączaniu nie ma żadnej zmiany na ekranie, tak jakby w ogóle się nie włączał. Spróbuję jeszcze podłączyć do monitora zewnętrznego przez wyjście z karty graficznej, bo poprzez złącze HDMI już próbowałem. Na ekranie wyświetlał się "brak sygnału".
    Jak do czegoś dojdę, to dam znać.
    Macie jeszcze inne pomysły, co to może być??

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty