Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki telewizor do promocji/spotów w sklepach

z_eta 28 Sty 2013 23:16 1401 3
  • #1 28 Sty 2013 23:16
    z_eta
    Poziom 2  

Witam
    Nie bardzo orientuję się w temacie a mam za zadanie wybrać TV (7sztuk) do promocji w sklepach. Mają na nich być wyświetlane spoty. Proszę o podpowiedzi i pomoc w wyborze marki i modelu. Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane.

- TV będą zwisały z sufitu obok+za kasjerką (za lewym ramieniem) na wysokości ok. 1,8m skierowane do klientów
    - kasy w każdym sklepie umiejscowione są centralnie na przeciw wejścia, więc pewnie TV będzie się w nich częściowo odbijać światło z witryn sklepowych
    - TV mają odtwarzać spoty reklamowe, pętla 10 min.
    - USB/WIFI: pierwotnie myślałem o odtwarzaniu spotów z USB, ale czy wifi może się okazać pomocne? np. w zarządzaniu spotami czy to moja wyobraźnia się zagalopowała? inną opcją będzie rundka po sklepach i podmiana USB... czyli albo koszty paliwa albo koszty internetu?
    - czy są TV, które mają funkcję auto odtwarzania z USB po włączeniu zasilania? czy też codziennie trzeba będzie Panem Pilotem ustawić żądaną sekwencję?
    - i pytanie o format plików, czy należy robić jedną (zapętloną) prezentację czy może można ustawić TV na powtarzanie plików z zadanego folderu na USB? coś jak video-slideshow?

Pytania pomocnicze:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - zależnie od sklepu szer. 2,5 - 4,5 x dł. 3,5 - 4 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? – od ok. 3,5 do 1,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - oby cała kolejka od drzwi do kasy
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - sklepy mają różne proporcje i przez to różnie ustawia się kolejka
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? – będzie zawieszony na wysokości ok 1,8 m
    6. Jak słońce świeci w pokoju? – zawsze "w plecy" stojących w kolejce
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - BRAK
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - wyraźny obraz, USB (może 2x), wifi jeśli coś pomoże?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? – PENDRIVE/(WIFI)
    10. Jakie urządzenia? TYLKO USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 18h/d 7d/T
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? może matowa będzie mniej odbijać światło?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – nie mam TV o ironio
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK jeśli wifi daje coś więcej...
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
    16. Preferencje co do marki? - brak
    17. Preferencje co do wielkości? - 26" ale to tak wybierane "na oko"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ...
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - od rana do nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 1500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - pojęcia nie mam czy można już trzaskać spoty, które obsługiwałyby 3D, jeśli tak to czemu nie, ale w tym przedziale chyba nie znajdę...

Z góry dziękuję z wszelkie pomocne wypowiedzi!

• #2 28 Sty 2013 23:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bez szans. Telewizory wiszą wysoko, więc wielkość i czytelność to minimum 32" a najlepiej jak się rozejrzysz po sklepach to podwieszone są modele 42", a minimum 40".
    I tu problemu nie ma bo w okolicy klasy cenowej modele z monitorem znajdziesz .
    Ale następne koszty są ważniejsze.
    Lepszym rozwiązaniem ( znacznie tańszym kosztowo ) jest wifi .
    Po DLNA puścisz zapętlone spoty i kłopoty obsługi masz z głowy.
    I na przestrzeni dni, miesięcy i lat najlepiej dopłacić (naprawdę nie wiele) jest do modeli 32PFL 5007 Philipsa
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

• #3 29 Sty 2013 10:57
    z_eta
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.
    Rozmawiałem z właścicielem sklepów i przytoczyłem argumenty, jednak upiera się przy 26", bo TV będą wisiały nad ladą a nie za ekspedientką, czyli jakiś metr bliżej widza... a wręcz nad nim...
    Ale wifi jak najbardziej wchodzi w i robi grę i pod tym kątem szukam.
    Dziękuję i pozdrawiam!

• #4 29 Sty 2013 12:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Szczerze to nie rozumiem.
    Wielkość ma ogromne znaczenie dla reklam. Musi się rzucać w oczy. A nie rozumiem bo telewizory o lepszych i wyższych parametrach i znacznie lepszej konfiguracji mieszczą się w cenie. Co w przypadku 26" łatwe nie będzie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme