Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG603 - włożenie do obudowy lepszych głośników do wzmaka Yamaha A-447

Dante69 29 Sty 2013 20:56 1659 18
  • #1 29 Sty 2013 20:56
    Dante69
    Poziom 8  

Cześć mam pytanie jeśli za pare mies./lat moje głośniki zg 603 sie spalą,popsują sie membrany lub coś innego je trafi to czy jest możliwość wymiany głośników i wsadzenie do obudowy nowych takich samych lub lepszych wraz lub tez z starymi gwizdkami ?.

Wzmacniacz jaki posiadam do nich to Yamaha A-447.

Jeśli już jest możliwość to rozumiem że moge kupić głośniki za 30zł szt.
    jak i 100zł szt. tak ?
    jeśli możecie napiszcie pod wzmacniacz ten co jest jakie najlepiej by pasowały
    głośniki

• Pomocny post
    #2 29 Sty 2013 21:00
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Nic praktycznie nie rozumiem z Twojego posta, piszesz tragicznie.

Do tych kolumn można wsadzić GDS 30/30, GD 30/50 lub od STX'a GDS 30/200

Dodano po 22 [sekundy]:

Co do wzmacniacza to jakiś Elmuz lub dedykowany Eltron 100

• #3 29 Sty 2013 21:03
    Dante69
    Poziom 8  

mateusz_tbg91

pisałem czy jest możliwość wymiany na nowe głośniki jeśli moje oryginalne zg 603 szlag trafi
    a jeśli jest taka możliwość to jakieś które by uciągnąl wzmacniacz Yamah a-447 który aktualnie napędza moje zg 603 i chodzi o głośniki do skrzyni

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

• #4 29 Sty 2013 21:36
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

dobry model podałeś tego wzmacniacza? To na pewno yamaha?

• #5 29 Sty 2013 23:42
    Marshal666
    Poziom 14  

mateusz_tbg91 napisał:
    Nic praktycznie nie rozumiem z Twojego posta, piszesz tragicznie.

Do tych kolumn można wsadzić GDS 30/30, GD 30/50 lub od STX'a GDS 30/200

To że jest otwór 30 cm to nie znaczy że można tam wsadzić głośnik o takiej samej wielkości. Oryginalnie siedziały tam GDS 30/30 4ohm i tak ma zostać. Na znanym portalu dostaniesz membrany do wymiany a instrukcje jak wymienić znajdziesz w internecie i co najważniejsze wyjdzie cie taniej niż kupno nowych głośników.

• #6 29 Sty 2013 23:52
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

To, że w tych samych budach tylko z napisem Eltron 100 były GD 30/50 też nic nie znaczy co?

Weż troszkę doczytaj a nie powtarzasz zasłyszane slogany, o tym, że to kolumnę buduje się pod głośnik a nie odwrotnie wiem doskonale.

Gdyby trochę zmniejszyć te trumny to z powodzeniem można tam wsadzić GDS 30/200 od stx'a

Cytat:
    Na znanym portalu dostaniesz membrany do wymiany a instrukcje jak wymienić znajdziesz w internecie i co najważniejsze wyjdzie cie taniej niż kupno nowych głośników.

No tu tu błysnąłeś :D Do GDS 30/30 NIE MA oryginalnych membran, a skoro zdążyłeś się dowiedzieć, że nie wkłada się byle jakich głośników do byle jakich obudów, to powinieneś też wiedzieć, że jeśli już regenerujemy to TYLKO na oryginalnych podzespołach by zachować chociaż zbliżone parametry do fabrycznych, bo inna membrana to inna masa, inna sztywność a za tym idzie zmiana parametrów głośnika.

MatyAS musiałem usunąć Twój wpis bo nie mogłem edytować postu z powodu czerwonego koloru (...)

• #7 30 Sty 2013 06:58
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

mateusz_tbg91 napisał:
    No tu tu błysnąłeś :D Do GDS 30/30 NIE MA oryginalnych membran

Oryginalnych nie, ale DOBRE tak.

Membrana MGD na której można z powodzeniem zregenerować te głośniki. Proszę sprawdzić posiadane informacje zanim się coś napisze.

• #8 30 Sty 2013 10:23
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Udowodnisz to co piszesz, że jest bardzo zbliżona?

Bo ja akurat miałem ją w rękach i na wadze, jest cięższa od oryginalnej GDS Tonsila, ma troszkę inną strukturę.

Robiłeś jakieś pomiary, że twierdzisz, że z powodzeniem można ją zamontować bez zmiany parametrów?

• #9 30 Sty 2013 10:32
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

Bez zmiany parametrów? Oczywiście, że nie. Natomiast tak, miałem ją w ręku. Ba, nawet ją montowałem wyobraź sobie. I nawet ośmieliłem się stwierdzić, że głośniki którym w ten sposób dałem nowe życie zagrały dobrze, jeśli masz ochotę to zapraszam na odsłuch. Poza tym nie słucham pomiarów, lecz dźwięku więc uwierz, lub inaczej... Zrób renowację na tej membranie i odpal eltrony. Napisz Swoje odczucia. Nie pisz mi tutaj że ważyłeś, mierzyłeś... Słuchałeś?

• #10 30 Sty 2013 10:42
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Ważyłem, słuchałem. Grał ciszej niż oryginał i trochę mniej "krzykliwiej"

Więc Twoje słowo, że gra po takiej regeneracji tak samo niestety mi nie wystarczy, dlatego chciałem pomiarów.

W sumie przy tej klasie przetworników to różnica i tak znacząca nie będzie, no ale jak się czepiamy to się czepiamy.

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    Po raz kolejny - Można mniej agresywnie, a za to bardziej merytorycznie?
    Kolega subiektywne wrażenia traktuje jako pewnik, a sam pomiarów nie robił... WIĘC?
    (dj-MatyAS)

• #11 30 Sty 2013 11:00
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

Nie czepiam się, tylko zabieram głos w dyskusji gdy widzę że porada nie jest dobra bądź nie posiada wystarczających wyjaśnień - w tym przypadku - dlaczego nie przeprowadzać renowacji. Gwoli ścisłości, nie napisałem że grały tak samo, lecz DOBRZE ;). Z "krzykliwością" nawet ośmielę się stwierdzić, że wyszło na plus - jak już sam stwierdziłeś.

Więc rozumiem, że doszliśmy do wniosku, że jednak renowację opłaca się przeprowadzić w przypadku awarii? ;)

• #12 30 Sty 2013 11:05
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

IMO jednak warto kupić używanego GDS'a za 40zł, chyba, że ktoś lubi naprawiać i parametry ma w dup^e, ale mówię też, że przy tej klasie głośników na jakość też niema za bardzo co liczyć :)

A jeszcze edit:

Ja nawiązywałem głównie do postu kolegi który chcąc poprawić mnie sam napisał bzdurę, bo na znanym portalu aukcyjnym można co najwyżej kupić chińską membranę nie mającą kompletnie nic wspólnego z oryginałem. Twój post o Umifonie to co innego ,ale tak jak pisałem moja wypowiedź tyczyła się kolegi który sugerował kupno chińskiego badziewia z allegro, twierdząc przy okazji, że GD 30/50 się nie nadaje...

• #13 30 Sty 2013 11:15
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

Tutaj sprawnie sprawę kupna membrany i zamiany głośnika wyjaśniłeś. Kupując używane GDS'y bardzo się ryzykuje - to też kolejna sprawa, nie wiesz w jakim stanie głośnik nabywasz o czym się sam kiedyś boleśnie przekonałem i to kupując od niby sprawdzonego sprzedawcy.

Jakość oddawanego dźwięku przy dobrze przeprowadzonej renowacji na tej membranie jest zadowalająca jak na tej klasy głośnik, Tak jak wspomniałeś - jeśli ktoś czuje się na siłach - jest to opłacalna sprawa.

• #14 30 Sty 2013 11:24
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Wiadomo, że loteria jak to w przypadku rzeczy używanych, ja kupuję ok 5 lat na logero i na szczęście się nie naciąłem ale na to nie ma reguły.

Więc podsumowując jeśli już regenerować to na podzespołach z Umifonu a nie ze znanego portalu aukcyjnego, bo tam dostępna jest tylko china

@Autorze, ten wzmacniacz to na pewno yamaha czy pioneer? Tak czy siak to wzmacniacze domowe i jeśli chcesz tym napedzać jakieś imprezy etc, to zainwestuj sobie w jakiegoś Elmuza lub nawet Eltrona 100

• #15 30 Sty 2013 12:21
    398216
    Usunięty  
  • #16 30 Sty 2013 12:46
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Gdzieś na forum ktoś to liczył jak budował nadstawki, z pamięci nie pamiętam a i czasu teraz brak bo w pracy jestem by znaleźć ten temat. Ale na pewno buda była mniejsza i BR mniejszy niż otwór stratny w tej "trumnie"

• #17 30 Sty 2013 13:08
    398216
    Usunięty  
  • #18 30 Sty 2013 13:15
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Ciężko się domyślić, że chodziło o słowo "trumny" tj potoczne nazwanie obudów Eltrona 30,60,100 ?

Tak czy siak post poprawiony.

Co Do GDS 30/200 to na forum jest wszystko opisane, niektórzy budowali/przerabiali obudowy Eltrona pod te kolumny, po raz n'ty tego pisać nie trzeba wystarczy użyć wyszukiwarki.

"Kolega subiektywne wrażenia traktuje jako pewnik, a sam pomiarów nie robił... WIĘC?
    (dj-MatyAS)"

Na konkurencyjnym forum kolega po takowej regeneracji (inne przetworniki) wykonał pomiary, google.pl i mamy ten temat którego całego nie zamierzam tu kopiować.

Co do "Otworu stratnego" To z katalogów tych kolumn wynika, że jednak nim jest, jacyś inżynierowie i to raczej nie przypadkowi to przecież projektowali.

• #19 30 Sty 2013 14:25
    398216
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME