Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wkrętarka ,jaki model będzie najlepszy ?

czecho2479 31 Sty 2013 19:04 5730 18
  • #1 31 Sty 2013 19:04
    czecho2479
    Poziom 6  

witam chcialbym sie poradzic jaką wkretarkę wybrac:

makita btd 129 Z ( LXDT08) ma silnik bezszczotkowy niewiem czy jest dobry ?
    makita btd 140 Z
    makita btd 146 LXT
    milwaukee C18 iD
    dewalt dcf885

którą wybrac ?

• #2 31 Sty 2013 20:11
    unitral
    Użytkownik obserwowany

To zależy do czego konkretnie chcesz jej używać.
    Jeśli szukasz wkrętarki uniwersalnej to proponuję Dewalta.
    Jeśli zależy Ci na mocy, to wybierz Makite.

• #3 31 Sty 2013 20:46
    czecho2479
    Poziom 6  

unitral napisał:
    To zależy do czego konkretnie chcesz jej używać.
    Jeśli szukasz wkrętarki uniwersalnej to proponuję Dewalta.
    Jeśli zależy Ci na mocy, to wybierz Makite.
    witaj chodzi mi o taka mocna wkretarke 150 Nm ,chcialbym zrobic altanke ,hustawke ogrodowa a potem bede budowal garaz

a czy moglbys wytlumaczyc dlaczego dewalt jest uniwersalny ? czym si erozni od makity ?

• #4 31 Sty 2013 21:20
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Jakością wykonania, wielkością, wyważeniem, przekładnią, trwałością.
    Makita to przede wszystkim sprzęt dla profesjonalistów dobierany pod konkretne zadania. Stąd tak olbrzymi wybór modeli o podobnych parametrach.
    Do tego jeszcze dochodzi kwestia ceny i jakości akumulatorów.
    Ale nie będę robił tu reklamy żadnej firmie i wyszczególniał :)

Osobiście wybrałbym do tej pracy Dewalta, Makity by mi było szkoda.
    Sprzętu Makity używam w budownictwie i majsterkowaniu na co dzień od ponad 15lat, Dewalta od 5 raczej sporadycznie, Do tego mam jeszcze Hitachi (dla majsterkowiczów godne polecenia, na budowie szybko wykończysz akumulatory), Kilka razy pracowałem też Hilti (drogie bo drogie, ale uważam, że warte swojej ceny) i Boschem (tej marki zdecydowanie tu nie polecam - chyba że modele z najwyższej półki).

A czy na pewno potrzebujesz wkrętarki udarowej ?

Dodano po 4 [minuty]:

Silniki bezszczotkowe w elektronarzędziach tego typu to jest drobne nieporozumienie.
    Póki co sprawdzają się w urządzeniach do pracy przy maksymalnych obrotach i mocach. Do tego silne magnesy pięknie przyciągają każdą drobinkę magnetyczną i w obudowie masz piękny syf.
    Do tego są sporo droższe i łatwiej taki silnik na budowie zniszczyć.

• #5 31 Sty 2013 21:45
    czecho2479
    Poziom 6  

unitral napisał:
    Jakością wykonania, wielkością, wyważeniem, przekładnią, trwałością.
    Makita to przede wszystkim sprzęt dla profesjonalistów dobierany pod konkretne zadania. Stąd tak olbrzymi wybór modeli o podobnych parametrach.
    Do tego jeszcze dochodzi kwestia ceny i jakości akumulatorów.
    Ale nie będę robił tu reklamy żadnej firmie i wyszczególniał :)

Osobiście wybrałbym do tej pracy Dewalta, Makity by mi było szkoda.
    Sprzętu Makity używam w budownictwie i majsterkowaniu na co dzień od ponad 15lat, Dewalta od 5 raczej sporadycznie, Do tego mam jeszcze Hitachi (dla majsterkowiczów godne polecenia, na budowie szybko wykończysz akumulatory), Kilka razy pracowałem też Hilti (drogie bo drogie, ale uważam, że warte swojej ceny) i Boschem (tej marki zdecydowanie tu nie polecam - chyba że modele z najwyższej półki).

A czy na pewno potrzebujesz wkrętarki udarowej ?

Dodano po 4 [minuty]:

Silniki bezszczotkowe w elektronarzędziach tego typu to jest drobne nieporozumienie.
    Póki co sprawdzają się w urządzeniach do pracy przy maksymalnych obrotach i mocach. Do tego silne magnesy pięknie przyciągają każdą drobinkę magnetyczną i w obudowie masz piękny syf.
    Do tego są sporo droższe i łatwiej taki silnik na budowie zniszczyć.
    ok dziekuje za odpowiedz ,czyli chyba wybiore makita btd 140 Z lub
    makita btd 146 z silnikiem na szczotkach i 150 Nm mocy , mysle ze taka poniewaz bde musial przewiercic grube belki czyli te 150 Nm w tym przypadku chyba sie sprawdzi a niemam jeszcze pradu na dzialce aby uzyc mocnej wiertarki

a moze bys mi polecil cos lepszego chodzi mi o kakretny model i marke ?
    zalezy mi poprostu aby wkretarka miala taka sile zeby wkrecis dlugie wkrety ,mialem taka marketowa to miala problemy nawet z 10 cm wkretami a nigdy nieuzywalem zwyklej makity co ma 30 Nm wic niewiem na co ja stac wiec odrazu szukam takiej co ma moc czyli 150 Nm

• #6 01 Lut 2013 08:20
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Myślę, że ta Makita sobie poradzi.
    Poleciłbym HILTI, ale cena Cię odstraszy. :)

A może zainwestuj w agregat 2,2kW - przyda się w przyszłości i BOREHAMMER MAKITA HR2450 780 W z wymienną głowicą, będzie bardziej uniwersalny przy budowie i w czasie wykańczania domu. :)

• #7 01 Lut 2013 08:28
    czecho2479
    Poziom 6  

unitral napisał:
    Myślę że ta Makita sobie poradzi.
    Poleciłbym HILTI ale cena Cię odstraszy :)

A może zainwestuj w agregat 2,2kW - przyda się w przyszłości i BOREHAMMER MAKITA HR2450 780 W z wymienną głowicą, będzie bardziej uniwersalny przy budowie i w czasie wykańczania domu :)
    agregat mam ale potrzebuje czegos mobilnego ,a ten mlot to tez bedzie trzeba kupic ale to juz przed budowa narazie mysle tylko o wkretarce akumulatorowej bo niemam zadnej a kupiony eurotec 18 v padl po zrobieniu ogrodzenia

czyli obojetnie ktora z wymienionych wyzej makit wybiore (omijajac bezszczotkowe) to bedzie dobra ? czy moze doradzisz jakis model ?

• #8 02 Lut 2013 15:05
    unitral
    Użytkownik obserwowany

czecho2479 napisał:
    czyli obojetnie ktora z wymienionych wyzej makit wybiore (omijajac bezszczotkowe) to bedzie dobra

W sumie tak.
    I radości przy budowie życzę :)

• #9 07 Lut 2013 19:36
    czecho2479
    Poziom 6  

witam, mam pytanie czy na bateri 3Ah wkrętarka bedzie miala wiekszą moc niz na bateri 1,3 Ah ?

• #10 07 Lut 2013 21:49
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Moc będzie taka sama tylko krótszy czas pracy.

C12ID to nie jest wkrętarka tylko klucz udarowy.

Też polecam makity ale szcztotkowe bo technologia bez szczotkowa dopiero wchodzi i strasznie się sypie bo jest jeszcze nie dopracowana.

• #11 08 Lut 2013 07:32
    czecho2479
    Poziom 6  

PtasiorWro napisał:
    Moc będzie taka sama tylko krótszy czas pracy.

C12ID to nie jest wkrętarka tylko klucz udarowy.

Też polecam makity ale szcztotkowe bo technologia bez szczotkowa dopiero wchodzi i strasznie się sypie bo jest jeszcze nie dopracowana.

ok dzieki za info , kupilem makite BTD 129 a czy moglbys napisac co sie sypie w tych bezszczotkowych ?

• #12 08 Lut 2013 09:34
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Elektroniki, które często przychodzą z całym silnikiem i kosztują 1/3 całego narzędzia.

• #13 08 Lut 2013 10:00
    czecho2479
    Poziom 6  

PtasiorWro napisał:
    Elektroniki które często przychodzą z całym silnikiem i kosztują 1/3 całego narzędzia.

a do szczotkowego ile kosztuje taki silnik , naprzyklad do BTD 146 ?
    ma ktos instrukcje PL do ladowarki makita DC18RA ?

• #14 08 Lut 2013 12:59
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Wirnik 86zł+V, stojan trwały jest nieśmiertelny i kosztuje 42zł+V

• #15 08 Lut 2013 14:12
    czecho2479
    Poziom 6  

PtasiorWro napisał:
    Wirnik 86zł+V, stojan trwały jest nieśmiertelny i kosztuje 42zł+V
    dzieki a czy moglbys jeszcze napisac ile dokladnie kosztuje to co sie psuje w bezszczotkowym BTD129 ?

• #16 08 Lut 2013 20:35
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Nie wiem dokładnie bo bez szczotkowe Makity są z reguły na gwarancji i trafiają do serwisu gwarancyjnego.
    Ja mówię z doświadczenia marki w którym serwisie gwarancyjnym ja pracuje ( jedna z lepszych, nie będę podawać i robić reklamy).
    Takie same zdanie ma większość przedstawicieli którzy odwiedzają nasz serwis w którym robimy też każdy markowy sprzęt po gwarancji.

Moim zdaniem jest to dobre i przede wszystkim energooszczędne rozwiązanie ale potrzeba jeszcze trochę czasu żeby dopracować technologie.

Na przykład bez szczotkowe młotki Hilti są na rynku już od ok 5 lat i są praktycznie bez awaryjne, wymienia się tylko łożyska, uszczelnienia, leje olej, kasuje chipa i pracują dalej po 10 godzin dziennie codziennie przez cały rok.

• #17 08 Lut 2013 21:24
    czecho2479
    Poziom 6  

PtasiorWro napisał:
    Nie wiem dokładnie bo bez szczotkowe Makity są z reguły na gwarancji i trafiają do serwisu gwarancyjnego.
    Ja mówię z doświadczenia marki w którym serwisie gwarancyjnym ja pracuje ( jedna z lepszych, nie będę podawać i robić reklamy).
    Takie same zdanie ma większość przedstawicieli którzy odwiedzają nasz serwis w którym robimy też każdy markowy sprzęt po gwarancji.

Moim zdaniem jest to dobre i przede wszystkim energooszczędne rozwiązanie ale potrzeba jeszcze trochę czasu żeby dopracować technologie.

Na przykład bez szczotkowe młotki Hilti są na rynku już od ok 5 lat i są praktycznie bez awaryjne, wymienia się tylko łożyska, uszczelnienia, leje olej, kasuje chipa i pracują dalej po 10 godzin dziennie codziennie przez cały rok.

ok dzieki za info , ja to będe uzywal amatorsko więc mysle ze moze troche czasu mi to wytrzyma :) , no zobaczymy czas pokaże

a mam jeszcze pytanko bo w wkretarkach czytalem ze sa rodzaje udarow mloteczkowy i kowadelkowy ,ktory jest lepszy ?

• #18 09 Lut 2013 13:40
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Nie. Źle zrozumiałeś układ udarowy składa się z kowadła i młoteczka.

• #19 09 Lut 2013 18:47
    czecho2479
    Poziom 6  

PtasiorWro napisał:
    Nie. Źle zrozumiałeś układ udarowy składa się z kowadła i młoteczka.

nie no wyraznie pisze :

BTD129 ma udarowy mechanizm młoteczkowy, który generuje udary o częstotliwości 0-3200 min-1. W porównaniu z poprzednim modelem z silnikiem szczotkowym (BTD 146) wkręcimy nią w drewno o 90% więcej wkrętów 3,5 x 25 mm.

tutaj to jest :
    http://portalnarzedzi.pl/artykul/test-akumulatorowej-wkretarki-udarowej-makita-btd129

mam jeszce pytanie czy istnieje uchwyt wiertarski na 1/4 hex aby bylo mozna do niego dac wieksze wiertlo naprzyklad 8mm ,10 mm bo to co znalazlem to ma maksymalna rozpietosc chwytu 6,5 mm a zwykle wiertla walcowe maja 8 mm ta czesc chwytna ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME