Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócony odbiór TVCAB - dekoder Vectry i nowy TV Sharp

mczapski 01 Lut 2013 11:55 975 2
  • #1 01 Lut 2013 11:55
    mczapski
    Poziom 38  

Poproszono mnie do starszej osoby w celu odtworzenia odbioru TV z racji nieświadomego rozregulowania układu. A chodzi o dekoder VECTRY (nazwy nie zapamiętałem ale coś NV3**) oraz odbiornik SHARP (jakieś 32 ", nowy). Jak wiadomo połączenie urządzeń przewodem HDMI dostarczonym przez dostawcę usługi. I zauważyłem, że obraz drga i przelatują cienkie smugi (sporadycznie). Pomyślałem ,że z powodu iż użytkownik przywykł do oglądania programów nadawanych w wersji analogowej. Przeszedłem na programy HD i chyba to samo. Przyłącza raczej poprawne. I tutaj moje pytanie, czy sprawcą jest dekoder i dlaczego programy deklarowane jako HD tak się zachowują? Ja u siebie odbieram z powietrza i nie ma prawa występować żadne drganie lub smużenie. A niedostatek sygnału to wiadomo pikslowanie. Jak kiedyś będę miał czas i pod ręką przewód SCART to sprawdzę tą metodę przekazu sygnału.
    Pytam, ponieważ ja byłbym niezadowolony z takiego odbioru a co dopiero starsza osoba, która przed tą kapliczką sporo siedzi. W razie potrzeby trzeba będzie nękać dostawce usług.

• #2 02 Lut 2013 10:38
    egon42
    Poziom 36  

Jak kablówka i dekoder vectry to wezwać fachowca z kablówki niech sprawdzi sygnał.

• #3 13 Mar 2013 08:53
    mczapski
    Poziom 38  

Ponieważ użytkownikom tego zestawu nikt nie pomógł musiałem znów zajrzeć do sprawy. Okazało się, że zjawisko wystąpiło przy przesyle sygnału drogą EURO oraz z tunera wewnętrznego (DVBT). Wprawdzie wygląda, że z różnym natężeniem, ale raczej mocno utrudniony odbiór. (efekt jakby zrywania synchronizacji w TV kineskopowym). Czyli doszedłem do wniosku, że jest to wina odbiornika jako, że dotyczy to również wszelkich plansz ustawczych. I teraz chyba zacznie się droga usprawniania przez serwis i mały problem do opanowania, jako że do prezentu nie dołączono dokumentacji..

I oczywiście wymiana odbiornika rozwiązała problem.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme