Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

router Axesstel MV610VR - niska szybkość

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> router Axesstel MV610VR - niska szybkość
Autor
Wiadomość
123pawek
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 01 Lut 2013 17:25   

Ruter Axesstel MV610VR od tygodnia strasznie wolno chodzi

Witam.
Mam internet z Orange (ruter Axesstel MV610VR).
Kupiłem go 3 tygodnie temu, a od tygodnia strasznie wolno chodzi (osiąga prędkość ok. 5 kb/s, a przedtem jego prędkość wynosiła ok. 600 kb/s.
Co się stało i co mogę zrobić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2013 17:25   

Powrót do góry

sq9ank
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Myszków

Post#2 02 Lut 2013 00:27   

Re: Ruter Axesstel MV610VR od tygodnia strasznie wolno chodzi

Są dwie opcje: Skończył Ci się limit jaki miałeś przyznany na okres rozliczeniowy lub druga możliwość to mocno obciążona stacja CDMA która Cię obsługuje.
Zadzwoń do biura obsługi klienta i niech sprawdzą co jest grane.
Gdyby się okazało że nie przekroczyłeś przyznanego limitu w ramach umowy zgłoś do BOKu problem techniczny, niech w dziale jakości sprawdzą czy masz wszystko dobrze ustawione, bo znam przypadki, że czasem coś się rozjechało w ustawieniach i klientowi spadły transfery do tak niskich jak opisujesz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2013 00:27   

Powrót do góry

przemo_1981
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Poznań

Post#3 11 Lut 2013 14:31   

Re: router Axesstel MV610VR - niska szybkość

Witam

Podpinam się do tematu z podobnym problemem.

Znajomy poprosił mnie bym sprawdził dlaczego internet z Axesstel MV610VR chodzi bardzo wolno (nieraz wręcz nie można wczytać strony). Myślałem, że powodem będzie zasięg jednak okazuje się, że ma do stacji cdma przez pola i lasy 6,5km.

router Axesstel MV610VR - niska szybkość

I tu się zacząłem zastanawiać: w domu jakość sygnału na poziomie -96~-94dB (tragicznie), po wystawieniu modemu przez okno od strony nadajnika jakość sygnału na poziomie -88~-86dB - już lepiej ale nie rewelacyjnie. Przy takiej odległości powinno być super - dioda na modemie (niebieska) przeważnie pali się cały czas bądź powoli miga (czy wg instrukcji jakość sygnału bardzo dobra bądź dobra).

Myślałem o antenie zewnętrznej (np takiej dipola), jednak nie wiem jak się odnieść do wskazań diody modemu o jakości sygnału (niby dobra). Czy może szukać powodu w obciążeniu stacji bazowej?

Może ktoś coś podpowiedzieć?

ps. na pewno nie przekroczony ilość transferu z okresu rozliczeniowego, modem nówka dopiero co po wymianie z mv410
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lut 2013 14:31   

Powrót do góry

maku668
Poziom 6
Poziom 6

Post#4 11 Lut 2013 21:05   

Mam radiówke już półtora roku i przeżyłem wiele.
Obciążenia stacji, skoki prędkości....
przemo_1981 najpierw radzę zadzwonić do BOKu i zapytać się czy jest wszystko ok.
Myśle, jednak, że jest to głównie problem zasięgu,lecz mogę się mylić bo mieszkam 300m od nadajnika a napotkałem dużo problemów z prędkością.
Powrót do góry

sq9ank
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 11 Lut 2013 21:16   

Jeśli masz realne transfery do 100 kb/s to w parametrach może brakować pewnych ustawień.
Dzwoniąc do BOK trzeba wyraźnie podkreślić że niestety ale nie działa Ci szybciej.
Ja miałem taki przypadek. Na początku działało super a po kilku tygodniach zdechło.
Po interwencji technicznej BOKu dopisano mi przegródkę (zakładkę w parametrach) decydujących że CDMA działa na maksa a nie przycięte do 100 kb/s.
Od tej pory mam ponad dwa mega bez najmniejszych problemów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lut 2013 21:16   

Powrót do góry

przemo_1981
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 11 Lut 2013 21:17   

Jutro porozmawiam ze znajomym i będę kazał mu wpierw dzwonić do BOKu.

Mam jeszcze pytanie z innej beczki: wiadomo, że te anteny kupuje się z gotowym przewodem, jednak zastanawiam się czy zamiast tego gotowego przewodu można użyć np rg6. Pytam się z tego względu, gdyż znajomy najprawdopodobniej ma ułożony zapasowy przewód antenowy z dachu do pomieszczenia gospodarczego i najprościej byłoby go wykorzystać a nie walczyć z układaniem nowego przewodu. Są jakieś ograniczenia co do długości przewodów?
Powrót do góry

sq9ank
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 11 Lut 2013 21:21   

RG-6 ma 75 omów. Router CDMA jak większość urządzeń nadawczych wymaga kabli i anten 50 omowych. W przypadku RG-6 na "dzień dobry" masz niedopasowanie które odbija się na grzaniu nadajnika i mniejszej mocy wypromieniowanej w kierunku stacji.
Warto więc zmienić kabel na 50 omów. Polecam CNT-400 lub podobne.
Powrót do góry

przemo_1981
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 11 Lut 2013 21:52   

Dzięki za "podanie kawy na ławę"

Wpierw spróbujemy z BOA a później ewentualnie będziemy walczyć z kablem 50om.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> router Axesstel MV610VR - niska szybkość
Strona 1 z 1