Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Port USB/Sieć -> Dwa Komputery + Jedna Drukarka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Port USB/Sieć -> Dwa Komputery + Jedna Drukarka
Autor
Wiadomość
mgdesigner
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 03 Lut 2013 11:49   

Port USB/Sieć -> Dwa Komputery + Jedna Drukarka

Witam serdeczenie wszystkich.Piątek był moim pierwszym dniem pracy. Mój szef ma u siebie w biurze dwa komputery, do jednego z nich (będzie to komputer B) podłączona jest drukarka Samsung ML 1640. Problem polega na tym, że wysyłając polecenie z komputera A nie dociera ono do B. Wyskakuje informacja związana z buforowaniem. Samsung ML 1640 podłączona jest do komputera B przez USB (port USB001). W domu bym kombinował i z pewnością by się udało jednak w tym przypadku nie chcę za bardzo ryzykować by nie narobić bałaganu (w sieci jest 15 komputerów + różne programy "finansowa skonfigurowane między innymi pod sieć). Z komputera B drukarka jest oczywiści udostępniona. Komputer A ma również program antywirusowy Avast (wyłączałem go gdyż myślałem że może blokować porty, jednak nie pomogło). Na komputerze A jest Windows XP a na B Windows 7. Gdy wcześniej (miesiąc wstecz) można było drukować to tylko gdy był włączony komputer B (to oczywiste z racji tego że drukarka "nie jest podłączona do rutera"). Przy wyszukiwaniu drukarki na komputerze A muszę podać hasło gdy chcę przyłączyć drukarkę z B. B nie ma żadnego hasła. Wnioskuję, że muszę ustalić hasło na komputerze B i być może po prawidłowym sieciowym połączeniu będzie wszystko ok, ale czy w razie czego ma Ktoś jakiś inny pomysł ?

Pozdrawiam :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2013 11:49   

Powrót do góry

LA72
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Żagań

Post#2 03 Lut 2013 11:56   

Re: Port USB/Sieć -> Dwa Komputery + Jedna Drukarka

Wrzuć zrzuty ekranowe z ustawień drukarki podłączonej do komputera A.
Właściwości>porty i zaawansowane.
To samo zrób z komputerem B.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2013 11:56   

Powrót do góry

mgdesigner
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 03 Lut 2013 11:58   

Re: Port USB/Sieć -> Dwa Komputery + Jedna Drukarka

Leszcz72 napisał:
Wrzuć zrzuty ekranowe z ustawień drukarki podłączonej do komputera A.
Właściwości>porty i zaawansowane.
To samo zrób z komputerem B.

Dopiero jutro będę mieć taką możliwość - oczywiście zrobię to.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Port USB/Sieć -> Dwa Komputery + Jedna Drukarka
Strona 1 z 1