X

Port USB/Sieć -> Dwa Komputery + Jedna Drukarka

03 Feb 2013 10:49 MGmgdesigner
  • #1 03 Feb 2013 10:49
    mgdesigner
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    Witam serdeczenie wszystkich.Piątek był moim pierwszym dniem pracy. Mój szef ma u siebie w biurze dwa komputery, do jednego z nich (będzie to komputer B) podłączona jest drukarka Samsung ML 1640. Problem polega na tym, że wysyłając polecenie z komputera A nie dociera ono do B. Wyskakuje informacja związana z buforowaniem. Samsung ML 1640 podłączona jest do komputera B przez USB (port USB001). W domu bym kombinował i z pewnością by się udało jednak w tym przypadku nie chcę za bardzo ryzykować by nie narobić bałaganu (w sieci jest 15 komputerów + różne programy "finansowa skonfigurowane między innymi pod sieć). Z komputera B drukarka jest oczywiści udostępniona. Komputer A ma również program antywirusowy Avast (wyłączałem go gdyż myślałem że może blokować porty, jednak nie pomogło). Na komputerze A jest Windows XP a na B Windows 7. Gdy wcześniej (miesiąc wstecz) można było drukować to tylko gdy był włączony komputer B (to oczywiste z racji tego że drukarka "nie jest podłączona do rutera"). Przy wyszukiwaniu drukarki na komputerze A muszę podać hasło gdy chcę przyłączyć drukarkę z B. B nie ma żadnego hasła. Wnioskuję, że muszę ustalić hasło na komputerze B i być może po prawidłowym sieciowym połączeniu będzie wszystko ok, ale czy w razie czego ma Ktoś jakiś inny pomysł ?

Pozdrawiam :)
  • #2 03 Feb 2013 10:56
    LA72
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Wrzuć zrzuty ekranowe z ustawień drukarki podłączonej do komputera A.
    Właściwości>porty i zaawansowane.
    To samo zrób z komputerem B.
  • #3 03 Feb 2013 10:58
    mgdesigner
    Level 4  
    Topic author Helpful post? (0)
    Leszcz72 wrote:
    Wrzuć zrzuty ekranowe z ustawień drukarki podłączonej do komputera A.
    Właściwości>porty i zaawansowane.
    To samo zrób z komputerem B.

Dopiero jutro będę mieć taką możliwość - oczywiście zrobię to.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products