Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 46" z aktywnym 3D za ≈ 2500zł

tumak5 03 Lut 2013 16:23 3012 11
  • #1 03 Lut 2013 16:23
    tumak5
    Poziom 16  

Cześć wszystkim ;)
    Staram się wybrać i kupić telewizor, ale to naprawdę nie jest takie proste...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x6m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? NA WPROST
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? jeszcze nie wiadomo
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - słońce z zachodu, a okna za telewizorem, ale to nie jest pewne i mało znaczące.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung Le40C650 z matrycą SQ
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? aktywne 3D czytane z USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Głównie filmy HD HD3D z dysku twardego przez USB, lub HDMI ze stacjonarnego PC, rzadko sygnał SD
    10 .Jakie urządzenia? Stacjonarny PC, dysk USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 3-4 dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba bardziej jakiś półmat
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie filmy HD i F1 w sezonie z SD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? chyba taniej jest zakupić Dongle, bo ma wszystko łącznie z WIFI?
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raz na ruski rok
    16. Preferencje co do marki? Toshiba, Samsung, Philips
    17. Preferencje co do wielkości? nie mniej niż 46 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ziarnistość
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? praktycznie tylko wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? skrajny max 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne

Poczytałem już trochę, ale jest tak jak zawsze im więcej czytasz tym większy zamęt ;)
    Strasznie zachwalany jest Philips 46PFL5507,46PFL5007 ale jest jeszcze trochę za drogi i myślę o Toshibie 46TL838, 46TL933, 46TL938, 46TL963 (no i właśnie nie wiem jaka różnica jest między tymi modelami, różnica cenowa niewielka). Podoba mi się jeszcze Samsung ue46es6100, ale nie cieszy się tak dobrą sławą jak Philips np. i jest w cenie powyżej 3000zł.
    Jestem nawet bardziej otwarty na zakup telewizora używanego jeszcze na gwarancji, bo cena mniejsza i mniej stracę zaraz po kupnie na wartości.
    Z tym 3D to może wymysł trochę, bo nie ma za bardzo skąd pobrać filmów HD 3D bo głównie to half SBS i nie wiem czy jest sens wydawać ekstra kilka dobrych stówek więcej za telewizor i jeszcze okulary...
    Efekty aktywnego 3D zobaczyłem ostatnio w sklepie na prezentacji i bardzo mi się podobało, dużo lepiej niż w kinie, a pasywne 3D nie wyglądało tak efekciarsko.

Pozdrowionka ;)

• #2 06 Lut 2013 13:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips 46PFL 5507 mieści się w zakładanym budżecie i jest znacznie lepszym, rozwiązaniem niż Toshiba. Sama różnica podświetlenia matrycy jest duża.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
    Philips zastosował nowe dyfuzory.
    I najlepiej realizuje Twoje potrzeby łącznie z powłoką antyrefleksową.

• #3 06 Lut 2013 21:11
    tumak5
    Poziom 16  

Do tego Philipsa pasują okulary aktywne PTA507 i PTA508 i czy mógł by mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica między nimi i czy w ogóle istotna?
    a może lepiej jest kupić do tego telewizora jeszcze jakieś inne okulary?

Dzięki piękne za odpowiedź ;)

• #4 07 Lut 2013 18:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu muszą być Philipsa.
    Niestety nie sprawdzałem i nie wiem jaka jest różnica.
    Ale jeśli chcesz wiedzieć faktycznie to dopytam.

• #5 07 Lut 2013 18:51
    tumak5
    Poziom 16  

No jasne że chciał bym wiedzieć jaka jest różnica, bo jeżeli w PTA507, czyli starszych, widać migotanie a w PTA508 nie widać no to wiadomo czego nie brać ;) , a są jeszcze PTA517...Napisałeś że Philips 46PFL 5507 mieści się w zakładanym budżecie, ale ja nie mogę znaleźć oferty poniżej 3200zł, już nie mówię nawet 2500zł, oczywiście z 2x okularami, bo co mi po 3D bez okularów? muszę od razu je dokupić.
    Jak możesz to powiedz kilka słów o zastosowanej w nim matrycy. W 40" była ponoć fantastyczna matryca Sharp do wyboru i to na niej ponoć były takie dobre wyniki w testach. Później już była matryca Samsung i jakość tego telewizora diametralnie spadła.
    Jak to jest w 46" wersji ?

Pozdrawiam

• #6 08 Lut 2013 15:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie ma różnic na poziomie testowym więc możesz kupować spokojnie. Kup najpierw jedne okulary bo z czasem i tak pójdą do kąta. Więc zaoszczędzisz.
    Philips 46PFL 5507 kosztuje 2950 zł - czyli w Twoim budżecie.

• #7 10 Lut 2013 20:51
    tumak5
    Poziom 16  

Kurde, byłem dziś w sklepie zdecydowany na tego Philipsa, a Pan w sklepie mówi do mnie że to bez sensu, bo za 3200zł mogę mieć dużo lepszą Toshibę 46TL939G z okularami w cenie i wyszedłem ze sklepu z niczym.
    Powiedzcie mi czy faktycznie ta Toshiba jest lepsza?... bo już nie wiem... ;)

• #8 11 Lut 2013 05:09
    wandyta
    Poziom 9  

tumak5 napisał:
    Kurde, byłem dziś w sklepie zdecydowany na tego Philipsa, a Pan w sklepie mówi do mnie że to bez sensu, bo za 3200zł mogę mieć dużo lepszą Toshibę 46TL939G z okularami w cenie i wyszedłem ze sklepu z niczym.
    Powiedzcie mi czy faktycznie ta Toshiba jest lepsza?... bo już nie wiem... ;)

Pan w Euro również mi tak powiedział, polecał mi również LG Smart 47LM640S. Już miesiąc kupuje telewizor ;/

• #9 11 Lut 2013 10:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Niestety pan ze sklepu tym razem się mylił.
    Cena nie rekompensuje jakości.
    Philips ma nowe dyfuzory, extra płynność i skalowanie i tak bym wybrał.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
    Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

• #10 12 Lut 2013 20:40
    tumak5
    Poziom 16  

Obdzwoniłem okolicę i jeden ze sprzedawców zaproponował mi 46PFL5537k za 2930zł.
    Z tego co wyczytałem to różnica między modelem 46pfl5507 to: głośniki (2x14W) i 46pfl5537k jest nowszy.
    Czy jeszcze są jakieś różnice między tymi modelami? procesor, matryca, jakość obrazy, prędkość przełączania kanałów itp.?

• #11 12 Mar 2013 12:23
    mpfilipowicz
    Poziom 1  

Dzień dobry.
    Ponieważ stałem się posiadaczem tego telewizora PHILIPS 46PFL5507/k12 LED 3D, po miesiącu zastanawiania się co kupić (skłaniałem się do plazmy, mam taki TV plus wiedza z Google), tydzień szukania tego modelu w sklepach - 0 wynik, tak jest, ale gdzieś w Polsce chętnie ściągną na zamówienie. Oczywiście cena kilkaset zł większa niż w sklepach internetowych, w większości przypadków niewiele wiedzą o TV, brak akcesoriów, dzwoniłem.
    Zdecydowałem się na ten znany serwis aukcyjny - użytkownik amernet z Warszawy zapłaciłem 2859 zł + 3 pary okularów PhilipsPTA508/00 cena wystawiona 105, kurier 0zł. Rozmowa telefoniczna 10.00 i na drugi dzień o 14.00 był u mnie.
    Tyle co do potencjalnego źródła zakupu.
    I nie żałuję, obraz rzeczywiście super. 3D chodzi fajnie, brak migotania okularów, nawet konwersja 2D/3D daje efekt. Spoko czyta filmy 3D z pendrive'a.
    Syn zadowolony - xBox 360, tryb dla 2 graczy nawet, nawet.
    Trochę długo ładuje aplikacje, SMART-, ale i tak nastawiony jestem na internet poprzez osobny komputer podłączony do TV.
    Okulary - ok. Baterie dostępne na w/w serwisie A. niedrogie, mniej niż 1 zł/szt. lub akumulatorek ok. 13 zł + ładowarka 80-90 zł - to już w sieci.
    Są jeszcze okulary z akumulatorkami - ładuje się przez USB - ok. 300 zł.
    PHILIPS Okulary 3D Active PTA517/00.
    Dźwięk - da się przeżyć, po podłączeniu do wieży super.
    Dobrze wejść w tryb KONFIGURACJA i samemu sobie poustawiać.
    Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

• #12 04 Sty 2015 14:46
    tumak5
    Poziom 16  

Kupiłem 46pfl5537 i powiem szczerze że nie jestem zadowolony.... To jest monitor z funkcją telewizji, czyli konkretnie obraz super, ale funkcje multimedialne tragedia. Format MKV obsługuje z problemami (np. niektóre pliki nie otwiera wcale) o dźwięku DTS można zapomnieć, żeby włączyć sobie film w połowie nie ma mowy (trzeba "przewijać"), nie obsługuje napisów z polskimi znakami ( to jest już szczyt!!), a cały soft zacina się i rozłącza bardzo często (żeby wyłączyć film w MKV trzeba czasem poczekać z 20 sek.!!) jak ktoś marzy o formacie m2ts. to też może zapomnieć.
    Dzwoniłem dziś do Philipsa to Pan nie mógł mi powiedzieć nawet jakie zaplanowane będą aktualizacje i poprawi, powiedział że dopiero jak wejdą to wtedy coś będzie wiedział (to mnie rzuciło na kolana...)

Mój "stary" Samsung LE40C650 nie odtwarza tylko Formatu m2ts,a reszta super miód działa, a ma już ok 4 lata.

No nie wiem Panowie i Panie, może coś ze mną jest nie teges i mam coś z głową, ale rzeczy o których piszę powinny być już dawno standardem...

Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme