Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

SEAT Cordoba 1.6 benz/gaz-Nierówna praca silnika,gaśnie na benzynie, na gazie OK

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> SEAT Cordoba 1.6 benz/gaz-Nierówna praca silnika,gaśnie na benzynie, na gazie OK
Autor
Wiadomość
metalmorfoza
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 06 Lut 2013 11:24   

SEAT Cordoba 1.6 benz/gaz-Nierówna praca silnika,gaśnie na benzynie, na gazie OK

Witam !

Problem z moim samochodem zaczął się już z 2 miesiące temu - cały czas przeglądam forum, ale nie znajdując rowiązania stwierdziłem że napiszę nowy temat.

Silnik dosyć nagle zaczął bardzo źle pracować na benzynie (szarpał strasznie, nie wchodził na obroty, dławił się po dodaniu gazu, gasł, śmierdziało paliwem, z rury leciała czarna sadza, nie dało się jeździć) na gazie chodził pięknie. Wymieniłem filtr paliwa, odłaczyłem aku w celu resetu mapy wtrysków. Nic. Pojechałem więc do mechanika - wymienili pompę paliwa, "przeczyścili układ". Zaczął chodzić lepiej, jednak czasem strzelał, falowały obroty i czasem gasł. Mechaniory więc wzięły się za monowstrysk. Po wymianie ładnie odpala, trzyma obroty, wszystkie poprzednie objawy ustąpiły, ale pojawiły się nowe. Mianowicie po paru kilometrach jazdy na benzynie samochód nagle "odcina" kompletny brak reakcji na pedał gazu, obroty spadają i jedzie "na pych", po naciśnięciu sprzęgła od razu gaśnie. Po przełączeniu na gaz momentalnie działa ok. Taki objaw robi się coraz częstszy, teraz już nie ma możliwości praktycznie jazdy na benzynie, bo co chwila odcina.
Dodaje że na gazie nie ma żadnych problemów.

W Was ostatni ratunek chyba, byłem już u kilku mechaników a nie chcę pakować pieniędzy w "a może wymienimy to ..."

Co to może być ? Lambda? Przepustnica? Elektryka chyba odpada skoro na gazie działa dobrze ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc,
Pozdrawiam

P.S.
samochod z 1997 roku, oznaczenie silnika bodajże ABU
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lut 2013 11:24   

Powrót do góry

rylik91
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#2 06 Lut 2013 13:28   

Re: SEAT Cordoba 1.6 benz/gaz-Nierówna praca silnika,gaśnie na benzynie, na gazi

Odczyt kodów błędów był?
Przepustnica była ruszana?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lut 2013 13:28   

Powrót do góry

metalmorfoza
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 06 Lut 2013 13:54   

Re: SEAT Cordoba 1.6 benz/gaz-Nierówna praca silnika,gaśnie na benzynie, na gazi

Błędów ponoć nie pokazuje, tak mi mówili po podłączeniu pod kompa po wymianie monowtrysku. Co do przepustnicy to też się nad nią zastanawiałem, ale czy wtedy by kompletnie gasł i nie reagował? Myślałem że prędzej by szarpał i falował obrotami ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lut 2013 13:54   

Powrót do góry

rylik91
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#4 06 Lut 2013 14:22   

Szukałem i znalazłem coś takiego:
http://cordobaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2574
Powrót do góry

metalmorfoza
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 18 Lut 2013 16:24   

Witam,

Byłem z samochodem u innych mechaników, zasugerowali że może to być wina komputera sterującego instalacją gazową. Nie mam sekwencji. Możliwe jest, że komputer podczas pracy na benzynie na chwile ją odcina bo "mysli" że jedzie na gazie ?
Spróbuję się przejechać do gazowników, może coś doradzą. Już nie mam siły na ten samochód :/ Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Was miał jakiś pomysł na to ...

Pozdrawiam,
Marek
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> SEAT Cordoba 1.6 benz/gaz-Nierówna praca silnika,gaśnie na benzynie, na gazie OK
Strona 1 z 1