Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie dla Emphaser eg15.

adamswid 07 Lut 2013 13:53 477 0
  • #1 07 Lut 2013 13:53
    adamswid
    Poziom 13  

Witam,
    otrzymałem korpus tego głośnika wraz z cewką, dolnym i górnym zawieszeniem. Membrana została wycięta przez poprzedniego użytkownika. Nie było to wymagane gdyż odkleił się rdzeń cewki i ją zablokował. Tak czy inaczej rdzeń już jest na swoim miejscu, jednak cewka juz się nie nadaje. Dla zabicia czasu chcę go odbudować a następnie pomierzyć parametry w speaker workshop. Do tej pory regenerowałem tylko Tonsile na częściach jak oryginały, w tym przypadku jednak ciężko o takie. Cewkę chcę zamówić na umifon.pl, i tu mam pytanie: jaki materiał będzie najlepszy do głośnika niskotonowego? Jaki wpływ mają poszczególne materiały na charakterystykę głośnika? Wiem że waga jest ważna, ale chyba przy takim magnesie i cewce trochę większa waga układu drgającego poprawi zejście a nie zepsuje za bardzo parametrów TS. Membrany 37cm znalazłem jedynie na stronie stx.pl niestety nie ma tam zbyt dużego wyboru i zawieszenie różni się od oryginału, chociaż można je zawsze wyciąć gdyż oryginalne jeszcze jest na głośniku w niezłym stanie. Może znacie jakieś sklepy w których mógłbym dostać odpowiednią membranę? Jak zmierzyć jej wysokość? Od dolnego resora do górnego?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME