Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32" do 1100zł LED FULL HD do niewielkiego pokoju.

darek-1990 09 Lut 2013 17:00 6723 34
  • #1 09 Lut 2013 17:00
    darek-1990
    Poziom 11  

Witam chciałbym kupić telewizor do mojej kawalerki 20m2

Odpowiedzi na pytania elektroda.pl
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 1 osoba
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju - Telewizor będzie wisiał na tej samej ścianie co okno wiec światło z okna nie będzie padało na TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor - DVB-T USB w laptopie
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał - 32", LED, FULL HD
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - W TV będzie wykorzystany tylko HDMI
    10 .Jakie urządzenia? - PS3, Czasem laptop dla projektów na studia gdzie jest potrzebny duży ekran, Dekoder telewizji satelitarnej N na Karte
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - Około 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - Nie miałem nigdy styczności na dłużej z tymi matrycami wiec nie mogę odpowiedzieć na ten temat.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Pogodowe, oraz przyrodnicze. Czasem wiadomosci
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie -Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie - Parę razy w tygodniu
    16. Preferencje co do marki - Nie mam
    17. Preferencje co do wielkości - 32 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach - Duzy pobór prądu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - Po równo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 1100zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne - Nie chce mieć TV 3D

Bardzo dziękuje za szybkie odpowiedzi

• #2 13 Lut 2013 01:29
    waldek69
    Poziom 14  

Nie pomyliłeś przypadkiem 20 punktu? Wypisałeś tyle punktów jakbyś szukał tv do 5000 zł minimum. W tej cenie nie wiem czy jakikolwiek Full HD znajdziesz. full HD przy 32" - musiałbyś siedzieć głową w tv żeby cokolwiek z tego full zobaczyć. Szukaj TV który ma prawdziwe 100 Hz, to podstawa. Reszta jest drugorzędna.
    Do 1100 kupisz:
    32" LCD LG 32LS3400 (LED)
    32" LCD Panasonic TX-L32X5E LED
    32" LCD SAMSUNG UE32EH4000 (LED)
    32" LCD Sharp LC32LE144EV (LED)
    32" LCD TCL L32F3300C (LED)
    32" LCD Thomson 32HU3253 (LED)
    Trochę droższy, ale posiada to czego szukasz:
    32" LCD Thomson 32FU5253 (LED 100Hz FULL HD )

---------------------------------------------------------------------------
    ... mamie padł telewizor i zmuszony byłem zrobić dzisiaj rundkę po sklepach w poszukiwaniu czegoś 32 calowego w cenie do 1300 zł. Po krótkich testach wszystkie Samsungi odpadły. Do dalszych testów poszły - Toshiba, Sharp, Panasonic i LG. Panasonic i Sharp odpadły ze względu na brak pseudo 100 Hz jakie ma LG i Toshiba. Czas reakcji na poziomie 20 ms w Toshibie troszkę mnie zniechęcił. Wybór padł na LG Full HD 32LS5600. Instalacja w domu i muszę powiedzieć, że miłe zaskoczenie. Czerń bardzo ładna, smużenia nie widać (akurat mecz w 1 HD był). Cena całkiem przyjemna 1249 zł za full HD i pseudo 100 Hz.
    Samsungi odpadły po teście aparatem cyfrowym skierowanym w stronę telewizorów. Model pseudo 100 Hz migotał gorzej niż najtańszy Funai za 949 zł. Dużo gorzej to wygląda niż w 50 Hz Sharpie i Panasonicu. Toshiba i Lg miały obraz w aparacie jak widokówka (zero ciemnych pasów)

• #3 14 Lut 2013 16:17
    darek-1990
    Poziom 11  

Zastanawiam się nad SAMSUNG UE32EH5000 wd mnie bardzo ładnie oddaje kolory. Wziołem ze sobą telefon z HDMI (Bo inaczej pan łaskaw sprzedawca nawet zamiaru nie ma przyniesc filmu TEST na Pendrive który musi miec) i nastawiłem na full hd i bardzo ładny miał obraz i ostry. A czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tym pseudo Hz wiem ze dzieki ze TV ma lepszy procesor to jakby ma 100Hz ale jak jest w rzeczywistości.

• #4 14 Lut 2013 16:55
    waldek69
    Poziom 14  

Pseudo 100 Hz to sztuczne podbicie przez elektronikę 50 Hz do 100. Tak najprościej można to określić. Zrób test zdjęciowy. Włącz aparat w telefonie i skieruj obiektyw w stronę telewizora. Najlepiej gdyby były wyświetlane jasne kolory w dużej ilości. Im bardziej obraz na wyświetlaczu będzie mrugający tym gorzej. Z tego powodu odpadł na samym początku Samsung. Mruga gorzej niż stary CRT 50 HZ. Proponuję nie sprawdzać na materiale HD a wręcz przeciwnie - zwykłe avi, najlepiej kinówka. Wtedy właśnie wychodzą problemy z czernią i pikseloza. Z LG LS5600 jestem zadowolony. Mama ogląda jedynie kanały tv naziemnej. Nawet nie miałem czasu poustawiać tv, chodzi na fabrycznych ustawieniach. Mam wrażenie, że Samsung oferuje wiele bajerów nie zwracają uwagi na jakość samego obrazu. Jelenie i tak złapią się na bajery wbudowane w tv. Obejrzyj tego LG. Jest obecnie w promocji 1299 zł. Nie wiem czy mogę napisać gdzie?

• #5 14 Lut 2013 17:05
    darek-1990
    Poziom 11  

ok znajdę. A co proponujesz żeby wziąć ze sobą do sklepu bo wziąłem Film testowy full hd, film normalny divx (nie HD), zdjęcie z gór (ciemne) zdjęcie psa (jasne) oraz zdjecie z pełnią kolorów kwiatów

• #6 14 Lut 2013 17:09
    waldek69
    Poziom 14  

Jak dopadniesz gdzieś zwykłe avi czarno białe (np. Czterech pancernych). Porównasz czerń, szarości i przejścia w szarościach. Na początek test z aparatem - jasny obraz mruga na ekranie aparatu - wypad.
    ... fenomen Samsunga polega na tym, że w każdym sklepie który odwiedziłem 80% wystawionych tv to Samsung. Tekst do sprzedawcy - chciałbym kupić tv, odpowiedź - no, mamy Samsunga takiego, takiego, takiego. Zero wzmianki o czymkolwiek innym. Rynek wygląda tak - na 100 sprzedanych tv będzie 70 Samsungów. Jak myślisz - która marka będzie miała najwięcej opinii? Kto napisze złą opinię, skoro dla większości to pierwszy tv typu LCD? Nawet jeżeli kupię g..... to napiszę, że piękny ... może sąsiad też wtopi :)

• #7 14 Lut 2013 22:15
    darek-1990
    Poziom 11  

Samsung UE32EH5300 - taki mi sie model spodobał oraz mia 100Hz

• #8 14 Lut 2013 23:32
    waldek69
    Poziom 14  

W moim przypadku ten model odpadł jako pierwszy (test aparatem). Wypadł duuuużo gorzej od Sharpa, który ma 50 Hz. Jak widać układ podbijający 50 Hz do 100 jest w Samsungu do bani. jeżeli się podoba, to kupuj. W końcu tv dzisiaj to nie wydatek jak kiedyś kilkudziesięciu tys. zł. Po tych całych spacerach sklepowych jestem zadowolony z posiadania plazmy Panasonic (od 4 lat). Nie znalazłem w LCD nic, co mogłoby się równać z obrazem plazmowym.

• #9 15 Lut 2013 16:09
    darek-1990
    Poziom 11  

ok kupiłem model samsung ue32eh5500 wd. mnie to był dobry zakup.

• #10 01 Mar 2013 14:19
    Szadol
    Poziom 7  

Hmm, właśnie trafiłem na ten wątek - interesujący ten test aparatowy. Chyba się dziś znowu przejdę po sklepach w komórką w łapie.

Ale widzę że napisałeś że mimo wszystko jesteś zadowolony z LG z pseudo 100 Hz ?

• #11 01 Mar 2013 14:59
    waldek69
    Poziom 14  

W tej cenie uważam, że nic lepszego nie znajdziesz na rynku. Z LG 5600 jestem zadowolony. Kupując dzisiaj ponownie wybrałbym ten model. Może dlatego, że jest pozbawiony charakterystycznej zieleni jaką widzę w Samsungach. Mowa oczywiście o LCD 32". W większych tv, np. 42" tylko plazma (Panasonic). To oczywiście moje zdanie i raczej szybko nic w tym temacie się nie zmieni.

• #12 02 Mar 2013 16:47
    Szadol
    Poziom 7  

No i byłem dziś w sklepie z aparatem w ręku. Rzeczywiście te Szajsungi to jakaś lipa, wędrujące pasy na każdym 5*** i 6*** jaki oglądałem, dopiero te z powyżej dawały radę. W przypadku pozostałych producentów zdarzało się tylko w modelach z oznaczeniem 100Hz choć to nie reguła bo np Sharp 540e i Toshiba rl939g wyglądały ok.

Czyli Szajsung jako kadydat mi odpada. To jakiś krók naprzód.

• #13 02 Mar 2013 18:56
    waldek69
    Poziom 14  

Zgadza się. Częstotliwość odświeżania w Szajungach ala 100 Hz jest dużo gorsza niż w najzwyklejszym Sharpie 50 Hz. Wystarczy trochę wodotrysków w tv upchnąć i już jakość obrazu schodzi na drugi plan. Ważne, że jest fejs, jutub, smaży naleśniki i sieka kapustę.

• #14 03 Kwi 2013 21:31
    Jericho24
    Poziom 18  

waldek69 napisał:
    W moim przypadku ten model odpadł jako pierwszy (test aparatem).
    TV kupuje się oczami a nie aparatem. Test wg mnie bezsensowny.
    waldek69 napisał:
    Nie znalazłem w LCD nic, co mogłoby się równać z obrazem plazmowym.
    4 lata temu jak kupowałem TV, to opinia w necie była taka, że tylko plazma daje najlepszy obraz. Niestety w sklepie co spojrzałem na obojętnie jaką plazme, to dostrzegałem migotanie ekranu, szczególnie dokuczliwe przy jasnych barwach. Do tego po chwili dochodził ból oczu. Czerń kiepskawa. Kupiłem LCD i jestem zadowolony. Jedyny plus w plazmach jaki zauważyłem, to lepsze wyświetlanie słabego sygnału SD.

• #15 03 Kwi 2013 23:38
    waldek69
    Poziom 14  

Życzę powodzenia w kupowaniu oczami. jeżeli chcesz stać 2-3 godziny przed telewizorem i sprawdzać w którym modelu nadmierne migotanie powoduje zmęczenie wzroku - kupuj oczami.
    Nie wiem jaką plazmę oglądałeś, może jakiś szajs szajsunga. Od 4,5 roku mam Panasonic PV80 i zaręczam, że 2 dni bez przerwy można oglądać :). O czerni się nie wypowiadam, bo LCD czegoś takiego jak kolor czarny po prostu nie ma, więc ciężko porównać coś z niczym.

• #16 06 Kwi 2013 10:35
    Jericho24
    Poziom 18  

waldek69 napisał:
    Nie wiem jaką plazmę oglądałeś, może jakiś szajs szajsunga.
    Od razu widać twoje uprzedzenie do marki.

Oglądałem wszystkie marki produkujące plazmy w latach 2009-2012 i efekt był na każdej ten sam.

• #17 06 Kwi 2013 20:10
    majeranek15
    Poziom 9  

Witam serdecznie, muszę dokonać wyboru telewizora dla teściów. Chciałbym dla nich jak najlepszy w tej cenię, czyli 1000(+,-) ale moze byc i 1200zl. Z tego co mi powiedzieli to ma mieć 32 cale nie więcej. Jak narazie najlepszym wydaje mi sie LG 32LS5600 Full HD. Wiecie jak źle wybiore to tesciu może nie oddać mi swojej córki(jako żonę) :p
    Dodam jeszcze że będzie podłączone pod dekoder od telewizji n na kartę, znany jako nbox kablem hdmi.

• #18 06 Kwi 2013 21:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

No to masz poważny problem . Córka albo dobry wybór telewizora - wow.To oczywiście żart.
    Ale nie jest żartem że nic dobrego w tej cenie nie kupisz. Nie chcąc uczestniczyć w złej poradzie - ja odpuszczam

• #19 06 Kwi 2013 22:06
    majeranek15
    Poziom 9  

A ten lg to zly wybór będzie ? Pisałem ze 1000zl ale moze byc i 1200zl

• #21 07 Kwi 2013 05:47
    majeranek15
    Poziom 9  

A ten sharp w czym lepszy od np tego lg co podalem

• #23 07 Kwi 2013 13:13
    majeranek15
    Poziom 9  

Zabardzo nie wiem co to skalowanie:p powiem tak ze bardziej bym sie skupial na dwoch markach Lg i Samsung

• #24 07 Kwi 2013 14:05
    waldek69
    Poziom 14  

Możesz śmiało brać LG 5600. Częstotliwość odświeżania oraz kolory o niebo lepsze niż w Samsungu (w tej klasie cenowej). Polecam jako użytkownik, a nie ktoś kto coś tam przeczytał lub widział przez 5 min. w sklepie.

• #25 07 Kwi 2013 15:40
    majeranek15
    Poziom 9  

No wlasnie, bardzo duzo o nim czytam od paru dni, i opinie ma bardzo dobre. Chce kupic by mieli cos dobrego, jak wiadomo rynek jest bardzo syty telewizorami

• #26 20 Kwi 2013 09:29
    Jericho24
    Poziom 18  

waldek69 napisał:
    Życzę powodzenia w kupowaniu oczami. jeżeli chcesz stać 2-3 godziny przed telewizorem i sprawdzać w którym modelu nadmierne migotanie powoduje zmęczenie wzroku - kupuj oczami.
    Nie wiem jaką plazmę oglądałeś, może jakiś szajs szajsunga. Od 4,5 roku mam Panasonic PV80 i zaręczam, że 2 dni bez przerwy można oglądać . O czerni się nie wypowiadam, bo LCD czegoś takiego jak kolor czarny po prostu nie ma, więc ciężko porównać coś z niczym.
    Zaktualizuje.
    Powiedz mi jakie odświeżanie ma ekran laptopa, czy monitor lcd/led komputera, przy którym duża część osób spędza ładnych pare godzin. W sprzętach tej kategorii producent się nie bawi w jakieś hiper odświeżanie klatek i ekranu. Leci po standardzie. Źeby było ciekawiej, to sprawdziłem w robocie kilkanaście laptopów Twoją metodą. I co? A no to, że na niektórych migotanie było widać a na innych nie. Jak to wpływało na komfort pracy? W ogóle.
    Więc dalej się upieram przy swoim, że TV należy kupować oczami.

• #27 20 Kwi 2013 10:08
    waldek69
    Poziom 14  

Zapewniam, że lepiej dla oczu ma ten użytkownik, który pracuje przy mniej "migającym" ekranie. Po pierwsze ekrany monitorów i laptopów są mniejsze i nie porównujemy tutaj monitorów do tv, tylko same tv.
    Pod drugie na komputerach wyświetlana jest inna rozdzielczość. Po trzecie - obraz na komputerach podczas pracy w większości przypadków jest stały. Tzn. nie mamy poruszających się obiektów. Spróbuj na monitorze zmienić odświeżanie z 75 na 50, a poczujesz różnicę. Teraz wracając do tematu - zarówno Samsung, Lg i inne mają w opisach zastosowanie układów zwiększających odświeżanie do 100. Chodzi o sprawdzenie który producent jest bliżej prawdy, bo papier wszystko przyjmie.

• #28 20 Kwi 2013 13:38
    Jericho24
    Poziom 18  

waldek69 napisał:
    papier wszystko przyjmie.
    Dokładnie. Panasonic reklamuje funkcje w swoich LEDach "1600Hz Backlight Scanning".
    Tego żaden aparat już nie wychwyci ;)

• #29 22 Cze 2013 09:33
    RadekM
    Poziom 19  

Ja posiadam plazmę Panasonica od 6 lat (model TH-42PV60EH) i częstotliwość odchylania wynosi od 60 do 85Hz w zależności od sygnału. Mimo to że nie posiada full hd to obraz żyleta i nie męczy oczu. Jest katowany 10 godzin dziennie przez moje dzieci. Ani razu nie był w serwisie, a przeżył przeprowadzkę i jedynie przez to ma jedną ryskę mało widoczną na szkle. To jest sprzęt nie do zajeżdżenia. Nie to co dzisiejsze LCD, a przewinęło mi się trochę sprzętu przez ręce.

• #30 22 Cze 2013 11:30
    waldek69
    Poziom 14  

Zgadza się, sam też mam Panasonica 42PV80. Mimo braku full HD obraz żyletka pod każdym kątem. Odzwierciedlenie kolorów nieporównywalnie lepsze do LCD. Posiadam LCD i plazmę, stąd moje porównanie. W tematach najczęściej wypowiadają się osoby posiadające jedynie LCD, a plazmę gdzieś tam widziały u kolegi lub w sklepie przez chwilę. Osobiście nie znam nikogo, kto mając od początku tv plazmowy, wymieniając na nowszy kupił LCD.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme