Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Aktywny AIWA TS-W7EZ (zamknięty) - Czym i jak wytłumić?

TermalDJ 10 Lut 2013 21:46 798 2
  • #1 10 Lut 2013 21:46
    TermalDJ
    Poziom 13  

Witam.

Wiem, że jest już trochę wątków na temat wytłumiania subwooferów zamkniętych nie tylko na tym forum, ale i na innych forach mimo to wszędzie gdzie nie trafie to kończy się to na tym że daje sobie spokój ponieważ materiałów na wytłumienia jest na tyle dużo że nie wiem za co się zabrać.
    Mój problem wygląda następująco:

Posiadam subwoofer aktywny, zamknięty AIWA TS-W7EZ o wymiarach 38x34x27 (WYSxSZERxGŁ) z 62W RMS głośnikiem (dam instrukcje .PDF jeżeli trzeba), który dotychczas grał bez wytłumienia dodam że grał na tyle beznadziejnie że w ogóle nie był używany aż pewnego dnia wpadłem na pomysł by dodać mu wytłumienie z jednej ścierki identycznie wyglądającej jak te kiedyś z ALTUSÓW i tak zrobiłem. Po dodaniu wytłumienia byłem w kompletnym szoku nie spodziewałem się aż tak dobrego efektu bas zaczął pięknie i mocno łupać ale jak wszystko chciałem to poprawić/ulepszyć mimo że było naprawdę bardzo dobrze i moje pytanie brzmi tak

Czy można spodziewać się jeszcze lepszego efektu? Jakim materiałem go wytłumić? Jaką ilością w jaki sposób?

• #2 10 Lut 2013 21:49
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Proponuję gąbkę 2-3 cm dookoła od środka bez ściany na której zamontowany jest głośnik.

• #3 10 Lut 2013 21:54
    TermalDJ
    Poziom 13  

Dzięki za ekspresowa odpowiedź :D

Gąbkę a konkretnie jaką? Coś w rodzaju piramidek?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME