Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Peugeot 407 sw kombi - Poszukiwana osoba, która sprawdzi za mnie auto. Szczecin

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Peugeot 407 sw kombi - Poszukiwana osoba, która sprawdzi za mnie auto. Szczecin
Autor
Wiadomość
Sołtys_Elbląga
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Elbląg

Post#1 Post autora tematu 11 Lut 2013 15:48   

Peugeot 407 sw kombi - Poszukiwana osoba, która sprawdzi za mnie auto. Szczecin

Witam, przymierzam się do zakupu auta jak w temacie. Benzyna 2.2 160km w kombi akurat wpadła mi w oko. Miałem kupić 406 ale jak brać to porządnie. Auto stoi prawie 400km od mojego miejsca zamieszkania (Elbląg - Szczecin). Jeżeli ktoś chętny z forumowiczów byłby chętny sprawdzić z grubsza auto za mnie byłbym wdzięczny. Nie ukrywam, bez upominku się nie obędzie. W rozmowie telefonicznej właściciel komisu przedstawił, że w aucie nic nie stuka nic nie puka - tak każdy mówi. Ale nie ukrywał, że był robiony w jednym miejscu z tyłu i nie widać tego. Przebieg przebiegiem, nie wiem czy wierzyć czy nie, ale jak na benzynowe auto wydaje się być dobrze, aczkolwiek nie zdziwiłbym się gdyby przekręcono go o 50.000 km.
Auto znajduje się w tym linku http://www.allegromat.pl/aukcja131224

Nie ukrywam, jestem napalony na te auto, ale nie chcę robić 800km w ciemno, fakt faktem, jeżeli ktoś podejmie próbę pomocy to i tak nie sprawdzi dokładnie samochodu. Jeżeli znajdzie się chętna osoba proszę o kontakt e-mailowy.
W ramach podziękowania jestem skłonny zapłacić 100zł oraz podarować litr Jelzina Peugeot 407 sw kombi - Poszukiwana osoba, która sprawdzi za mnie auto. Szczecin
i od Ciebie będzie zależeć czy pójdziesz do domu, czy oblejesz ze mną zakup nowego auta, miejmy nadzieję, że dobrego.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 11 Lut 2013 15:48   

Powrót do góry

krocze
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 11 Lut 2013 22:39   

Re: Peugeot 407 sw kombi - Poszukiwana osoba, która sprawdzi za mnie auto. Szcze

Do tego zakupu podszedłbym na spokojnie. Fotel kierowcy jest lekko podarty w dwóch miejscach, pasażera z tyłu. Hak holowniczy wygląda na lekko przekrzywiony w prawo (co jest możliwe przy uderzeniu w tył, o którym wspomniałeś). Ja nie kupiłbym takiego auta. Co do przebiegu, może on wynosić bezproblemowo ok 300 tys km. Sam kupowałem 7 -letnią osobówkę z przebiegiem 278 tys. km w benzynie i nie było tego widać po wnętrzu, a tu wnętrze nie jest nadzwyczaj zadbane, materiał pokrywy poduszki kierowcy wygląda na zmęczony, bądź też wymieniony.

Powiem tak, skoro opis sugeruje ideał, a już dowiedziałeś się, że był bity, to spodziewaj się wszystkiego! Możesz kupić przez Allegro i jeżeli auto nie będzie odpowiadało opisowi, to rozwiązujesz umowę na podstawie niezgodności z opisem (potrzebna opinia rzeczoznawcy/stacji kontroli przed zapłatą i podpisaniem umowy). A do tego zwrot kosztów dojazdu. Oczywiście to wymaga czasu i pieniędzy, dlatego odradzam tą metodę.
Powrót do góry

Sołtys_Elbląga
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 Post autora tematu 12 Lut 2013 11:10   

Re: Peugeot 407 sw kombi - Poszukiwana osoba, która sprawdzi za mnie auto. Szcze

Moje 17 letnie auto też jest bite, z przodu dostał z 10 razy, ale pomagała wymiana błotników i zderzaka. Raz delikatnie po masce pryśnięty farbą, więc i podobnie mogło być w tym przypadku. Kierownica u mnie przy 400.000 się sypie. Jest pokrowiec na nią, by ręce nie były w pozostałościach z materiału jakim jest obszyta kierownica.

Bity jak gość przedstawił to jedynie lekka stłuczka, gdzie defekt ten znalazłbym dopiero po użyciu miernika grubości lakieru. Wiadomo, auto nie jest nowe, ktoś nim jeździł i nawet w słupek przy cofaniu uderzył.

A co do zwrotów kosztów dojazdów to nie wiem sam jak to wygląda i czy to możliwe.
Powrót do góry

krocze
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 12 Lut 2013 15:56   

Gdy kupowałem kiedyś swojego pierwszego Jeepa Cherokee ze słynnym VM Motori po lifcie, okazyjnie od "turka" w Niemczech (przez telefon zapewniał, że jest prywatnym właścicielem i Niemcem - pytam nawet o takie pierdoły przed zakupem), to po przyjeździe na miejsce okazało się, że bezwypadkowe auto jest malowane w 3 miejscach i ogólnie pod spodem nosiło małe ślady zimowego slalomu. Jednak cena kusiła (nowe 2 głowice, opony i całkiem dobrze utrzymany), tak bardzo, że postanowiłem skłonić go do upustu za dojazd i nieadekwatny stan do opisu.
Miałem przy sobie wydrukowane ogłoszenie i powiedziałem, że albo targujemy, albo dzwonię tam gdzie trzeba. Tym sposobem stargowałem dodatkowe 400eu, a po moim użytkowaniu dwuletnim, nowy właściciel jeździ tym autem nadal. Więc może i masz rację, że nie ma co się bać, ale trzeba dokładnie sprawdzić jak delikatna ta obcierka była..., ponieważ pękający szpachel nie jest estetyczny, dodatkowo zauważyłem, że polscy handlarze potrafią bardziej mamonić niż zagraniczni! Obiecują góry, a zastajesz doliny. Zawsze powtarzam, że nawet najgorszy złom w Niemczech jest w lepszym stanie, niż polskie igły z ogłoszeń, co wielokrotnie sprawdziłem. Pamiętać jeszcze trzeba o tylnej belce, ponieważ po "tyłkowjeździe" jest podatna na "czteroślad".
Powrót do góry

Sołtys_Elbląga
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 Post autora tematu 22 Lut 2013 00:32   

Dobra, już nie trzeba.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Peugeot 407 sw kombi - Poszukiwana osoba, która sprawdzi za mnie auto. Szczecin
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.045 seconds

elektroda.pl temat RSS