Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Netia Spot podlaczona drukarka do USB nie drukuje WIFI Netbook Win 7 Starter ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Netia Spot podlaczona drukarka do USB nie drukuje WIFI Netbook Win 7 Starter ?
Autor
Wiadomość
domek03
Poziom 5
Poziom 5

Post#31 07 Maj 2013 20:45   

Re: Netia Spot podlaczona drukarka do USB nie drukuje WIFI Netbook Win 7 Starter

Witam ponownie.
Korzystalem juz z tej instrukcji. Docieram do punktu,w ktorym "wklejam" link widocznej drukarki http://netiaspot.home:631/printers/165, system, "mieli", "mieli" i komunikat, ze nie moze jej zainstalowac :-(
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Grudziądz

Post#32 Post autora tematu 07 Maj 2013 22:25   

Re: Netia Spot podlaczona drukarka do USB nie drukuje WIFI Netbook Win 7 Starter

domek03 napisał:
Witam ponownie.
Korzystalem juz z tej instrukcji. Docieram do punktu,w ktorym "wklejam" link widocznej drukarki http://netiaspot.home:631/printers/165, system, "mieli", "mieli" i komunikat, ze nie moze jej zainstalowac :-(

Jaki masz system operacyjny ?
Jezeli Windows 7 Starter to sprawa jest jasna, ten system jest "okrojony".
Powrót do góry

domek03
Poziom 5
Poziom 5

Post#33 08 Maj 2013 07:42   

W7 Home Premium.
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#34 Post autora tematu 08 Maj 2013 08:03   

domek03 napisał:
W7 Home Premium.

Tez mam taki system i u mnie działa drukarka HP.
Pozycz od kogos inną drukarke sprobuj ją zainstalowac.
To chyba najprostsze rozwiazanie, jak ta "inna" nie da sie zainstalowac trzeba by bylo podmienic NetiaSpot na inny.
Bo dzwonienie do BOA Netii watpie ze rozwiaże problem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2013 08:03   

Powrót do góry

domek03
Poziom 5
Poziom 5

Post#35 08 Maj 2013 08:06   

BOA Netia jako ostatnia deska ratunku. Ale tak jak mowisz oni nie pomoga. A jaka drukarka HP Tobie dziala. Mam stara poczciwa HP 930C. Tzn. nie korzystam z niej, ale jest sprawna lub HPLJ 1010.
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#36 Post autora tematu 08 Maj 2013 08:28   

domek03 napisał:
BOA Netia jako ostatnia deska ratunku. Ale tak jak mowisz oni nie pomoga. A jaka drukarka HP Tobie dziala. Mam stara poczciwa HP 930C. Tzn. nie korzystam z niej, ale jest sprawna lub HPLJ 1010.

Posiadam HP Deskjet F380.
Powrót do góry

domek03
Poziom 5
Poziom 5

Post#37 08 Maj 2013 09:05   

Postaram sie sprawdzic wieczorem. Ten sprzet nie stoi u mnie. W ogole to nawet dysk sieciowy podlaczony do USB wariuje. Raz jest do niego dostep, raz nie. Podejrzewam, ze bede odsylal ten ruter do naprawy.
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#38 Post autora tematu 08 Maj 2013 09:58   

domek03 napisał:
Postaram sie sprawdzic wieczorem. Ten sprzet nie stoi u mnie. W ogole to nawet dysk sieciowy podlaczony do USB wariuje. Raz jest do niego dostep, raz nie. Podejrzewam, ze bede odsylal ten ruter do naprawy.

U mnie dysk sieciowy Verbatim podlaczony przez USB do Netia Spota kompletnie jest nie widoczny.
Nie bede kupował i celował jaki dysk sieciowy jest kompatybilny z Netia Spotem.
Zreszta nikt z Netii nie potrafil mi odpowiedziec jaki dysk sieciowy mam kupic , ktory bedzie widoczny w sieci po podlaczeniu do Netia Spot.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2013 09:58   

Powrót do góry

domek03
Poziom 5
Poziom 5

Post#39 08 Maj 2013 11:15   

No widzisz. Ten wynalazek netii to jedna wielka sciema. U znajomej pracuje WDC. I po restarcie kompa jest zonk.
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Toruń/Ostrów Wlkp

Post#40 11 Maj 2013 10:26   

Macie nie ustawione automatyczne mapowanie dysku sieciowego po starcie systemu ja mam dysk toshiba 500gb i mi nie ginie z netiaspota.Kwestia ustawień.Natomiast przyłączam się do pytania co z systemem windows 7 starter i drukowaniem sieciowym bo pomoc na stronie microsoftu jest cieniutka
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#41 Post autora tematu 11 Maj 2013 12:09   

szczepan751 napisał:
Macie nie ustawione automatyczne mapowanie dysku sieciowego po starcie systemu ja mam dysk toshiba 500gb i mi nie ginie z netiaspota.Kwestia ustawień.Natomiast przyłączam się do pytania co z systemem windows 7 starter i drukowaniem sieciowym bo pomoc na stronie microsoftu jest cieniutka

Ja mam zewnetrzny dysk Verbatim i jak go podlacze do Netia spota to go nie wykrywa ?
A gdzie mam ustawic automatyczne mapowanie dysku sieciowego po starcie systemu ? W dysku czy w Spocie ? Ale w Netis Spocie chyba nie ma takiej zakladki ?
Z tego co ja wiem jezeli masz Windows 7 Starter to poki Microsoft nie wyda poprawki to niestety z drukowania "nici".
Powrót do góry

domek03
Poziom 5
Poziom 5

Post#42 12 Maj 2013 15:44   

Witajcie.
Podlaczylem poczciwa HPDJ 930 oraz pendrivera 16GB Kingston i wszystko działa. Wylaczam i włączam ruter, restartuje kompa(W7HE). Dziala. Wydaje mi się, ze ta konica nie będzie dzialac. Dla przykładu przedstawiam widok drukarek w panelu administracyjnym.

IPP URL: http://netiaspot.home:631/printers/DESKJET930C
Model: HEWLETT-PACKARD DESKJET 930C
Status: Bezczynny

IPP URL: http://netiaspot.home:631/printers/165
Model: KONICA MINOLTA 165
Status: Brak papieru

Statusy mnie zastanawiają.

Z BOA napisali mi tak.
"W odpowiedzi na przesłaną korespondencje, informuję iż nie posiadamy wykazu obsługiwanych drukarek. Z założenia Netia Spot obsługuje wszystkie drukarki zgodne z GDI, W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt"
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#43 12 Maj 2013 21:40   

Po podłączeniu dysku netiaspot musi go widzieć-sprawdzasz w panelu administracyjnym-jak widzi to połowa sukcesu,na laptopie robisz mapuj dysk sieciowy,system pyta o litere dysku podajesz tą odczytaną z netiaspota,podajesz folder netiaspotdrive(da się wybrać z listy),pozostawiasz zaznaczone pole "połącz przy logowaniu" u mnie śmiga elegancko w takiej konfiguracji,w razie problemów pisz śmiało to będę sprawdzać u mnie,a jaki masz system?
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#44 Post autora tematu 13 Maj 2013 08:45   

szczepan751 napisał:
Po podłączeniu dysku netiaspot musi go widzieć-sprawdzasz w panelu administracyjnym-jak widzi to połowa sukcesu,na laptopie robisz mapuj dysk sieciowy,system pyta o litere dysku podajesz tą odczytaną z netiaspota,podajesz folder netiaspotdrive(da się wybrać z listy),pozostawiasz zaznaczone pole "połącz przy logowaniu" u mnie śmiga elegancko w takiej konfiguracji,w razie problemów pisz śmiało to będę sprawdzać u mnie,a jaki masz system?

U mnie Netia Spot widzi kazde urzadzenie zewnetrzne czy to dysk czy pendrive.
Tylko wlasnie jak np. podlaczam Pendrive do Netia Spota to nie moge odtworzyc zadnego wskazanego pliku wideo.
Natomiast jezeli na pendrive sa zdjecia to bezproblemowo moge odtworzyc.

Podlaczam ten sam pendrive do kina domowego i odtwarza kazdy plik video ?
Zalezy mi aby poprzez Netia Spota miec podlączony dysk zewnetrzny ktory spot go widzi ale abym mogl odtwarzac pliki Video.
Zastanawia mnie czemu przy kazdym pliku jest czas 0:00 ?
Jezeli chodzi o system Pendrive to formatowalem go na FAT 32, xFat i na NTFS.
Niestety zaden plik video jeszcze nie ruszył z Netia Spota ?
Co to może być ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Maj 2013 08:45   

Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#45 13 Maj 2013 10:41   

Czyli masz film na dysku podłączonym do netiaspota a chcesz go odtworzyć no właśnie na czym?na laptopie czy na telewizorze z wifi?Film który chcesz odtworzyć musi dawać się odtwarzać bezpośrednio na laptopie czy telewizorze.Pamiętaj że tv nie obsługuje wszystkich formatów wideo jak laptop.Ja wrzuciłem na zwykłego datatravelera1GB film przed chwilką i tak kopiowanie filmu do dysku jak i odtwarzanie śmiga aż miło z netiaspota,sądzę że brakuje ci kodeków na lapku lub odtwarzacz nie toleruje dysków sieciowych, ja odtwarzam na media player clasic i jest ok.Musi działać!Pisz, będziemy walczyć :P

Acha pendrive musi być w formacie fat32,bo np mój tv nie toleruje ntfsa

Wracając do drukarek:Podłączał ktoś inne kombajny(skaner/ksero/drukarka) do netiaspota?Bo może właśnie w tym problem że nie są to drukarki typowe tylko urządzenia wielofunkcyjne stąd błędny odczyt stanu urządzenia
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#46 Post autora tematu 13 Maj 2013 12:41   

szczepan751 napisał:
Czyli masz film na dysku podłączonym do netiaspota a chcesz go odtworzyć no właśnie na czym?na laptopie czy na telewizorze z wifi?Film który chcesz odtworzyć musi dawać się odtwarzać bezpośrednio na laptopie czy telewizorze.Pamiętaj że tv nie obsługuje wszystkich formatów wideo jak laptop.Ja wrzuciłem na zwykłego datatravelera1GB film przed chwilką i tak kopiowanie filmu do dysku jak i odtwarzanie śmiga aż miło z netiaspota,sądzę że brakuje ci kodeków na lapku lub odtwarzacz nie toleruje dysków sieciowych, ja odtwarzam na media player clasic i jest ok.Musi działać!Pisz, będziemy walczyć :P

Acha pendrive musi być w formacie fat32,bo np mój tv nie toleruje ntfsa

Wracając do drukarek:Podłączał ktoś inne kombajny(skaner/ksero/drukarka) do netiaspota?Bo może właśnie w tym problem że nie są to drukarki typowe tylko urządzenia wielofunkcyjne stąd błędny odczyt stanu urządzenia

Po prostu jeszcze raz napisze, podlaczam dysk przenosny Verbatim do Netia Spota poprzez USB z tylu Netia Spota
Netia Spot wykrywa dysk zewnetrzy Verbatim ale niestety jak wskaze jakis plik video to mam komunikat "odtwarzanie niemozliwe" ?
Mam kino domowe Panasonic polaczone z TV Pansonic TX-P42C10Y kablem HDMI, wchodze w TV w zakladke Siec-> sieć domowa -> DLNA klienta -> Netia Spot Media server -> wskazuje dysk A ( to jest ten Verbatim) -> nastepnie wskazuje plik video -> efekt odtwarzanie niemozliwe !!!

Jezeli chodzi o drukarke to mam podpieta do Netia Spota HP Deskjet F380 ( tzw urzadzenie wielofunkcyjne ) i wszystko dziala bezproblemowo.
Powrót do góry

domek03
Poziom 5
Poziom 5

Post#47 14 Maj 2013 08:51   

Szczepan. Moj "kombajn" ma problemy.

Pisalem powyzej.

IPP URL: http://netiaspot.home:631/printers/165
Model: KONICA MINOLTA 165
Status: Brak papieru

Natomiast ponizsza drukarke nie.

IPP URL: http://netiaspot.home:631/printers/DESKJET930C
Model: HEWLETT-PACKARD DESKJET 930C
Status: Bezczynny
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#48 14 Maj 2013 12:20   

OK teraz już wiemy jakie urządzenie ten film ma odtwarzać :P a jak wspomniany dysk verbatim z tym filmem podłączysz bezpośrednio do tv to co możesz bez problemu go odtworzyć?Jak dla mnie to jest problem z formatem filmu skoro inne pliki się otwierają a akurat ten film nie i nic tu nie ma do tego kino domowe bo u mnie tez kino odtwarza więcej formatów plików filmowych niż telewizor.Sprawdź koniecznie czy sam tv sobie radzi z odtworzeniem tego filmu bezpośrednio z podłączonego dysku do tv

Co do drukarki
Kiedy miałeś ostatnią aktualizację softu netiaspota?Ja mam na dzień dzisiejszy z listopada 2012,rozumiem że ta konica ma możliwość podłączenia tylko po usb?
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#49 Post autora tematu 14 Maj 2013 13:35   

Cytat:
OK teraz już wiemy jakie urządzenie ten film ma odtwarzać Raz a jak wspomniany dysk verbatim z tym filmem podłączysz bezpośrednio do tv to co możesz bez problemu go odtworzyć?Jak dla mnie to jest problem z formatem filmu skoro inne pliki się otwierają a akurat ten film nie i nic tu nie ma do tego kino domowe bo u mnie tez kino odtwarza więcej formatów plików filmowych niż telewizor.Sprawdź koniecznie czy sam tv sobie radzi z odtworzeniem tego filmu bezpośrednio z podłączonego dysku do tv

1. Dysk Verbatim nie podlaczam do TV bo nie mam jak, podlaczam przez usb do kina domowego Pansonic.
2. Dziwne ze jak skopiuje plik video ktory nie odtwarza sie z dysku Verbatim na pendrive, i pendrive podlacze do kina domowego to ten plik video odtwarza sie jak najbardziej prawidlowo.
Moze a raczej zagmatwane to ale staralem napisac sie jak najprosciej potrafie.
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#50 14 Maj 2013 16:00   

No dobra a czemu kopiujesz film z dysku usb na pendriva???kino domowe nie widzi dysku usb?Wg mnie to nic dziwnego że nie działa to odtwarzanie bo odtwarzaczem nie jest telewizor a kino domowe więc to kino powinno się komunikować z dyskiem sieciowym a nie telewizor.Telewizor nie ma usb a w związku z tym producent nie wgrywał kodeków do softu bo i po co.Wg instrukcji masz gniazdo kart pamięci i to jest w celu oglądania zdjęć z aparatu być może oglądania filmów w standardzie MPEG1 lub MPEG2 i to jest max.Rozumiem że soft do tv masz najnowszy jaki jest do tego modelu?
Powrót do góry

Andrzej Gdz
Poziom 19
Poziom 19

Post#51 Post autora tematu 14 Maj 2013 17:15   

szczepan751 napisał:
No dobra a czemu kopiujesz film z dysku usb na pendriva???kino domowe nie widzi dysku usb?Wg mnie to nic dziwnego że nie działa to odtwarzanie bo odtwarzaczem nie jest telewizor a kino domowe więc to kino powinno się komunikować z dyskiem sieciowym a nie telewizor.Telewizor nie ma usb a w związku z tym producent nie wgrywał kodeków do softu bo i po co.Wg instrukcji masz gniazdo kart pamięci i to jest w celu oglądania zdjęć z aparatu być może oglądania filmów w standardzie MPEG1 lub MPEG2 i to jest max.Rozumiem że soft do tv masz najnowszy jaki jest do tego modelu?

Wlasnie kino domowe Panasonic tez nie widzi dysku Verbatim, pisalem to na elektrodzie w innym dziale. Dzwonilem do Panasonica i "lipa", nie wszystkie dyski zewnetrzne sa kompatybilne, ale na pytanie jaki mam kupic to brak odpowiedzi ze strony Panasonica. A kopiuje wlasnie dlatego ze dysk Verbatim 500 GB na ktorym jest film w formacie blue ray podlaczony do kina czy netia spot jest "nieoglądalny" a jak ten sam plik skopiuje na Pendrive 16 GB i podlacze do kina to odtwarza bezproblemowo.
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#52 14 Maj 2013 20:47   

Ok kino domowe nie widzi dysku najprawdopodobniej ze względu na typ partycji i wielkość,musiałbyś tego verbatima podzielić na partycję żeby przynajmniej jedna była wielkości 20GB lub więcej ale sformatowana jako fat32 i będzie ci działać,natomiast zapomnij o odtworzeniu filmu blue ray z netiaspota jeśli odtwarzaczem jest kino domowe które nie ma wifi
Powrót do góry

tompie68
Poziom 2
Poziom 2

Post#53 05 Lip 2013 21:27   

Witam.
Chciałem odgrzać kotleta. Mój problem jest jeszcze dziwniejszy. Otóż dotychczas używałem starego routera netii (tego z antenką) i drukarka drukowała znakomicie bezprzewodowo. Ostatnio zaczął ten router szwankować wobec czego wymieniłem go na Netiaspot. Wszystko działa (laptopy, komputery, komórki) tylko drukarka nie drukuje. Wyświetla komunikat, że nie może znaleźć drukarki nawet po ponownym zainstalowaniu sterowników. Dodam, że mam drukarkę HP Deskjet F4580. Proszę o pomoc w tym problemie.
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#54 06 Lip 2013 11:57   

jaki system masz kolego?netiaspot widzi drukarkę w panelu administracyjnym?
Powrót do góry

tompie68
Poziom 2
Poziom 2

Post#55 06 Lip 2013 23:10   

Na wszystkich komputerach i laptopach Windows7.
Pozdrawiam Tomek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2013 23:10   

Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#56 07 Lip 2013 10:43   

Windows 7 jaki?starter?ultimate?No i nie powiedziałeś co z netiaspotem czy widzi drukarkę i jej stan w panelu czy nie.Sprawdź to koniecznie
Powrót do góry

tompie68
Poziom 2
Poziom 2

Post#57 13 Lip 2013 11:39   

Przez przypadek znalazłem chyba rozwiązanie, które okazało się banalnie proste. Otóż czujnik z anteną Wi-Fi w drukarce był za bardzo schowany za załomem szafy. Domyślam się, że stary router, który miał antenę zewnętrzną miał po prostu mocniejszy sygnał.
Pozdrawiam Tomek
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#58 13 Lip 2013 15:37   

Mi netiaspot ogarnia 70 metrowe mieszkanie a stoi na podłodze w skrajnym pokoju,inna sprawa że łączysz drukarkę wifi a nie usb no ale skoro nawiązała łączność i działa to ok :P
Powrót do góry

przybylaczek
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#59 08 Wrz 2013 12:58   

Czy ktoś rozwiązał ten problem? Mam Win 7 Starter i tez nie mogę nawiązać połączenia z drkarką Samsung ML1610. Czy to wogóle możliwe ze starterem? W konfiguracji z Pełnym Win 7 śmiga bez problemu. Prosze dajcie znać czy warto sie męczyć.
Powrót do góry

szczepan751
Poziom 16
Poziom 16

Post#60 08 Wrz 2013 20:36   

Z win7 starter zapomnij o druku przez sieć,Micro$oft celowo ogolił system z tej funkcji właśnie po to żebyś kupił wyższą wersję win
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Netia Spot podlaczona drukarka do USB nie drukuje WIFI Netbook Win 7 Starter ?
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12