Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam frimware do GPS Manta 510MS

Primo86 13 Lut 2013 09:25 5421 7
  • #1 13 Lut 2013 09:25
    Primo86
    Poziom 20  

Szukam frimwaru do Manty 510MS, Patrzyłem u producenta tak jak i dużo czasu szukałem na różnych serwisach nikt nie miał a to co znalazłem nie pasowało. Ściągnąłem ze strony producenta nowy frimevare tylko że on był do modelu Manta 510 MSX i nie zadziałał. To znaczy wgrał się ale nie było reakcji urządzenia. Wgrałem go na kartę micro SD i poszło ładowanie plików ale nic to nie dało. Potem pościągałem różne inne frimevare i też nic nie dało. Dopiero gdy wgrałem na kartę pliki z 2 różnych frimevarów coś ruszyło pojawiło mi się logo manty ale nic poza tym.
    A i za każdym razem przy wgrywaniu wyskakiwał błąd: "bad block number 7" ale mimo tego instalacja się kontynuowała i wyświetlało na końcu "update finish" i prosiło o wyjęcie karty. Dowiedziałem się że ludzie mieli podobne problemy i błędy ale udało im się wgrać problem był taki, że trzeba mieć odpowiednią wersję.
    Mam więc ogromną prośbę jeśli ktoś ma w swoich zbiorach albo dysponuje linkami to proszę o pomoc.

• #3 13 Lut 2013 09:46
    Marek Nawrocki
    Poziom 25  

Witam !!
    Jeszcze taki plik :

UWAGA !!!
    przed wgraniem należy wykonać kopię flasha programem DiskRW i kopię pamięci "paczką" Eboot & logo dumper", gdyż producent do tego samego modelu wkłada elektronikę z różnymi sterownikami !!
    Linki do potrzebnych plików są na początku instrukcji "Manta 440MS - 510MS dump - instrukcja"

• #4 13 Lut 2013 09:50
    Marek Nawrocki
    Poziom 25  

I jeszcze taki:

Znalazłem jeszcze pod 2GB z takim opisem:
    Oprogramowanie: 20100915 - (15.09.2010)

Instrukcja wgrywania:
    1. Formatujemy kartę SD w FAT lub FAT16
    2. Kopiujemy na nią jako pierwszy plik UPD i ustawiamy mu atrybut ReadOnly
    3. Kopiujemy pozostałe pliki (CONF.MSD, EBOOT.nb0, IPL_NAND, logo.bmp, XIP.BIN)
    4. Wkładmy kartę SD do nawigacji i uruchamiamy ją. Jeśli jest włączona robimy Reset
    -- Proces wgrywania potrwa chwilę.
    5. Po wgraniu Manta poprosi o wyjęcie karty. Wyjmujemy ją po czym Manta się wyłączy
    6. Na karcier SD pozostawiamy tylko katalog NANDFlash, pozostałe pliki kasujemy.
    7. Wkładamy kartę SD do Manty i kopiujemy NANDFlash do głównego Manty, tam gdzie są katalogi ResidentFlasch i Network
    -- Wyskoczą dwa okna informacyjne, klikamy w nich na OK
    8. Po wszystkim robimy Reset

Instalujemy program MapaMap do ResidentFlasch
    KONIEC :-)

Nie wiem czemu zrobił się taki bałagan w załącznikach (wgrywałem kolejno zgodnie z opisem)
    Pozdrawiam !!

• #5 13 Lut 2013 19:55
    Primo86
    Poziom 20  

No nic na razie nie pomaga albo wyskakuje "error3 : nand init fail"
    albo się ładuje i potem zero reakcji.

• #6 14 Lut 2013 07:33
    Marek Nawrocki
    Poziom 25  

Witam !!
    Po długich poszukiwaniach znalazłem jeszcze coś takiego :
    Jeszcze znalazłem jakiś skrypt startowy , nie wiem czy ten skrypt to coś ważnego z tego co doczytałem nie jest oryginalnym skryptem tylko przerabianym.(chyba do odblokowania)
    Niestey to jest wszystko co mogłem znaleźć w necie.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!!

• #8 22 Mar 2013 09:40
    Primo86
    Poziom 20  

Niestety nic nie pomogło, zamykam temat oddałem kumplowi GPS jako dawcę części, przełożył sobie ekranik bo jego był pęknięty.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme